fbpx

Barbara Taterka - W oczekiwaniu...

Start date: 02-02-22 19:00
Place: TM

Barbara Taterka
W oczekiwaniu...

2 lutego 2022, godz. 19.00

wstęp wolny

barbara taterka

Regionalne Centrum Kultury Klub Dialog zaprasza na spotkanie z Barbarą Taterką i wernisaż "W oczekiwaniu...".

Barbara Taterka należy do tych twórców, którzy jako młodzi ludzie nie mieli możliwości zdobycia wykształcenia w zakresie malarstwa. Została najpierw żoną i matką oraz zajęła się pracą zawodową. Jej pragnienie sztuki było jednak tak silne, że w końcu – osiemnaście lat temu – zaczęła uczęszczać na zajęcia plastyczne, najpierw w Domu Seniora, a później w pracowni plastycznej prowadzonej przez Ewę Podolak przy BWAiUP w Pile.
Ćwiczenia rysunkowe z natury i interpretacje dzieł dawnych mistrzów sprzyjały rozwijaniu jej sposobu myślenia o sztuce. Oprócz Ewy Podolak jej nauczycielem był Janusz Argasiński, a od trzech lat jest pod opieką prof. Elżbiety Wasyłyk.
Malarstwo jest jej ogromną pasją i radością życia, co znajduje odzwierciedlenie w rozświetlonych słońcem pejzażach leśnych, ogrodach i łąkach pełnych polnych kwiatów zamkniętych w formacie płótna.
"Oglądając przyrodę uczymy się pokory. Uzmysławia nam ona nasze miejsce w otaczającej rzeczywistości i sprawia, że z dystansem podchodzimy do naszego życia tu i teraz."
Od wielu lat uczestniczy w wystawach grupy w BWAiUP oraz działaniach i wystawach zbiorowych i indywidualnych.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj