fbpx

Dzień Dziecka - Cykor bojąca dusza

Place: sala widowiskowa

DZIEŃ DZIECKA
Regionalne Centrum Kultury
zaprasza dzieci i rodziców na spektakl
Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina
CYKOR - BOJĄCA DUSZA

cykor

Autor: Pál Békés
Reżyseria: Wojciech Rogowski, Dramaturgia: Tomasz Ogonowski, Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska,  Ktarzyna Ulicka- Pyda, Marcin Borchardt, Artur Paczesny, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Artur Czerwiński, inspicjent: Dorota Czerkawska, Scenografia: Beata Jasionek, Muzyka: Maciej Osada Sobczyński, Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski, Kostiumy: Beata Jasionek, Choreografia: Arkadiusz Buszko, Przekład: Jolanta Jarmołowicz.

Wiadoma to jest rzecz: każdy się boi potworów. Okropnych straszydeł z czterema ogonami, jednym okiem i dwiema głowami. Albo tych oślizgłych strachów, które trzęsą się jak galareta. Albo tych najgorszych, zupełnie niewidzialnych lęków… Brrrr! A najbardziej boi się ich bohater naszej bajki: Cykor, mały mieszkaniec Małego Lasu położonego w środku Wielkiego Świata opanowanego przez Straszydła. I jak to zwykle bywa, to właśnie on będzie musiał stanąć do walki z Potworami. W obronie swoich przyjaciół, swojego lasu i całego świata. Jeśli Cykor zwycięży z własnymi lękami uda mu się też pokonać Potwory, ocalić świat i uratować przyjaciół. Ale czy można pokonać własne strachy? – tego dowiecie się z naszej bajki. (Aktorzy puszczają oko do maluchów i - skutecznie! - wciągają je w akcję, ale nie ma to nic wspólnego z zabawami w stylu "śpiewajmy razem". Być może dlatego tak dobrze i bez zażenowania próbami bawienia na siłę ogląda się "Cykora" dorosłym (dodatkową frajdą jest widok zacnych skądinąd aktorów w roli dziwnych stworów), a zwłaszcza miłośnikom twórczości Tima Burtona. Kilka postaci żywcem przypomina bohaterów jego filmów, co jest zasługą niezawodnej Beaty Jasionek, autorki fantastycznej scenografii i kostiumów do spektaklu. Dla dzieci widowiskowe, barwne elementy scenicznego świata będą po prostu uroczo bajkowe, dorośli docenią ich surrealizm i poczucie humoru (ponownie Katarzyna Ulicka- Pyda!)

Spektakl dla dzieci od 6 lat
Czas trwania: 110 min. z przerwą

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
4 czerwca 2016, godz. 17.00
bilet: 15 zł, 2 osoby - 20 zł

kdrInformacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj