fbpx

Mazowsze

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na Jubileuszowy Koncert Galowy
Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca
Mazowsze

mazowsze

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego – jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Zespół "Mazowsze" powstał 8 listopada 1948r, pod kierownictwem prof. Tadeusza Sygietyńskiego, którego zadaniem miała być troska o tradycyjny repertuar ludowy oparty na pieśniach, przyśpiewkach i tańcach wsi mazowieckiej i regionalnej tradycji artystycznej. Zespół miał uchronić ten folklor przed zatraceniem i ukazać jego zróżnicowanie, bogactwo i piękno. Początkowo program artystyczny składał się z piosenek przeplatanych tańcami z terenów centralnej Polski – Opoczna, Kurpi, szybko jednak zaczął sięgać do tradycji innych regionów. Tadeuszowi  Sygietyńskiemu – kompozytorowi i miłośnikowi folkloru pomagała żona Mira Zimińska- Sygietyńska jedna z najbardziej znanych przedwojennych warszawskich aktorek. Mira Zimińska-Sygietyńska porzuciła po wojnie karierę aktorki i zajęła się sprawami organizacyjnymi. Tadeusz Sygietyński komponował utwory w oparciu o oryginalne relikty ludowej pieśni, latami zdobywane doświadczenie (lektury rozpraw Oskara Kolberga, współpraca z radiem, teatrem, nić porozumienia z młodzieżą). Obecnie w skład zespołu wchodzą balet, chór i orkiestra symfoniczna. Melodie pochodzą z 39 regionów etnograficznych Polski oraz z całego świata. "Mazowsze" to stu osobowa grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów, 60 lat doświadczenia. "Mazowsze" to 2,3 mln przejechanych kilometrów i 17 mln widzów. To koncerty w 168. miejscach Polski, to 213 tournée zagraniczne i ponad 6,5 tys. koncertów.

Hala MOSiR, ul. Żeromskiego 90, Piła
4 czerwca 2016, godz. 19.00
bilet: 80 zł

04.06.2016
godz. 19.00
80 zł
04.06.2016
godz. 19.00
80 zł

UWAGA!!!
Miejsca w sektorach F, H - cena: 60 zł

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj