fbpx

Cudowna lampa Aladyna

Place: sala widowiskowa

DZIEŃ DZIECKA
Regionalne Centrum Kultury w Pile
zaprasza na spektakl
w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina
CUDOWNA LAMPA ALADYNA

lampa alladyna

Reżyseria: Katarzyna Kawalec; Adaptacja: Jan Wilkowski
Obsada: Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Wojciech Rogowski, Marcin Borchardt, Jacek Zdrojewski, Tomasz Radawiec (gościnnie);
Inspicjent: Hanna Student; Scenografia: Joanna Iwanicka, Areta Puchalska; Lalki: Areta Puchalska; Animacje: Katarzyna Kawalec i Jerzy Dowgiałło; Muzyka: Tomasz Krzyżanowski; Choreografia: Iga Załęczna; Kostiumy: Joanna Iwanicka, Areta Puchalska    

W pewnym perskim miasteczku w ubogim domu mieszka chłopak Aladyn, który kocha życie i stara się czerpać z niego pełnymi garściami. Jest może łobuzem i wolnym duchem, ale przy tym ma odważne serce i nie poddaje się troskom dnia codziennego, chce żyć pełnią życia. Nie spodziewa się nawet, jakie niespodzianki szykuje dla niego los. W innej części świata bowiem podstępny czarnoksiężnik Roeoender szykuje już plan, jak przy jego pomocy zdobyć magiczną lampę, przeznaczoną wyłącznie chłopcu, a którą zamieszkuje najpotężniejszy z Dżinów, Dżin Błękitny. Szereg zdarzeń doprowadza chłopca do poznania mocy lampy, a nieposłuszeństwo wszelkim nakazom i rozkazom pozwala mu na ujrzenie Księżniczki, w której zakochuje się bez pamięci. Dzięki tej miłości i… pomocy Dżina staje się bogaty i szanowany, ale to nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla niego przeznaczenie… Spektakl z użyciem bajecznego teatru cieni i wizualizacji piaskowej wraz ze wschodnią muzyką przeniesie widza w świat magicznego orientu, pełnego niespodziewanych cudów, spotkań z potężnymi Dżinami, intryg, zabawnych zwrotów akcji i wielkich emocji bohaterów. Zapraszamy na baśń magiczną, jedną z najpiękniejszych baśni z Księgi tysiąca i jednej nocy.

Przedstawienie trwa 95 min z przerwą i przeznaczone jest dla widzów od 5 lat

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
31 maja 2015, godz. 17:00
bilet dla dzieci z okazji nadchodzącego święta 8 zł, opieka 15 zł

kdr Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj