fbpx

Igraszki z bajką

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na spektakl
w wykonaniu aktorów Słupskiego Teatru Lalki "Tęcza"
IGRASZKI Z BAJKĄ

igraszki z bajka

Akcja sztuki rozgrywa się współcześnie i opowiada o tym, co potrafią wymyślić dzieci, gdy zostaną same w domu. Główną bohaterką jest Marysia, której rodzice wychodzą na przyjęcie do znajomych. Mama i Tata nie chcą zabrać córki ze sobą i każą jej czytać książkę z bajkami. Po wyjściu rodziców dziewczynka ze złości wyrzuca książkę, co sprawia, że zjawiają się bajkowi bohaterowie. Wyrzucone z bajek postacie są oburzone takim traktowaniem "bohaterów" oraz tym, że zniszczono ich świat. Dlatego rozpoczynają poszukiwania winnego, a  gdy okazuje się, że to Marysia jest sprawcą całego zamieszania, skazują ją na wymyślenie nowej bajki. "Nowa bajka" to poważny problem dla Marysi, gdyż nie zna ona żadnych bajek! Z pomocą przychodzi jednak nieograniczona dziecięca wyobraźnia oraz "przepis na bajkę" – doskonale znany przez Czarownicę. W ten sposób powstaje całkiem nowa bajka, w której każdy gra taką rolę, o jakiej marzył. Znajdzie się w  niej także miejsce dla rodziców. Mama zmieni się w…, zaś Tata stanie się… Ale nie zdradzajmy wszystkich tajemnic! O tym dowiecie się już z przedstawienia. O jednym możemy zapewnić - "Igraszki z bajką" będą wesołą zabawą dla wszystkich-dzieci i rodziców.  W przedstawieniu aktorzy nie tylko bawią najmłodszych widzów, ale także uczą odpowiedniego postępowania z książkami!

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
17 kwietnia 2015, godz. 11:00
bilet: 12 zł

Spektakl, który trwa 65 minut z przerwą powinny obejrzeć dzieci dla zabawy, a rodzice ku przestrodze. Bo, kto wie, jaką bajkę wymyślą ich dzieci gdy zostaną same w domu?

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj