fbpx

Koncert na rzecz budowy pilskiego hospicjum

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile
Koncert na rzecz budowy pilskiego Hospicjum
Polska Orkiestra Lekarzy

lekarze

Zespół powstał w 2010 roku w Poznaniu i obecnie skupia ponad 50 lekarzy z całej Polski, którzy spotykają się 1-2 razy w roku celem wspólnego wykonania symfonicznego koncertu charytatywnego w jednym z miast Polski (dotychczas odbyły się koncerty w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Katowicach). Za każdym razem zespół ma do zaoferowania ciekawy i urozmaicony program, a koncerty Polskiej Orkiestry Lekarzy są wydarzeniami wysokiej rangi nie tylko w środowisku lekarskim i przyciągają bardzo liczną publiczność. Orkiestra współpracowała z takimi dyrygentami jak: Dobrochna Martenka, Dariusz Łapiński, Ruben Silva i Hubert Kowalski. Lekarze wchodzący w skład zespołu posiadają różne specjalności (internista, laryngolog, chirurg, chirurg dziecięcy, anestezjolog, chirurg naczyniowy, transfuzjolog, kardiolog, radiolog, hematolog, lekarz rodzinny, chirurg onkolog, neonatolog, lekarze dentyści, okulista, pediatra, lekarz medycyny ratunkowej, lekarze stażyści i wiele innych) oraz pochodzą z różnych miast Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Opole, Białystok, Kraków, Nowy Targ, Katowice, Gliwice, Wrocław, Szczecin, Piła, Ostrów Wlkp, Łódź, Olsztyn, i inne). Jednocześnie oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno- pasja wspólnego muzykowania. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, a niektórzy z nich są nawet dodatkowo absolwentami wyższych uczelni muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie. Lekarze wchodzący w skład zespołu uczestniczą często w analogicznych projektach w Europie i na świecie- są członkami Europejskiej Orkiestry Lekarzy i Światowej Orkiestry Lekarzy, grywając w najznakomitszych salach koncertowych Europy i Świata.

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
4 października 2015, godz. 17.00
bilet: 30 zł

Program:
A. Chaczaturian- Walc z filmu "Maskarada"
C. Saint- Saens- II Koncert wiolonczelowy d-moll
G. Bizet- "Carmen" suita I, II

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Lekarzy
Antoni Orłowski - wiolonczela
Ruben Silva - dyrygent

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj