fbpx

Moniuszko, powiedz mi coś na uszko

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na spektakl
Moniuszko, powiedz mi coś na uszko

moniuszko

reżyseria, scenografia, kostiumy: Sylwia Maciejewska, kompozycja inspirowana twórczością operową Stanisława Moniuszki: Ewa Fabiańska-Jelińska, choreografia: Michał Mroczkowski, produkcja, konsultacje merytoryczne: Joanna Żygowska, flet poprzeczny: Paulina Graś-Łukaszewska, akordeon: Michał Gajda, klarnet: Jakub Majda
występują: Marta Koska, Michał Mroczkowski

Moniuszko, powiedz mi coś na uszko. Powiedz cicho tak, jak tyka zegar. Powiedz głośno, jak głośno bije jego wahadło. Zaśpiewaj jak słowik, zakukaj jak kukułka! Mów do nas! Zrozumiemy cię!

Coś stało się z zegarem. Przestał działać. Próbę naprawienia zepsutego mechanizmu podejmą Godzinka i Minutka. Każda działa w inny sposób, bo każda ma charakterystyczny dla siebie rytm i sposób poruszania. Choć bardzo się różnią, jest coś, co je łączy – obie mieszkają na tarczy zegara i chcą, by jego tryby znowu się kręciły. Nasłuchują, wyczekują i nawołują kukułkę. Rozwiązaniem problemu jest podróż w głąb mechanizmu, gdzie przekonują się, jaką siłą jest współpraca wszystkich elementów.
Historia o zegarze została opowiedziana muzyką inspirowaną twórczością operową Stanisława Moniuszki i ruchem. Taka forma jest dla młodych widzów zaproszeniem do współtworzenia sensu spektaklu w ramach zaproponowanych przez artystów.
Moniuszko, powiedz mi coś na uszko może być pierwszym spotkaniem dziecka z teatrem muzycznym.

spektakl z muzyką wykonywaną na żywo, dla dzieci od 4 lat

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
1 grudnia 2015, godz. 12:00 i 17:00
wstęp – zaproszenia (do odebrania w kasie RCK)

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WARSZTATY

godz.12:30 i 15:30 wstęp wolny
Słucham Moniuszki całym sobą!

Posłuchamy Moniuszki, wszyscy razem i każdy osobno. Muzykę można odbierać na wiele sposobów – słuchając, ruszając się, tańcząc, grając, ale też malując, gestykulując i skacząc. Twórcze słuchanie muzyki dla dzieci to edukacyjne wydarzenie festiwalowe przygotowane w oparciu o metodę Batii Strauss. Polega ona na integracji różnych rodzajów sztuk i umiejętności. Metoda odwołuje się do najbardziej podstawowych, naturalnych odruchów dzieci: mowy oraz ruchu, dzięki czemu młodzi uczestnicy mogą lepiej zrozumieć formę artystyczną dzieł Stanisława Moniuszki. Zaproszenie do wspólnej zabawy rodziców i opiekunów uświadamia jak ważną rolę odgrywają oni w edukacji dzieci. Warsztaty poprowadzi doświadczona animatorka muzycznych zajęć Joanna Sykulska.

warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, czas trwania: ok. 60 min

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj