fbpx

"Życiorys" - monodram Wojciecha Wysockiego

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na
Salon Poetycki
"Życiorys" - monodram poetycki na podstawie tekstów
Zbigniewa Herberta

wojciech wysocki

scenariusz, reżyseria i wykonanie: Wojciech Wysocki

Wojciech Wysocki, oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i radiu, jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym. Jako miłośnik, znawca i propagator poezji jest również twórcą, scenarzystą,  reżyserem i wykonawcą monodramu "Życiorys", który stanowi prezentację sceniczną wybranych, połączonych przez artystę w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herberta, obejmujących niezwykle szerokie i wewnętrznie zróżnicowane spektrum tematyczne.

W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa  Herberta monodram "Życiorys" łączy bardzo rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjonalne z drobnymi, metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, życiu ludzi, zwierząt oraz o otaczających nas przedmiotach.

Wojciech Wysocki jest jednym ze znanych i uznanych, konsekwentnych propagatorów i interpretatorów tekstów Zbigniewa Herberta wśród polskich aktorów, którzy wykonują od wielu lat po mistrzowsku wybrane utwory tego poety. Należy niewątpliwie do czołówki polskich aktorów średniego pokolenia stale interpretujących, wykonujących na żywo i w licznych audycjach emitowanych na antenie radiowej i telewizyjnej, teksty utworów poetów i prozaików. Twórca, scenarzysta, reżyser i jednoosobowy wykonawca monodramu "Życiorys". Przedstawianego już od ośmiu lat. Monodram stanowi realizowaną niemal ascetycznymi środkami artystycznymi prezentację starannie wybranych, połączonych przez artystę w sceniczną całość, utworów poety, obejmujących niezwykle szerokie i wewnętrznie zróżnicowane spektrum tematyczne. Ukazujące, jak w kalejdoskopie, różne aspekty, przejawy i barwy życia. W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Herberta.

Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Znany z seriali "Na Wspólnej" czy "Klan", a także z filmów "Wierna rzeka" czy "Życie wewnętrzne". W 2007 roku aktor  otrzymał "Wielki Splendor" – najważniejszą nagrodę Teatru Polskiego Radia.

Sala miejska, ul. Dąbrowskiego 8
12 marca 2015, godz. 18.00
bilet: 5 zł
do kupienia w kasie RCK, a w dniu spektaklu w holu Sali Miejskiej

wysocki 01 th wysocki 02 th wysocki 03 th wysocki 04 th

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj