fbpx

Grand Off

Start date: 22-03-22 18:00
Place: kino

15. GRAND OFF
im. Witolda Kona

22 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 5 zł

grand off

NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA 2021
Pokaz filmów nagrodzonych

DO WIDZENIA, PARYŻU!

najlepszy scenariusz

Francja, reż. Charles Dudoignon-Valade (17 min.)

Słodko–gorzka komedia o zbuntowanej nastolatce, która - po niespodziewanym spotkaniu z kochankiem ojca - akceptuje rozwód rodziców.

OSTATNIE WSPOMNIENIA ABRIL

najlepsza reżyseria

Meksyk, reż. Nancy Cruz Orozco (21 min.)

Camila i Abril dorastały razem w małym miasteczku na wybrzeżu i są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy rodzina April przeprowadza się do miasta, ich drogi na zawsze będą musiały się rozejść. Żadna z dziewczyn nie wie, jak pożegnać się z ukochaną osobą.

TOPNIEJĄCE KRAJOBRAZY. LODOWCE

najlepsze zdjęcia

Hiszpania, reż. Pepe Molina Cruz (8 min.)

Ten dokument, ukazujący powolne ale ciągłe topnienie lodowców i ich związek ze zmianami klimatu, nakręcono na Antarktydzie, w Argentynie, Chile, na Grenlandii i Islandii. Badanie lodowców naszej planety jest kluczem do zrozumienia zmian klimatycznych.

NEAPOL MOJEGO OJCA

najlepszy montaż

Włochy, reż. Alessia Bottone (20 min.)

Giuseppe zawsze patrzył na horyzont, jakby tam było coś, za czym , coś, co go uwolni. Jego córka, Alessia (reżyserka), gdy była młoda, widziała go dzień po dniu, jak wygląda przez okno, zawsze zastanawiając się, co tam jest, co tak mocno przykuwa jego uwagę.

DAJ SPOKÓJ, KOCHANIE

najlepsza scenografia

Malta, reż. Samira Damato (14 min.)

Malta, 1964 rok. Pewna rodzina pogrążona jest w finansowej i emocjonalnej zawierusze, gdy brytyjskie wpływy na Malcie zaczynają słabnąć. Aby uchronić matkę przed temperamentem ojca, Mariella, psotna dziewczynka, planuj się go pozbyć.

SUKIENKA

nominacja do OSCARA, najlepsza aktorka, najlepszy film polski

Polska, reż. Tadeusz Łysiak (30 min.)

Pożądanie, seksualność i fizyczność – to najgłębsze pragnienia, które Julia tłumi podczas pracy w przydrożnym motelu. Pewnego dnia jej doga krzyżuje się z przystojnym kierowcą ciężarówki, który wkrótce staje się obiektem jej fantazji…

PAPPO E BUCO

najlepszy aktor

Włochy, reż. Antonio Losito (15 min.)

Elia i Aldo to dwaj eksklauni. Od lata mieszkają razem, odizolowani od wszystkich i wszystkiego. Aldo od dawna prosi Elię o pomoc w zakończeniu cierpienia spowodowanego chorobą. Elia próbuje odwieść go od tego w każdy możliwy sposób, dopóki nie zorientuje się, że stan Aldo jest poważniejszy, niż myślał.

PRZYJACIEL

najlepsza fabuła

Białoruś, reż. Andrey Svetlov (21 min.)

Opowieść o dwóch uczniach. Jeden z nich marzy o nowym smartfonie, drugi - o zwykłej przyjaźni. Przypadkowo, razem znajdą się w niecodziennej dla nich sytuacji… To bogata historia doprawiona dziecięcym awanturnictwem i lekkim humorem.

A MAIN IN CHAIN

najlepszy dokument

Wielka Brytania, reż. Alireza Mirasadollah (23 min.)

Issa to 29-letni mężczyzna przykuty łańcuchami. W ciągu ostatnich 14 lat, zimą, latem, w czasie pór deszczowych lub suszy, przywiązywany był do grubego korzenia drzewa w pobliżu rodzinnej chaty. Nie może wyjść poza ziemski krąg, który wyznacza jego 2-metrowy, metalowy łańcuch.

ZA PÓŹNO

najlepsza animacja

Polska, reż. Kinga Syrek (16 min.)

Bohaterką filmu jest Edie Sedgwick, modelka, aktorka i gwiazda filmów Andy’ego Warhola. Nie jest to jednak opowieść o jej związku z Warholem, ale o relacji z jej toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo rzuciło cień na jej dorosłe, przesiąknięte alkoholem i narkotykami życie. Bohaterowie przedstawieni są w postaci sylwetek przypominających wycinanki z papieru lub lalki z teatru cieni.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj