fbpx

Jak Nielemka i Lemtak świat ratowali

  • Start date: 06-11-22 16:00
  • Place: sala widowiskowa

Jak Nielemka i Lemtak świat ratowali

6 listopada 2022, godz. 16.00

bilet: 15 zł dzieci, 20 zł dorośli

nielemka

"Jak Nielemka i Lemtak świat ratowali" to spektakl familijny, inspirowany "Bajkami robotów" Stanisława Lema. Dla widzów od lat 5. Sztuka obfituje w wyjątkowy humor, związany często z kreatywnym słowotwórstwem, ale porusza ważne i poważne temat, dostosowując się do wyobraźni młodego widza.
Świat po zagładzie klimatycznej. Nielemka i Lemtak, genialni wynalazcy i najwidoczniej jedyni pozostali przy życiu mieszkańcy Ziemi, wspominają dni, kiedy jeszcze byli potrzebni ludzkości: konstruowali roboty mające zneutralizować skutki niszczycielskiej działalności człowieka. Niestety każdy z robotów miał jakąś usterkę, przez którą okazywał się na dłuższą metę bezużyteczny. W toku akcji dowiadujemy się, że Nielemka i Lemtak są również robotami, zaprojektowanymi niegdyś po to, by tworzyć coraz to bardziej skomplikowane wynalazki mające ocalić planetę. W ten sposób ludzie chcieli scedować na innych odpowiedzialność za losy Ziemi...

Nagłe pojawienie się robota imieniem Smoguś jest szokiem dla bohaterów. Smoguś przekazuje swoim wynalazcom rewolucyjną wiadomość - że ludzie przetrwali zagładę planety i wszystko można zacząć od początku. Jest tylko jeden warunek - Nielemka i Lemtak muszą ściśle współpracować. Ich projekty okazywały się klapą, bo za bardzo ze sobą rywalizowali: zazdrościli sobie, nie myśleli o wspólnym dobru.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj