fbpx

17 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

Place: sala widowiskowa

17ft info

POZORY MYLĄ

11 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 90 zł, 85 zł (balkon)

pozory myla

Występują: Sherman - Robert KOSZUCKI / Kacper KUSZEWSKI, Matt - Piotr LIGIENZA, Maggie - Anna SMOŁOWIK, Nancy -Anna IBERSZER / Elżbieta ROMANOWSKA, Pokojówka - Olga BOŃCZYK / Katarzyna ŻAK
Reżyseria: Gabriel GIETZKY

Spektakl "Pozory mylą" to komedia pomyłek Seymoura Blickera ze świetnymi rolami i happy endem. Aby jednak do niego dotrzeć trzeba pokonać kompletnie niewiarygodne przeszkody. Jest to opowieść o pisarzu Shermanie, który pod pseudonimem napisał pierwszą książkę i odniósł sukces. Ponieważ jest nieśmiały, z gatunku histeryków o zaniżonej samoocenie, prosi aby w publicznej promocji zastąpił go przebojowy, przystojny przyjaciel Matt. Niestety, jak to w farsach bywa, nic nie układa się tak jak zaplanowano. Kolejne postacie powodują zabawne sytuacje i zwroty akcji.

DI, VIV I ROSE

12 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 70 zł, 65 zł (balkon)

di viv rose

Występują: Joanna BRODZIK, Daria WIDAWSKA, Małgorzata LIPMANN
Reżyseria: Maciej KOWALEWSKI

Trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? Wyjątkowa okazja aby zerknąć "od kuchni" na relacje bratnich dusz na scenie. Kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń. Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe.

"Kiedyś myślałam, że dorastanie razem to nic więcej niż rośnięcie obok siebie, ale teraz wiem, że to, jak rośniesz, w którą stronę – zależy od ludzi, którzy rosną razem z tobą."

LILKA, CUD MIŁOŚCI

13 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 50 zł, 45 zł (balkon)

lilka cud milosci

Występują: Paulina HOLTZ / Afrodyta WESELAK, Krystyna TKACZ, Magdalena ZAWADZKA, Joanna ŻÓŁKOWSKA; Głos dziecka: Antonina NOWAKOWSKA
Reżyseria: Waldemar ŚMIGASIEWICZ

Cztery znakomite aktorki w opowieści o tajemnicy miłości.
Spektakl oparty na wierszach, dzienniku i listach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
Podróż przez czas.

"Lilka, cud miłości" to obrazki z życia kobiety, którą rządzi pragnienie miłości. A jeśli miłość, to najlepiej wielka i namiętna. Oczywiście zakończona ślubem - najlepiej na Wawelu, z biciem w dzwony i piękną suknią, z orszakiem wspaniałych gości Ślub... A właściwe trzy śluby! Ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Nie brakuje też w tym życiu i zdrad, i tęsknoty, i stawiania wróżb z kart i... wywoływania duchów. Szczypta ironii, oczywiście na temat mężczyzn, no i ta rodzina...

DOM LALKI

15 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 40 zł, 35 zł (balkon)

dom lalki

Występują: Edyta ŁUKASZEWSKA, Anna MIERZWA, Martyna ZAREMBA, Nikodem KASPROWICZ, Andrzej NIEMYT, Waldemar SZCZEPANIAK, oraz Przemysław "ŚLEDZIUHA" ŚLEDŹ / Krzysztof "WIKI" NOWIKOW
Reżyseria: Michał SIEGOCZYŃSKI

Czy dorosłemu mężczyźnie wypada bawić się lalkami? Torwald Helmer, producent muzyczny, uważa, że to żaden wstyd. Zwłaszcza, jeśli lalką okazuje się utalentowana wokalnie piękność, jeszcze nieodkryta przez rekiny show businessu. Tak właśnie rodzi się Nora – nowa gwiazda krajowej sceny muzycznej, idealny produkt popkultury, od stóp do głów wykreowany przez rzutkiego męża-menedżera. Czy goszcząca w domu Nory kamera telewizyjna wyłapie jakieś rysy na tym doskonałym wizerunku? I co stanie się, gdy któryś ze sznurków przy tej pięknej marionetce zerwie się lub poplącze?

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY

18 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 45 zł, 40 zł (balkon)

przyszedl mezczyzna do kobiety

Występują: Wiola ARLAK, Tadeusz CHUDECKI
Reżyseria: Wiola ARLAK, Tadeusz CHUDECKI

Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością. Wzruszająca komedia o miłości, poszukiwaniu zrozumienia i bliskości drugiego człowieka. Historia o potarganych życiem ludziach, których smutne i powszechne troski przemieniają się w namiętne uczucie. Miłość Niny i Wiktora jest dowodem na to, że życie bez ukochanej osoby jest jałowe i smutne. To sztuka o każdym z nas. Być może stanie się pomocna w rozwiązaniu naszych uczuciowych dylematów.

LEKKO NIE BĘDZIE

20 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 90 zł, 85 zł (balkon)

lekko nie bedzie

Występują: Julia ROSNOWSKA, Jan JANKOWSKI, Dominika OSTAŁOWSKA, Katarzyna GRABOWSKA, Zofia ZBOROWSKA, Kacper KUSZEWSKI
Reżyseria: Tomasz SAPRYK

To niezwykle zabawna francuska komedia o miłości, pozorach, szukania szczęścia na przekór konwenansom, tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych.

Stateczny wykładowca Eduardo romansujący ze sprytną studentką Sarah , jego była żona Marion zakochana w młodszym partnerze i ich córka Julie  mająca nowego, troszkę starszego narzeczonego Marco, wąsatego "artystę", lekkoducha, bez grosza przy duszy  zapoczątkują lawinę omyłek i absurdu, komplikacji i rozwiązań, które nie wpadłyby Wam do głowy, bo kiedy wszystko zawodzi zawsze można zrzucić winę na hydraulika – imigranta ze wschodu…

ŻYCIE: TRZY WERSJE

21 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 50 zł, 45 zł (balkon)

zycie trzy wersje

Występują: Olga SAWICKA, Martyna TRAWCZYŃSKA, Sławomir PACEK, Jerzy SCHEJBAL
Reżyseria: Jerzy SCHEJBAL

Pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku. Sztuka Yasminy Rezy ukazuje trzy warianty tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich, Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Kluczowe dla rozwoju wydarzeń kwestie umieszczone w części pierwszej, przybierają zgoła odmienny przebieg i finał w następnych dwóch odsłonach. Obserwujemy jak pozornie nieistotne szczegóły powodują, że dobrze wychowani bohaterowie pokazują swoje prawdziwe oblicze, idą za emocjami i finalnie nie mogą nad nimi zapanować. Zmagania reguł społecznych z niezmienną od wieków ludzką naturą zmienia towarzyskie spotkanie w pole bitwy, na szczęście tylko na słowa...

Po prostu - KOMEDIA, można nawet powiedzieć klasyczna, z czterema świetnymi rolami.

ATRAKCYJNY POZNA PANIĄ

24 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 50 zł, 45 zł (balkon)

atrakcyjny pozna pania

Występują: Klaudia HALEJCIO / Adriana KALSKA, Olga BORYS, Elżbieta JAROSIK / Małgorzata POTOCKA, Sylwester MACIEJEWSKI, Mikołaj ROZNERSKI, Tomasz SAPRYK / Lech DYBLIK
Reżyseria: Marek RĘBACZ

Spektakl "Atrakcyjny pozna panią" Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru".

"Atrakcyjny pozna panią" nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską,  historią o Stasiu – starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy  anons i  kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda  Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

SINGLE PO JAPOŃSKU

26 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 85 zł, 80 zł (balkon)

single po japonsku

Występują: Anna MUCHA, Katarzyna MACIĄG, Wojciech MEDYŃSKI, Lesław ŻUREK
Reżyseria: Olaf LUBASZENKO

Gdy okazuje się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel – tym razem pochodzący z dalekiej Japonii – a obowiązującym strojem każdego pracownika staje się… kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia – i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu. Niczym ninja ruszają do walki, tyle tylko, że z samurajskimi mieczami w dłoniach. Pech w tym, że te samurajskie miecze mylą im się ze sztyletami do seppuku...

Sztuka Marcina Szczygielskiego "Single po japońsku", kontynuacja wcześniejszych "Singli i Remiksów", to komedia pomyłek. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które – niczym soczewka powiększającego szkła – pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierających dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni, bo przecież rządzące dziś na całym globie korporacyjne mechanizmy właśnie stamtąd się wywodzą.

KLEJNOTY

28 listopada 2016, godz. 19.00

bilet: 95 zł, 90 zł (balkon)

klejnoty

Występują: Agnieszka WARCHULSKA, Karolina NOWAKOWSKA, Jan JANKOWSKI, Łukasz NOWICKI, Marcin PERCHUĆ
Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ

To modelowy przykład angielskiej farsy w najlepszym wydaniu. Wszystko to, co decyduje o atrakcyjności tego gatunku skupia się jak w soczewce na scenie Teatru Komedia podczas nieoczekiwanych i niezwykłych przygód statecznego londyńskiego jubilera Rogera Fogga.
Ten skromny i przyjemny stary kawaler okaże się nieoczekiwanie żonatym uwodzicielem młodych kobiet i żon swoich wspólników, oszustem podszywającym się pod inne osoby, przestępcą włamywaczem okradającym własny sklep i niepoprawnym kłamcą wymyślającym tak nieprawdopodobne historie, że… wszyscy w nie wierzą.
Czy jednak aby na pewno Roger Fogg to ten Roger Fogg, czy jego żona nie ma czasem zupełnie innego męża a kochanka innego kochanka? I czy inspektor prowadzący śledztwo w sprawie włamania do sklepu Fogga jest właściwie idiotą czy geniuszem?
I gdzie są, do diabła, pieniądze z sejfu w sklepie jubilerskim?

POZYTYWNI

29 listopada 2016, godz. 19:00

bilet: 90 zł, 85 zł (balkon)

pozytywni

Występują: Olga BOŁĄDŹ, Magdalena BOCZARSKA, Janusz CHABIOR, Łukasz SIMLAT
Reżyseria: Krzysztof CZECZOT

Szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zapraszają Olga Bołądź, Magdalena Boczarska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat, oraz reżyser: Krzysztof Czeczot.
Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco, będzie POZYTYWNIE!
Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym.

EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: MICHAŁA – geja, rolnika spod Mławy; ANNĘ – arystokratkę, która odkrywa swoje -bynajmniej niearystokratyczne! – korzenie oraz JANA, męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą.

Pozytywni Cezarego Harasimowicza to opowieść, która w przystępny, czasami wręcz zabawny sposób, dotyka naszych największych traum i lęków, która rozprawia się ze stereotypami, a do tego – co warto podkreślić – pozwala widzowi zanurzyć się w naszym przedstawieniu, bo problemy o których opowiadamy tak naprawdę dotyczą każdego z nas.

BODO MUSICAL

30 listopada 2016, godz.19:00

bilet: 75 zł, 70 zł (balkon)

bodo musical

Występują: Dariusz KORDEK - Eugeniusz BODO, Agnieszka DARKOWSKA / Natasza LEŚNIAK - Reri, Małgorzata KAMPA / Klaudia BRYZEK - Jadwiga Smosarska, Kamil KUROCZKO / Mirosław WOŹNIAK - Witold Roland, Dariusz TARASZKIEWICZ - dziennikarz, żebrak, Piotr GĄSOWSKI - gościnnie, głos konferansjera
Reżyseria: Dariusz TARASZKIEWICZ

Spektakl "Bodo Musical" Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełnej piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają projekcje stylizowane na nieme kino, czy archiwalne nagrania scen z życia Eugeniusza Bodo . A w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu.

Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana. Piosenki zaśpiewane przez jednego z najlepszych polskich aktorów musicalowych Dariusza Kordka. Wszystkie utwory to niezapomniane `międzywojenne` szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo (Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki).

Sprzedaż biletów na 17 Festiwal Teatralny - "Teatr pasja rodzinna" od 5 września 2016, od godz. 8.00, tylko w kasie RCK. Internetowa sprzedaż biletów 5 września 2016, od godz. 15.00.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj