Repertuar kino

porady na zdrady

Porady na zdrady

Kino przed hejnałem

komedia romantyczna, Polska (97 min.)
reż. Ryszard Zatorski
wyst.: Magdalena Lamparska, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska, Krzysztof Czeczot
Zdradzona w dniu ślubu Kalina i porzucona przez chłopaka Fretka, rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to dowody…

4 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

mr gaga

Mr. Gaga

WDK w RCK: 2 x TANIEC

biograficzny, dokumentalny, Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael (100 min.)
reż. Tomer Heymann
Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. Heymanna interesuje, jak doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak "Pina".

4 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

babilon bolszoj

Babilon Bolszoj

WDK w RCK: 2 x TANIEC

(Bolshoi Babylon) dokumentalny, Wielka Brytania (86 min.)
reż. Nick Read
wyst.: Anatoliy Iskanov, Anastasiya Meskova, Roman Adamov, Sergei Filin
W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin, niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj, został zaatakowany pod swoim domem. Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media w Rosji obiegła sensacyjna wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej, baletowej legendy znanej nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu podejrzanego o zorganizowanie napaści Pavla Dmitrichenko – jednego z solistów baletu. Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role. Po tym burzliwym dla Teatru Bolszoj okresie, kiedy wielu tancerzy zostało zwolnionych lub odeszło samych, po czasie publicznych protestów, a wreszcie czynnej napaści na Filina na scenę wkroczył Kreml – chcąc chronić jeden z największych, żyjących artystycznych skarbów Rosji – dyrektorem teatru mianował Vladimira Urina. Jego zadaniem było zapanowanie nad chorobą, jaka toczy teatr i wprowadzenie nowego porządku.

4 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

burn burn burn

Krok po kroku

dokumentalny, Polska (25 min.)

7 maja, godz. 18.00

wejściówki w kasie RCK

burn burn burn

Burn, Burn, Burn

Kino przed hejnałem

komediodramat, Wielka Brytania (106 min.)
wyst.: Laura Carmichael, Chloe Pirrie, Joe Dempsie, Jack Farthing
Niesamowita podróż przez Wielką Brytanię i życie głównych bohaterów: Seph, Alex i Dana, który właśnie zmarł, pozostawiając dwóm przyjaciółkom swój video-testament. Zobligował w nim dziewczyny do przewiezienia jego prochów w cztery ważne dla niego miejsca i rozrzucenie go po trochu w każdym z nich. Seph i Alex staną twarzą w twarz z umierającym przyjacielem i prawdą o nich samych, gorzko, lecz z miłością zaserwowaną im przez Dana.

11 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

amok

Amok

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

kryminał, Niemcy, Polska, Szwecja (108 min.)
reż. Kasia Adamik
wyst.: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz, Zbigniew Stryj
Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego "archiwum X". Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści "Amok" autorstwa Krystiana Bali.

11 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

matka

Matka

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(Ema) dramat, kryminał, Estonia (89 min.)
reż. Kadri Kõusaar
wyst. Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten
Elsa mieszka w małym estońskim miasteczku, w którym wszyscy się znają. Opiekuje się synem Lauri, który leży w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. To nie jest łatwe zadanie, ale Elsa dba o syna jak należy. Męczące są natomiast niekończące się odwiedziny. Ponieważ Lauri pracował jako nauczyciel, odwiedzają go teraz kolejni uczniowie, nauczyciele, szef, przyjaciele, dziewczyna i wszyscy oni oprócz sprawdzenia co u chorego, opowiadają o swoich problemach. Miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Czy to możliwe, że tam gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, może ujść uwadze coś, co wydarzyło się tuż pod ich nosem?

11 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

wszystko albo nic

Wszystko albo nic

Kobiecy Wieczór Filmowy

(Všetko alebo nič) komedia romatyczna, Czechy, Polska, Słowacja (107 min.)
reż. Marta Ferencová
wyst.: Tatiana Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg
Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki "tylko dla dorosłych". Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do "Kamasutry" niż "Krecika". Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia…

17 maja, godz. 18.00

bilet: 15 zł

american honey

American Honey

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

dramat obyczajowy, USA, Wielka Brytania (158 min.)
reż. Andrea Arnold
wyst.: Sasha Lane, Shia LeBouf, Riley Keough, McCaul Lombardi
18-letnia Star o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal, decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

18 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

butterflyw kisses

Butterfly Kisses

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

dramat, Wielka Brytania (89 min.)
reż. Rafał Kapeliński
wyst.: Charlotte Beaumont, Elliot Cowan, Honor Kneafsey, Theo Stevenson
Śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

18 maja, godz. 21.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

burn burn burn

Krok po kroku

dokumentalny, Polska (25 min.)

19 maja, godz. 9.30

seans zamknięty

mama

Mama

Kino przed hejnałem

(Mommy) dramat, Kanada (140 min.)
reż. Xavier Dolan
wyst.: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément, Patrick Huard
Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

25 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

personal shopper

Personal Shopper

WDK w RCK: 2 x THRILLER

thriller, Francja, Niemcy (95 min.)
reż. Olivier Assayas
wyst.: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz, Anders Danielsen Lie
Amerykanka w Paryżu. Maureen zarabia na życie jako asystentka i stylistka znanej z pierwszych stron gazet celebrytki Kyry. Choć początkowo jej praca ogranicza się do odbierania ze sklepów kreacji, Maureen szybko zaczyna przekraczać kolejne granice - pod nieobecność pracodawczyni zostaje na noc w jej luksusowym mieszkaniu oraz przymierza bajecznie drogie ubrania. Maureen ma też inną, znacznie mroczniejszą tajemnicę. Jest utalentowanym medium, a za jej przyjazdem do Francji stoi nie tyle chęć zarobienia pieniędzy, ile pragnienie skontaktowania się ze zmarłym bratem bliźniakiem Lewisem.

25 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pieklo

Piekło

WDK w RCK: 2 x THRILLER

(Die Hőlle) thriller, Austria, Niemcy (92 min.)
reż. Stefan Ruzowitzky
wyst.: Violetta Schurawlow, Tobias Moretti, Robert Palfrader, Sammy Sheik
Współczesny Wiedeń. Młoda kobieta jest świadkiem jednego z okrutnych rytualnych morderstw. Seryjny zabójca kobiet postanawia zlikwidować niewygodnego świadka i rusza za nią w pościg, zamieniając życie kobiety w piekło. Bohaterka jednak nie będzie jego kolejną ofiarą, silna i zdeterminowana, żądna zemsty, odwdzięcza się oprawcy tym samym.

25 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr 31052017

Rewizor

Teatr w Kinie

Mikołaja Gogola
reż. Jerzy Stuhr
wyst.: Jerzy Stuhr, Agata Kulesza, Nina Minor, Roman Gancarczyk, Dariusz Gnatowski, Piotr Cyrwus, Grzegorz Mielczarek, Zbigniew Zamachowski, Marek Kalita, Adam Serowaniec, Jacek Romanowski, Tomasz Schimschainert, Grzegorz Łukawski, Andrzej Franczyk, Tomasz Międzik, Marcin Sianko
Współczesne odczytanie komedii satyrycznej Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra i gwiazdorskiej obsadzie po 37 latach od ostatniej inscenizacji w Teatrze TV – pamiętnego spektaklu Jerzego Gruzy z Tadeuszem Łomnickim w roli Horodniczego (premiera 1977).
Rewizor to arcydzieło dramaturgii rosyjskiej z jednej strony bezlitośnie demaskuje realia carskiej Rosji i stosunki panujące na prowincji, z drugiej podkreśla to, co jest ponadczasowe, czyli ludzkie wady i tzw. układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie, który opiera się na strachu.

31 maja, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

munio

Munio: Strażnik Księżyca

Dzień Dziecka

(Mune, la gardien de la lune) animowany, przygodowy, Francja (85 min.)
reż. Alexandre Heboyan, Benoit Philippon
W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik, Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie!

1 czerwca, godz. 10.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł (zbiorowy)

martwe wody

Martwe wody

WDK w RCK

(Ma loute) czarna komedia, Francja, Niemcy (122 min.)
reż. Bruno Dumont
wyst.: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi, Jean-luc Vincent
1910 rok, Flandria na północy Francji, ukochana rodzinna kraina reżysera. W okazałej willi żyje miejscowa arystokracja. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle na lokalnej plaży pojawia się gruby detektyw z asystentem, by rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć. A między arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.

1 czerwca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

w_sieci

W sieci

WDK w RCK

(Geu-mul) dramat, Korea Południowa (114 min.)
reż. Kim Ki-duk
wyst.: Seung-bum Ryoo, Won-geun Lee, Young-min Kim, Gwi-hwa Choi
Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca…

1 czerwca, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dobrze sie klamie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Kobiecy Wieczór Filmowy

(Perfetti sconosciuti) komediodramat, Włochy (107 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Giuseppe Battiston, Anna Foglieta, Marco Giallini, KASIA SMUTNIAK
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania.
Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

7 czerwca, godz. 18.00

bilet: 15 zł

przyrzeczenie

Przyrzeczenie

WDK w RCK: 2 x …na życzenie

(The Promise) dramat, Hiszpania, USA (134 min.)
reż. Terry George
wyst.: Oscar Isaac, Charlootte Le Bon, Christian Bale
Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Konstantynopola, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Konstantynopola robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy…

8 czerwca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

wybawienie

Wybawienie

WDK w RCK: 2 x …na życzenie

(Flaskepost fra P) dramat, kryminał, thriller, Dania, Niemcy, Norwegia, Szwecja (112 min.)
reż. Hans Petter Moland
wyst.: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pal Sverre Hagen, Jakob Ulrik Lohmann
Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

8 czerwca, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

facet_na_miare

Facet na miarę

Kino plenerowe

(Un homme à la hauteur) komedia romantyczna, Francja (98 min.)
reż. Laurent Tirard
wyst.: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, Stéphanie Papanian
Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: " nie sposób mnie przegapić". Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń.

30 czerwca, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2017 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj