fbpx

Ucieczka - Flucht

Place: sala widowiskowa

Ucieczka Flucht

22-24 lipca 2016, godz. 19.00 i 20.30

bilet: 40 zł, 30 zł ulgowy

Rampa kolejowa przy rondzie Okrzei - Towarowa - Z. Starego

ucieczka slide

"UCIECZKA-FLUCHT" - Teatr dokumentalny w podróży z Polski do Niemiec, To wyjątkowym projekt który powstaje w koprodukcji teatru Das Letzte Kleinod i Teatru Gdynia Główna.

Druga wojna światowa przyczyniła się do ucieczki milionów osób z ich stron rodzinnych. Teatr Gdynia Główna, oraz niemiecki teatr Das Letzte Kleinod podróżując przez Rosję, Polskę i Niemcy, odnaleźli świadków tamtego czasu, którzy jako dzieci przeżyli wysiedlenie. Z opowiedzianych przez nich historii, powstała dokumentalna sztuka teatralna, która w lipcu i sierpniu 2016 roku, będzie przedstawiana w wagonach towarowych na dziesięciu dworcach kolejowych w Polsce i w Niemczech.

Porusza wątek ucieczki milionów osób z ich stron rodzinnych. Realizatorzy przedstawienia  podróżując przez Rosję, Polskę i Niemcy, odnaleźli świadków tamtego czasu, którzy jako dzieci przeżyli wysiedlenie. Z opowiedzianych przez nich historii, powstała dokumentalna sztuka teatralna, która w lipcu i sierpniu 2016 roku, będzie przedstawiana w wagonach towarowych na dziesięciu dworcach kolejowych w Polsce i w Niemczech. W miejscach, które jak żadne inne zilustruje ich historie ucieczek i wysiedleń.

Przedstawienie "Ucieczka-Flucht" będzie wystawiane w terminie 15 lipca – 26 sierpnia 2016 roku w Polsce (Gdynia, Piła, Poznań) oraz w Niemczech (Frankfurt nad Odrą, Berlin Spandau, Lüneburg, Bremerhaven, Bederkesa, Gesteenseth).
W Pile spektakl grany będzie 22.07.2016 – 24.07.2016.

Ponadto 20 lipca 2016 r. o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców Piły na spotkanie z osobami, które pamiętają przesiedlenia w Pile w trakcie i po zakończeniu II wojny światowej, i które zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami.

23 lipca 2016 r. o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z  Wiesławą Szczygieł, która przybliży postać Piete Kuhr (Jo Mihaly), tancerki i pisarki pochodzącej z Piły. Piete Kuhr studiowała balet klasyczny i taniec nowoczesny. Występowała w teatrze, kabaretach i w cyrku. Była w czołówce niemieckich ekspresjonistycznych tancerzy. Jako działaczka opozycji antynazistowskiej, żywiołowo włączała się we wszystkie akcje pacyfistyczne i strajki w latach 30 i 40-tych. Zajmowała się szczególnie słabszymi, Cyganami, Żydami, uchodźcami, robotnikami. Odmówiła nazistom przyjęcia tytułu "Narodowej Tancerki Niemiec". Aby uniknąć więzienia emigrowała. Została jedną z najaktywniejszych postaci szwajcarskiej emigracji.

UWAGA
Bilety do nabycia przez stronę www.teatrgdyniaglowna.pl

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj