fbpx

Wielkopostne Zamyślenie - LutoSłowianie

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na koncert z cyklu
WIELKOPOSTNE ZAMYŚLENIE
w wykonaniu zespołu
LUTOSŁOWIANIE

lutoslowianie

Idea projektu wychodzi na przeciw oczekiwaniom współczesnego słuchacza. Jest adresowana do szerokiego odbiorcy, słuchającego obok klasyki także innych gatunków muzyki.  W zespole występują wybitni artyści reprezentujący scenę klasyczną, folk oraz world music. Unikalną stroną projektu jest udział polskich fideli kolanowych.

W składzie zespołu znalazły się XVI-wieczne instrumenty smyczkowe pochodzące z wykopalisk archeologicznych z Płocka, tzw. fidele płockie oraz znane z przekazów ikonograficznych z końca XIX w. tzw. suki biłgorajskie. Instrumenty trzyma się podczas gry w pozycji kolanowej, skracając struny przez boczny dotyk paznokciem. Ta technika wykonawcza zanikła u końca XIX w. Współczesne jej odtworzenie stało się możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu w grze na instrumentach azjatyckich założycielki zespołu Prof. Marii Pomianowskiej.

Koncerty stanowią zatem niepowtarzalną okazję usłyszenia brzmienia wymarłej tradycji. Inne instrumenty wchodzące w skład zespołu to flety, akordeon i bębny obręczowe.

Kościół pw. Św. Antoniego, ul. Ludowa 20
15 marca 2015, godz. 17.30
wstęp wolny

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj