fbpx

Kryminalna Piła - Marta Matyszczak

Place: sala widowiskowa

Kryminalna Piła
Marta Matyszczak

30 września 2021, godz. 19.00

sala kameralna, wstęp wolny

matyszczak

Marta Matyszczak - dziennikarka, pisarka, scenarzystka i blogerka, prowadzi Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze kryminalnej. Laureatka konkursów na opowiadanie kryminalne – MFK Wrocław i Festiwal Kryminału "Kryminalna Piła". Adeptka rocznego kursu scenariopisarskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej.

W 2017 roku zadebiutowała jako pisarka, wydając powieść Tajemnicza śmierć Marianny Biel. Kryminał, którego akcja rozgrywa się w Chorzowie, a jednym z bohaterów jest kundelek o imieniu Gucio, zapoczątkował cykl Kryminał pod psem – serię humorystycznych kryminałów, których bohaterem jest detektyw Szymon Solański i kundel Gucio. Opowiadanie Trup, którego nie ma znalazło się w tomie Zabójczy pocisk, zawierającym teksty piętnastki najlepszych polskich autorów kryminałów. Jest przedstawicielką podgatunku cozy mystery – niekrwawych kryminałów, pozbawionych brutalności, często rozgrywających się w małej społeczności, napisanych z przymrużeniem oka.

Marta Matyszczak jest także autorką scenariuszy kryminalnych fars teatralnych, wystawianych przez wrocławskich aktorów: Szajba na tropie – farsa napisana wspólnie z Michałem J. Zielińskim, 4.50 ze Świebodzkiego, Kochajmy się, Sztuka życia.

Wybrane dzieła:
Seria Kryminał pod psem: Tajemnicza śmierć Marianny Biel, 2017; Zbrodnia nad urwiskiem, 2017; Strzały nad jeziorem, 2018; Zło czai się na szczycie, 2018; Morderstwo w hotelu Kattowitz, 2019; Trup w sanatorium, 2019; Wypocznij i zgiń, 2020; Las i ciemność, 2020

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj