fbpx

Magia Strun

Start date: 16-03-22 18:00
Place: sala widowiskowa

Magia Strun

16 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 40 zł

magia strun

Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego

wyst.: Jadwiga TOMCZYŃSKA - harfa elektryczna / wokal, Barbara SZELĄGIEWICZ - skrzypce, Michał ZATOR - harfa celtycka / wokal

Prowadzenie koncertu: Renata Brukiewicz

Jadwiga Tomczyńska - swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od festiwali piosenki i tańca, na których wielokrotnie odnosiła sukcesy. Na profesjonalnej scenie zadebiutowała jeszcze jako dziecko, śpiewając na koncertach poświęconych pamięci Kurta Weilla podczas 21. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
W wieku jedenastu lat podjęła naukę gry na harfie i od tej pory jej muzyczna droga rozwija się zarówno w kierunku wokalnym, jak i instrumentalnym. Na swoim koncie ma uczestnictwo w międzynarodowych projektach muzycznych, takich jak koncert "Anioły Europy" z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, "wprowadzający" Polskę do Unii Europejskiej oraz współpracę z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk. Wielokrotnie brała udział w projektach Piotra Rubika, w ramach których uczestniczyła m.in. w festiwalu Top Trendy w Sopocie. Brała także udział w krajowych oraz międzynarodowych kursach muzycznych, prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską, Katarzynę Groniec, Grażynę Łobaszewską, Elżbietę Szmyt.
Jej solowe recitale wokalno-harfowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, będąc źródłem głębokich doznań zarówno muzycznych, jak i duchowych. Obecnie artystka współpracuje także z dolnośląskimi zespołami muzycznymi, a także gościnnie koncertuje w klubach muzycznych, oryginalnie łącząc dźwięki harfy ze współczesną muzyką dance i house. Oprócz zamiłowania do muzyki odbywa także liczne dalekie podróże, z których niejednokrotnie przywodzi nowe inspiracje.

Basia Szelągiewicz – jedna z najbardziej rozpoznawalnych skrzypaczek, grających muzykę rozrywkową w naszym kraju. Od wielu lat towarzyszy największym gwiazdom w Polsce i zagranicą. Jej niepowtarzalny dźwięk rozbrzmiewał u takich gwiazd jak: Ray Wilson (ostatni wokalista legendarnej grupy Genesis), Stiltskin, Zbigniew Wodecki, Sylwia Grzeszczak i inni
Jako nowoczesna skrzypaczka często zapraszana jest do współpracy z DJ-ami: Marko Liv, Sebastian Mlax, Hirek Wrona, Jędrzej Świerczyński
Brała udział w licznych produkcjach telewizyjnych, audycjach radiowych oraz nagraniach płytowych, m.in: Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie, Jaka to melodia, Szansa na sukces i innych
Obecnie można ją oglądać w programie "Gwiazdy kabaretu", gdzie występuje ze swoim składem smyczkowym GLAM QUARTET jako główne muzyczne ogniwo programu.
Nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia wraz z Darkiem Tarczewskim (jako Face2Face) nagrała płytę "Inside the noise".

Michał Zator - najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie.
Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie.
W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem (w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz).

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj