fbpx

Krakowski Salon Poezji - Miłość

Krakowski Salon Poezji - Miłość
wieczór poezji księdza JANA TWARDOWSKIEGO

23 września 2016, godz. 19.00

bilet: 20 zł

Sala Miejska, ul. Dąbrowskiego 8

ksp 23092016

"Miłość" to historia everymana, który poszukuje sensu życia i buduje swój system wartości. Na wieczór poezji składa się 25 wierszy. Usłyszymy m.in.: Bliscy i oddaleni, Wielkie i małe, Śpieszmy się, Jeszcze nie umiesz, Deszcz, Pamiątka z tej ziemi. Wiersze ks. Jana Twardowskiego, poprzez bogactwo metafor i symboli, pozwalają na stworzenie uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.

Adam Woronowicz: aktor teatralny i filmowy. Popularność przyniosła mu rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie  "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. W 2011 r. został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Chrzest" w reżyserii Marcina Wrony. Występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie, od 2009 roku jest w zespole TR Warszawa.

Janusz Strobel: gitarzysta i kompozytor. Napisał kilkadziesiąt piosenek dla Ireny Santor, Ewy Bem, Edyty Geppert, Ryszarda Rynkowskiego, a także Hanny Banaszak (z którą często występuje jako akompaniator), do tekstów m.in. Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka czy Wojciecha Młynarskiego. Wydał płytę "Wielka Pani - Karol Wojtyła. Poezje" z 21 kompozycjami napisanymi do młodzieńczych wierszy Karola Wojtyły. Kolejne jego płyty to m.in. "Janusz Strobel Trio" i  "Wierny sobie".

Janusz Kukuła: dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia – instytucji z ogromną tradycją i nieocenioną rolą w kształtowaniu wrażliwości milionów słuchaczy.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj