fbpx

Festiwal Ludzie Książki

Start date: 17-02-22 18:00
Place: sala kameralna

Festwal Ludzie Książki

17 lutego 2022, godz. 18.00

sala kameralna, wstęp wolny

kolomijczuk

Podczas Festiwalu Ludzie Książki (luty-czerwiec 2022 r.) uczestnicy wydarzeń będą mieli okazję poznać, porozmawiać, zadać pytania nie tylko najbardziej znanym polskim, norweskim i ukraińskim pisarzom. W trakcie wydarzeń przedstawiona zostanie praca ludzi, którzy mają ogromny wpływ na to, że książki odnoszą sukces i zdobywają czytelników. Za kulisami sławy stoi cały sztab fachowców: tłumaczy, ilustratorów, grafików, redaktorów. Wydarzenia w ramach Festiwalu Ludzie Książki odbędą się w Olsztynie, Pile, Lesznie, Koninie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Festiwal organizowany jest przez Bibliotekę Raczyńskich.

Spotkania w Pile odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji. Na pierwszym spotkaniu gościć będziemy ukraińskiego pisarza Bohdana Kołomijczuka i Ryszarda Ćwirleja. Bohdan Kołomijczuk to autor powieści historyczno-przygodowych i kryminalnych. Twórca serii opowiadań poświęconych przygodom komisarza Adama Wistowicza, których akcja dzieje się najczęściej we Lwowie. Napisał również intrygujący kryminał retro "Hotel Wielkie Prusy" z Poznaniem początku XX wieku w tle.

Ryszard Ćwirlej – pisarz, mistrz kryminału retro, dziennikarz, wykładowca uniwersytecki, ale także baczny obserwator rzeczywistości, której teraz doświadczamy. Najnowszy kryminał to 6 tom cyklu o Antonim Fischerze "Wszyscy słyszeli jej krzyk".

Drugie spotkanie odbędzie się 18 lutego o godz. 12.00. Będą to warsztaty "Teksty, które się klika, czyli jak pisać o książkach w mediach społecznościowych". W warsztatach udział weźmie młodzież z klas medialnych Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kalus – nauczycielka i redaktorka, prowadzi bloga: czytam, bo lubię.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj