fbpx

Karyna Gomes

Start date: 06-04-22 19:00
Place: sala widowiskowa

Karyna Gomes

6 kwietnia 2022, godz. 19.00

bilet: 90 zł

gomes 2

Zachwycająca artystka z Gwinei Bissau Karyna Gomes powraca do Polski na zaproszenie Marcina Kydryńskiego i SIESTY w drodze!

Karyna Gomes, urodzona w Afryce w Guinei-Bissau wokalistka i kompozytorka, studiowała dziennikarstwo w Sao Paulo, gdy jej muzyczna pasja zwyciężyła wszystkie inne. Spotkała na swojej drodze Tito Parisa, który zainspirował ją do życia dla muzyki. Przez chwilę Karyna współpracowała ze słynnym w regionie zespołem Super Mama Djombo, nagrywała z nimi w studiach na Islandii, nim w 2011 zamieszkała w Portugalii i zaczęła solową karierę. Występowała na festiwalach na całym świecie, a w 2019 roku zdobyła nagrodę jako najlepsza wokalistka krajów luzofońskich. Jej pierwszy album "Mindjer" (Kobieta) wpisuje się w nurt afrykańskiego feminizmu, niezbędnego na tym kontynencie zapewne pilniej, niż gdziekolwiek indziej na świecie.
Po entuzjastycznym przyjęciu na Siesta Festiwalu międzynarodowa kariera ponownie sprowadza Karynę do Polski, gdzie wiosną zaprezentuje swój głęboko zakorzeniony w afrykańskiej kulturze repertuar.

kydrynski

MARCIN KYDRYŃSKI

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja "Siesta" została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję "Pora Siesty" w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce.
Publikował m.in. w "National Geographic", jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w "Vivie" i w "Kontynentach". Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji. Coroczne płyty "Siesta" stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999), "Biel. Notatki z Afryki" (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album "Lizbona. Muzyka Moich Ulic", a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu. 20 maja 2020 r. ukazała się najnowsza książka pt. "Dal".

Niezwykle trudna sytuacja, w której znaleźli się nasi ukraińscy sąsiedzi bardzo nas dotyka i nie jest nam obojętna. Robimy co w naszej mocy, by nieść pomoc potrzebującym i w praktyczny sposób wspierać tych, którzy mierzą się z dramatycznymi konsekwencjami wojny.

Pamiętamy również, że to właśnie kultura, sztuka i muzyka od wieków podtrzymują na duchu i jednoczą w najtrudniejszych momentach historii. Dodają otuchy i sił nie tylko na przetrwanie, ale też na skuteczne działanie.

Dlatego wierzymy, że trasa koncertowa Karyny Gomes będzie dla Państwa możliwością wytchnienia, okazją do nabrania nadziei oraz zjednoczenia. Założeniem SIESTY od samego początku było niesienie światła i ukojenia. Mamy też wyjątkowy przywilej gościć artystkę, dla której jedność i pokój są kluczowymi, podnoszonymi od lat tematami. Jej muzyka będzie dla nas niewątpliwym wsparciem.

Chcemy też w bezpośredni sposób wyrazić naszą solidarność z Ukrainą. W porozumieniu z Karyną Gomes i Marcinem Kydryńskim zdecydowaliśmy się przeznaczyć część dochodów z trasy koncertowej na wsparcie ofiar wojny. Po zakończeniu trasy, część środków z każdego koncertu zostanie przez nas przekazana na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, organizującej zbiórkę dla mieszkańców Ukrainy: https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina?fbclid=IwAR3Y7dXeuCmr4vkie6Iz3Q-h2Hpjm0aIe62Lop3NTkRydll1MfhtKM-9ATE

Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Państwem podczas SIESTY w drodze, by wspólnie nabrać oddechu i słońca oraz odzyskać wiarę w szczęśliwe dni.

Zespół 4 Music
Marcin Kydryński
Karyna Gomes

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj