fbpx

Matka

Place: sala widowiskowa

Szanowni Państwo
Ze względu na chorobę aktorki spektakl "Matka" zostaje odwołany, ale w zamian zapraszamy Państwa na spektakl "Dziewczynka z za/przyszłość boli tylko raz". Godzina występu pozostaje bez zmian. Zakupiony bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

MATKA

23 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 40 zł

matka

Występują: Aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Antonina CHOROSZY, Marta HERMAN, Malina GOEHS, Edyta ŁUKASZEWSKA, Aleksander MACHALICA, Dawid PTAK, Jan ROMANOWSKI, Waldemar SZCZEPANIAK, Mariusz ZANIEWSKI
Reżyseria: Radek STĘPIEŃ

"Skomponowałem w wagonie, jadąc do Jaworskich pod Warszawę, potworny dramat Czystej Formy pt. MATKA. O ile mi się uda, będzie wprost cudowne" — pisał Witkacy w liście do żony z 28 listopada 1924 roku. Trzy tygodnie później sztuka była gotowa, choć na swoją prapremierę musiała poczekać jeszcze czterdzieści lat, do czasu, aż na deskach Teatru Starego wystawił ją Jerzy Jarocki.

Parodia naturalistycznego teatru Strindberga, Ibsena i Przybyszewskiego? Autobiograficzny portret wszechstronnego artysty, uzależnionego od utrzymującej go matki? Filozoficzny traktat ukryty pod pozorami obyczajowego dramatu czy może narkotyczna wizja zakompleksionego megalomana? Czysta Forma — czy czysta blaga?

MATKA to opowieść o ludziach skazanych na bliskość. O bliskości, która potwornieje i przeistacza się w swoje przeciwieństwo. O więziach, które są więzami.

Uniwersalna opowieść o rodzinie. Bo to rodzina jest tym, co na początku wprawia nas w ruch, i tym, co nas ostatecznie pożera.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj