fbpx

Polski Teatr Tańca - Hello, My Friend, Wo-man w pomidorach

Place: sala widowiskowa

Polski Teatr Tańca
Hello, My Friend
Wo-man w pomidorach

11 lutego 2017, godz. 19.00

bilet: 15 zł, 10 zł ulgowy

"Hello, My Friend!" (ok. 25 min), przerwa 10-15 min, "WO-MAN w pomidorach" (ok. 45 min)

Hello, My Friend

ptt hello

choreografia: Paweł Malicki, muzyka: Asaf Avidan, Bloodstone, Las Hermanas Goggi, Boris Kovac & Ladaaba Orchestra, Elvis Presley, La Lupe, Nada Malanima, The Black Keys, Alva Noto
obsada premierowa: Artur Bieńkowski, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki
aranżacja muzyki: Daniel Stryjecki, kostiumy, scenografia: Pawel Malicki
premiera: 25 kwietnia 2014 MP2 w Poznaniu
czas trwania: 26 min

Bardzo trafną narracją do spektaklu "Hello, My Friend!", jak i po części inspiracją do  tematu jest cytat ze Sławomira Mrożka:
"Nie lubię męskości… Określenie "zniewieściały" jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność".
Spektakl jest nawiązaniem do zeszłorocznego przedstawienia Pawła Malickiego pt. "Hello, Stranger!", jest to kolejna  jego odsłona. W "Hello, My Friend!" choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malickinie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn.

Wo-man w pomidorach

ptt wo man

choreografia: Yossi Berg
muzyka: Nancy Sinatra, Julie London, Petula Clark, The Treble Spankers, The Chemical Brothers, Cosmo Cosmolino, Virginia Rodrigues, Edith Piaf
kostiumy: Dalia Lider
czas trwania: 40 minut

Spektakl Yossi Berga to nieco nostalgiczna, ale nie pozbawiona żartobliwych akcentów, opowieść o kobietach i mężczyznach, blondynkach i macho, o stereotypach, którym ulegamy wpadając we własne pułapki. Formę przedstawienia budują charakterystyczne dla teatru tańca elementy, których programowy synkretyzm pozwala łączyć w jedną całość taniec, śpiew i działania aktorskie, elementy kultury wysokiej z cytatami z życia codziennego.
Spektakl wyróżniony "Bursztynowym Faunem", główną nagrodą II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Gdyni.
Od premiery spektakl prezentowany był m.in. w następujących krajach: Białoruś, Cypr, Chiny, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwecja i Ukraina

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj