fbpx

Imię

Place: sala widowiskowa

Szanowni Państwo,
w związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i szybkim wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 organizator decyduje się na odwołanie spektaklu "Imię", zaplanowanego na 23.05.2020 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. By uzyskać zwrot środków, prosimy o kontakt z punktami sprzedaży, w których kupili Państwo bilety. Informujemy, że istnieje również możliwość wymiany biletów na inne wydarzenie organizowane przez adria-art.pl. Prośby o wymianę należy zgłaszać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Przepraszamy za powstałe niedogodności.
zespół organizatora – Adria Art

IMIĘ

23 maja 2020, godz. 19.00

bilet: 120 zł, 90 zł balkon

imie

Obsada: Małgorzata Foremniak / Edyta Olszówka, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Mateusz Banasiuk / Marcin Hycnar

Zwyczajny wieczór w gronie przyjaciół zmienia się w prawdziwą bitwę. Francuska sztuka w wykonaniu najlepszych polskich aktorów daje wiele okazji do śmiechu, zostawiając też miejsce na refleksję.

"Imię" to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty "Imienia", porównywanego często do "Boga mordu" (filmowa "Rzeź" Romana Polańskiego). "Imię" nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki.
Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak/Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista Claude (Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: czy macie już jakiś pomysł na imię?

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj