fbpx

Joga śmiechu

joga smiechu

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czemu banki i duże korporacje fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu? Czy śmiech może ułatwić zajście w ciążę?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na spotkanie z Piotrem Bielskim, autorem książki "Joga śmiechu. Droga do Radości", pionierem jogi śmiechu w Polsce, współzałożycielem Fundacji Jogini Śmiechu.
Piotr stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Przeszkolił już ponad 300 instruktorów tej metody, a także gościł z zajęciami w znanych firmach, ośrodkach jogi i Rozwoju, uniwersytetach, klubach seniorów, szpitalach, a nawet więzieniach. Z wykształcenia socjolog i absolwent stosunków międzynarodowych, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik "Joga Magazynu" oraz polityka.pl i autor wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija.

O jodze śmiechu:
Joga śmiechu to sprawdzona w 70 krajach metoda gimnastyczna, która łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.
Na co dzień dorośli śmieją się 10 razy dziennie, podczas gdy dzieci aż 300 razy, ten nowy system gimnastyczny stwarza możliwość by śmiać się więcej. Na zajęciach śmiech jest stymulowany, jako ćwiczenie fizyczne, któremu sprzyja utrzymywanie kontaktu wzrokowego, ruch i klimat dziecięcej zabawy. Zazwyczaj prowadzi do szczerego, zaraźliwego śmiechu, ale nawet, jeśli śmiejemy się w ramach ćwiczeń szczęśliwe ciało i umysł i tak doświadczają pobudzenia endorfin i relaksacji. Praktyka ta buduje w praktyczny sposób optymizm. Im więcej śmiejemy się na zajęciach tym bardziej wzmacniamy przeponę i tym łatwiej śmiać się nam głębiej i zdrowiej, w pełni z brzucha w codziennych sytuacjach.

Korzyści z jog śmiechu:

  • redukcja stresu fizycznego, emocjonalnego oraz mentalnego i rozluźnienie napięć w ciele
  • śmiech pobudzając radość wspaniale łączy i integruje ludzi, łatwiej się rozmawia i współpracuje
  • buduje postawę optymistyczną pozwalającą przejść ze śmiechem przez różne wyzwania życiowe
  • daje większy spokój ducha

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj