fbpx

Krakowski Salon Poezji - Anna Nehrebecka

nehrebecka

herbert 1
herbert 2
herbert 3

 

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku. W Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie co niedzielę o godzinie 12.00 znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów, z różnych miast, starsi z młodszymi, wielcy
i znani z tymi mniej znanymi. Najważniejsza jest jednak poezja, słowa Słowackiego, Mickiewicza, Norwida, Tuwima, Herberta, Różewicza, Szekspira... Krakowski Salon Poezji stał się cenionym
i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Salony Poezji powstały już w ponad 40 miastach, i to nie tylko w Polsce. Teraz jest także w Pile!

Salonowi na stałe towarzyszyć będzie kawiarenka poetycka, w której przy kawie, lampce wina i szarlotce można będzie przeczytać wiersze i podyskutować o poezji.

12 marca wiersze Zbigniewa Herberta czytać będzie Anna Nehrebecka.

"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmieci" – Zbigniew Herbert, poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Warto wsłuchiwać się w pozostawione nam przez Zbigniewa Herberta słowa, warto wydobyć z nich sens, który – jakże często – stanowi przesłanie uniwersalne. Problemy bohaterów Herberta mogą dotyczyć nas wszystkich. Ostatecznie bowiem to my, czytelnicy, zastanawiamy się nad dylematami Pana Cogito, pytamy o to, czy musiał zginąć Hamlet, dociekamy, jak doskonałym stworzeniem jest kamyk. Na twórczość Zbigniewa Herberta składają się poezja, dramat, eseistyka i publicystyka.

Anna Nehrebecka - zagrała wiele wspaniałych ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych zarówno klasycznych jak i współczesnych. Dała się poznać szerokiej publiczności w sztukach Shakespeare'a, Moliera, Schillera, Corneille'a, Wyspiańskiego, Mrożka i wielu innych. Stworzyła ona w wyobraźni widzów wizerunek "panienki z dworku", delikatną i niewinną postać w "Ziemi Obiecanej", mądrą i silną wewnętrznie postać Maryni w "Rodzinie Połanieckich", nadwrażliwą , nieszczęśliwą i do szaleństwa zakochaną , Celinę w "Nocach i dniach". Jest niewątpliwie wielkiej klasy aktorką, ciepłą, życzliwą i zawsze lekko jakby nieco tajemniczo uśmiechniętą. Anna Nehrebecka zasłynęła z programów poetycko -recytatorskich w radiu i telewizji polskiej wykonywanych przez wiele lat.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj