fbpx

Koncert Noworoczny - Polski Bal

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na
KONCERT NOWOROCZNY
Sinfonietta Polonia
"POLSKI BAL"

koncert noworoczny 2

Foto: Tomasz Strabel

W IX edycji Wiedeńskich Koncertów Noworocznych Sinfonietty Polonii królować będzie muzyka polska i klimat polskiego balu, na którym zmieniają się co prawda słynne przeboje, ale niezmienne pozostają: polska fantazja, humor, spontaniczność i nieokiełznana chęć zabawy. Może właśnie dlatego znakomici polscy kompozytorzy, parający się muzyką poważną, piszą też dla zabawy, pieniędzy i filmu znakomite tańce i piosenki, które stają się ponadczasowymi przebojami, łączącymi pokolenia i sprawiającymi, że na balach w Polsce nadal tańczy się obok najnowszych przebojów, również poloneza, mazura, tango i walca.  

Powitamy Nowy Rok w Ziemi Obiecanej z Panem Tadeuszem, Cyganami i Alicją z Krainy Czarów. Brunetki i Blondynki będą czarować Sex Appealem. Warszawska polka zabrzmi z wiedeńską elegancją, o Wiedniu rozmarzymy się po polsku, a walca ujrzymy wykonanego po cesarsku.

Wystąpią: Hubert Stolarski - tenor, Magdalena Stefaniak - sopran i Marcin Herman - skrzypce (tytułowa Alicja i szalony Kapelusznik z "Alicji w Krainie Czarów" w reżyserii Anny Niedźwiedź - na zdjęciu), Józef Biegański - chłopięcy tenor oraz tancerze - soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu w choreografii Viktora Davydiuka.

Dyrygować będzie maestro Cheung Chau.

Hej, sokoły! Przybywajcie na fantastyczny, pełen niespodzianek POLSKI BAL!

Teatr Miejski pl. Staszica 1
5 stycznia 2016, godz. 19.00
bilet: 45 zł

05.01.2016
45 zł

kdrInformacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj