fbpx

14 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

Place: sala widowiskowa

14 festiwal teatralny

14 Festiwal Teatralny – "Teatr pasja rodzinna"
11-30.XI.2013


1. SCENY DLA DOROSŁYCH, CZYLI SZTUKA KOCHANIA

11.XI.2013, poniedziałek, godz. 19.00
bilet: 75 zł, 70 zł (balkon)

Spektakl to przezabawna komedia, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami. "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania" w reż. Krzysztofa Jasińskiego, z muzyką Jakuba Przebindowskiego opowiadają o "kochaniu" w sposób niezwykle dowcipny i pikantny z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie świadomością jak wielką wagę przywiązuje się do tej sfery życia. Brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki bawią widzów.

występują: Katarzyna SKRZYNECKA; Anna OBERC; Piotr GĄSOWSKI; Jakub PRZEBINDOWSKI


2. SEXTET, CZYLI ROMA I JULIAN

12.XI.2013, wtorek, godz. 19.00
bilet: 75 zł, 70 zł (balkon)

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii "Roma i Julian" w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, z udziałem m.in. Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego.
Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów In vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą dla tej samej osoby ?
Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologiczna. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą.

występują: Hanna ŚLESZYŃSKA, Paweł WAWRZECKI, Bartek FIRLET, Agata WĄTRÓBSKA / Anna OBERC
scenariusz i reżyseria: Krzysztof JAROSZYŃSKI


3. AKOMPANIATOR
14.XI.2013, czwartek, godz. 19.00
bilet: 70 zł, 65 zł (balkon)

Przedstawienie, które jest prawdziwym koncertem gry aktorskiej. Znakomici aktorzy stworzyli niezwykły duet, który zachwyca widzów dowcipem, dramatyzmem i wreszcie wspaniałą muzyką. Publiczność po każdym spektaklu nagradza artystów owacjami, można tu bowiem znaleźć wszystko co składa się na dobry teatr  śmiech, wzruszenie i refleksję. Hanna Śleszyńska po raz kolejny prezentuje swój wielki talent wokalny z lekkością i dystansem. Jan Jankowski udowadnia, że jest aktorem wszechstronnym i wyrazistym.  Akompaniator to znakomita tragikomedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator.

obsada: Hanna ŚLESZYŃSKA, Jan JANKOWSKI


4. PRAWDA
15.XI.2013, piątek, godz. 19.00
bilet: 75 zł, 70 zł (balkon)

Bohaterowie "Prawdy" rozmawiają ze sobą "szczerze" o miłości. Ale czy kłamią? Czy tylko nie mówią całej prawdy i tylko jedno z nich kłamie? Czy wszyscy są nieszczerzy we wzajemnych relacjach? Jaka jest prawda? Każdy ma swoją! "PRAWDA" fenomenalna komedia trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru, analizuje zakamarki ludzkiej duszy. W 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności.  

obsada: Małgorzata PIECZYŃSKA, Magdalena WÓJCIK, Jerzy BOŃCZAK / Piotr POLK, Piotr CYRWUS / Karol STRASBURGER


5.
HISZPAŃSKA MUCHA
16.XI.2013, sobota, godz. 19.00
bilet: 80 zł, 75 zł (balkon)

Komedia omyłek! Szalone lata 30′, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco!
Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry’ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Europejska prapremiera komedii Jamesa Lee Astora "Hiszpańska Mucha"  odbyła się 9 lutego w Teatrze Kamienica.

reżyseria:
Jakub Przebindowski
obsada: Anna KORCZ, Sambor CZARNOTA, Piotr SZWEDES, Martyna KLISZEWSKA, Dorota ZIĘCIOWSKA


6. ONE I MY
22.XI.2013, piątek, godz. 19.00
bilet: 70 zł, 65 zł (balkon)

"One i My" to próba przywrócenia na polskich scenach kabaretu aktorskiego, który niesłusznie został zapomniany. Dzisiejsza publiczność tęskni za wyśmienitymi tekstami, znakomitą muzyką i doskonałym aktorstwem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pan R.M. Groński skompilował wspaniałą i zabawną opowieść o charakterach damskich i męskich opierając się na tekstach przedwojennych autorów. Jednak jest to jak najbardziej współczesna historia, ponieważ te tematy nigdy się nie starzeją! "Nikt tylko Ty", "Sam mi mówiłeś", "Wspomnij mnie", "Słomiany wdowiec", czy "Ach te baby", to tylko niektóre szlagiery polskiej piosenki kabaretowej, które będzie można usłyszeć podczas przedstawienia.

obsada: Grażyna BARSZCZEWSKA / Ewa MAKOMASKA, Anna GUZIK / Ewa KUKLIŃSKA, Andrzej DESKUR / Przemysław GLAPIŃSKI / Tomasz STOCKINGER, Michał KONARSKI / Jacek WÓJCICKI / Wojciech WYSOCKI


7. DŁUGI  ŁYKEND
23.XI.2013, sobota, godz. 19.00
bilet: 70 zł, 65 zł (balkon)

"Długi łykend" to klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? W mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli odezwą się membrany hipokryzji i dzikiego szaleństwa. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par.

obsada: Maja BEREŁKOWSKA / Grażyna STRACHOTA, Katarzyna ŻAK / Katarzyna WALTER, Piotr CYRWUS / Piotr DĄBROWSKI, Piotr MACHALICA / Wojciech WYSOCKI


8. JAK SIĘ KOCHAJĄ W NIŻSZYCH SFERACH
24.XI.2013, niedziela, godz. 19.00
bilet: 80 zł, 75 zł (balkon)

"Jak się kochają w niższych sferach" to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

obsada: Anna OBERC, Andżelika PIECHOWIAK, Grażyna WOLSZCZAK, Piotr CYRWUS / Waldemar BŁASZCZYK, Rafał KRÓLIKOWSKI, Piotr POLK


9. OSKAR DLA EMILY
25.XI.2013, poniedziałek, godz. 19.00
bilet: 45 zł, 40 zł (balkon)

"Oskar dla Emily" to komedia ukazująca kilka godzin z życia małżeństwa z 45-letnim stażem. Akcja sztuki rozgrywa się w wieczór ceremonii wręczania Oskarów. Małżonkowie są aktorami, którzy najlepsze dni mają już za sobą, ale, choć kłócą się o wszystko, w jednym się zgadzają: od rzeczywistości wolą odgrywanie ról. I tych z klasyki teatru i kina, i tych, które na bieżąco tworzą, odmawiając przyjęcia do wiadomości istnienia świata realnego. Ten świat jednak puka do nich pod postacią Jeffa, młodego człowieka dostarczającego do domów posiłki…. "Oskar dla Emily" w niezwykle interesujący sposób łączy sceny realistyczne, charakteryzujące się niezwykłą ostrością obserwacji obyczajowej, z melodramatem rodzinnym, a także z cytatami z klasyki dramatu, które doskonale komentują współczesne wydarzenia i nadają im niezwykłego, uniwersalnego znaczenia.

Folker  BOHNET, Alexander ALEXY, przekład: Jacek KADUCZAK, reżyseria: Romuald SZEJD, scenografia: Marcin STAJEWSKI, kostiumy: Ewa ZABOROWSKA
obsada: Ewa WIŚNIEWSKA, Leszek TELESZYŃSKI, Konrad DAROCHA


10. PIPPI POŃCZOSZANKA
29.XI.2013, piątek, godz.9:00 i 11:30
bilet: 14 zł

Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości Ta zadziorna dziewczynka z torbą pełną złotych monet, kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń, oraz rodzeństwo Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody.

reżyseria: Wojciech Rogowski, autor: Astrid Lindgren 
obsada: Aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie


11. KOMEDIA
30.XI.2013, sobota, godz. 19.00
bilet: 45 zł, 40 zł (balkon)

"Komedia" opowiada o pewnym świeżo upieczonym rozwodniku (Adam Ferency), który właśnie wprowadził się do wynajętego mieszkania. Duduś kończy sześćdziesiąt lat i w urodzinowy wieczór puka do sąsiadów z góry, by pożyczyć korkociąg. Kilkanaście sekund, które dzielą mężczyznę od przekroczenia progu mieszkania Marianny (Klara Bielawka) i Bruna (Sławomir Grzymkowski) to ostatnie chwile jego – i tak już zachwianej rozstaniem z żoną – psychicznej równowagi. Za moment zdrowy rozsądek ustąpi miejsca małej paranoi, a kurtuazyjna konwersacja zmieni się w absurdalny dialog.

scenariusz: Miłogost RECZEK, reżyseria: Adam FERENCY
obsada: Klara BIELAWKA, Adam FERENCY, Sławomir GRZYMKOWSKI

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj