fbpx

16 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

Place: sala widowiskowa

16ft

16 Festiwal Teatralny – "Teatr pasja rodzinna"
11-30.XI.2015

pdf button

UWAGA!
Spektakl pt. "Tamta Pani" w dniu 28.11.2015 r. godz. 19:00 odwołany z powodu choroby aktora.
W zamian proponujemy Państwu spektakl pt. "Gwiazda i ja" (z udziałem Magdaleny Zawadzkiej i Anny Gornostaj)
Bilety zachowują ważność, zwroty przyjmuje kasa RCK.

miedzy lozkami Norm Foster

MIĘDZY
ŁÓŻKAMI


Występują:
Katarzyna SKRZYNECKA /
Joanna KUROWSKA,
Katarzyna ANKUDOWICZ /
Maria NIKLIŃSKA,
Artur BARCIŚ,
Robert MAJEWSKI /
Lesław ŻUREK,
Radosław PAZURA

Reżyseria:
Artur BARCIŚ

11 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 95 zł, 85 zł (balkon)

Wyobraźcie sobie, że…

To inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze zawodowiec i amator-księgowy, starzejąca się gwiazda rocka Tommy Quick i jego młodociana fanka pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz, szef clubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptiserkę, taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie i inni… Wyobraźcie sobie, że… Nie, nie wyobrażajcie sobie tego wszystkiego, to trzeba zobaczyć!

dwie morgi Marek Rębacz

DWIE MORGI
UTRAPIENIA


Występują:
Katarzyna GLINKA /
Magdalena WÓJCIK (dubl.),
Andrzej GRABARCZYK /
Sylwester MACIEJEWSKI (dubl.),
Klaudia HALEJCIO,
Tadeusz CHUDECKI,
Mikołaj ROZNERSKI

Reżyseria:
Marek RĘBACZ

13 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 50 zł, 40 zł (balkon)

Na podstawie tej sztuki powstał film "Zróbmy sobie wnuka"

Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi. I gotowi są wielkie pieniądze za te dwie morgi zapłacić, ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich. W cenie jednego biletu. Dużo taniej, niż miłość.

siostrunie Dan Gogin

SIOSTRUNIE


Występują:
Katarzyna ŻAK,
Anna DERESZOWSKA,
Jolanta FRASZYŃSKA,
Robert ROZMUS,
Aleksandra SZWED /
Elżbieta ROMANOWSKA /
Julia KAMIŃSKA

Reżyseria:
Mariusz KILJAN

15 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 100 zł, 90 zł (balkon)

Pan Bóg ma poczucie humoru - zsyła siostry prosto z nieba!

Siostrunie to świetna zabawa w musicalowym stylu! Akcja spektaklu rozpoczyna się w momencie, gdy na skutek eksperymentów kuchennych siostry Julii w klasztorze umierają 52 zakonnice. By zdobyć pieniądze na pochówek, siostrzyczki decydują się zorganizować show, w którym same wystąpią. Pomysł wydaje się szalony i nieco karkołomny, ale czy na pewno? Siostrunie to pogodna, roztańczona i rozśpiewana komedia, w której są wszystkie elementy dobrej komedii muzycznej: cięty dowcip, efektowne piosenki, ciekawa muzyka, znakomita gra aktorska i taniec ze stepem włącznie. Żywiołowe, przebojowe Siostrunie szturmem zdobyły świat. Mamy nadzieję, że rozbawią do łez i zjednają serca również naszych widzów.

dziady Adam Mickiewicz

DZIADY


Występują:
Aktorzy TEATRU NOWEGO
im. Tadeusza Łomnickiego
w Poznaniu

Reżyseria:
Radosław RYCHCIK

17 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 40 zł, 30 zł (balkon)

O wykluczeniu i segregacji rasowej

To teatralny głos w sprawie rasizmu, wykluczenia i zniesienia podziałów. Mickiewiczowskie "Dziady" w reżyserii Radosława Rychcika słowiańskie gusła, obrzędy przenoszą w świat amerykańskiej popkultury. Obok Gustawa Konrada pojawia się więc Marylin Monroe, John F. Kennedy czy Martin Luther King.

psiunio Agnès i Daniel Besse

PSIUNIO


Występują:
Hanna ŚLESZYŃSKA,
Piotr POLK,
Tomasz SAPRYK
(aktor Teatru Narodowego)

Reżyseria:
Grzegorz CHRAPKIEWICZ

21 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 75 zł, 65 zł (balkon)

Czy psy rozumieją więcej, niż nam się wydaje?

Czy psy rozumieją więcej, niż nam się wydaje? Czy ukochany pupil może celowo uciec z domu, aby uświadomić dorosłym coś, czego sami nie są w stanie zauważyć?
PSIUNIO to tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną. Poruszane przez małżonków na pozór błahe sprawy powodują wybuch lawiny frustracji. Sztuka poprzez serię zabawnych sytuacji i nieporozumień ukazuje różnice pomiędzy światami obu płci.
Mistrzowskie dialogi oraz brawurowa gra aktorska Hanny Śleszyńskiej, Piotra Polka i Tomasza Sapryka przedstawią relacje międzyludzkie w zupełnie innym świetle.

obietnica poranka Romain Gary

OBIETNICA
PORANKA


Występują:
Anna SENIUK,
Grzegorz MAŁECKI

Reżyseria:
Maciej WOJTYSZKO

23 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 50 zł, 40 zł (balkon)

"Obietnica poranka", czyli hołd dla matki

"Obietnica poranka" to historia nadopiekuńczej miłości, napisana z delikatnością, ciepłem i subtelną ironią. Subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał - jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła nie poszło na marne…

wszystko o mezczyznach Miro Gavran

WSZYSTKO O
MĘŻCZYZNACH


Występują:
Michał LESIEŃ-GŁOWACKI,
Arkadiusz JANICZEK,
Marcin KWAŚNY

Reżyseria:
Bartłomiej WYSZOMIRSKI

24 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 50 zł, 40 zł (balkon)

Męskość obnażona

Świat wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych… Trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, z pasją i szczerością, dając widzom powód do uśmiechu i jednocześnie do zadumy.

123 teatr tak

RAZ… DWA… TRZY…
WYPADASZ Z GRY


Występują:
Aktorzy TEATRU TAK!

Reżyseria:
Ewelina WYRZYKOWSKA

25 listopada, godz. 19.00
Zaproszenia w kasie RCK

Katastroficzny dramat

Zagubienie, rozpad znanego świata - oto z czym mierzą się bohaterowie spektaklu. Opowieść skupia się na emocjonalnym wymiarze wydarzeń. Niebywała czernobylska katastrofa staje się pretekstem do zadawania fundamentalnych pytań o trwałość cywilizacji. The Day After. Jak żyć w świecie, który trzeba definiować od nowa? Gdy najlichsza trawka staje się wrogiem… niewidzialnym, śmiertelnym niebezpieczeństwem? Jak kochać? I co zostanie z tradycji w zderzeniu z atomem…

pol na pol Jordi Sanchez, Pep Anton Gomez

PÓŁ NA PÓŁ


Występują:
Piotr POLK,
Piotr SZWEDES

Reżyseria:
Wojciech MALAJKAT

27 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 75 zł, 65 zł (balkon)

Komedia na wyraz kryminalna…

"Matka jest tylko jedna, to czasem o jedna za dużo". Dwóch przyrodnich braci, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważa na ten temat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

gwiazda Elizabeth Fuller

GWIAZDA I JA


Występują:
Magdalena ZAWADZKA,
Anna GORNOSTAJ

Reżyseria:
Cezary MORAWSKI

28 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 75 zł, 65 zł (balkon)

Przygoda z Gwiazdą

"Gwiazda i ja" to jeden z największych broadwayowskich hitów. Rewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Betty Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc.

Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej jedna z ulubionych przez Państwa komediowych aktorek Anna Gornostaj. Jest to jej jubileusz pracy artystycznej. 30 lat na scenie i w filmie.

sprobujmy jeszcze raz Murray Schisgal

SPRÓBUJMY
JESZCZE RAZ


Występują:
Marek SIUDYM,
Lucyna MALEC

Reżyseria:
Marcin SŁAWIŃSKI

29 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 70 zł, 60 zł (balkon)

Miłość po przejściach

Przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Tekst Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej). Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, niesie nadzieję poruszając jednocześnie ważne i trudne damsko-męskie tematy.

bozyszcze kobiet Neil Simon

BOŻYSZCZE
KOBIET


Występują:
Piotr GĄSOWSKI,
Anna DERESZOWSKA,
Hanna ŚLESZYŃSKA,
Anna MODRZEJEWSKA

Reżyseria:
Cezary MORAWSKI

30 listopada, godz. 19.00
Ceny biletów: 80 zł, 70 zł (balkon)

Gdy mężczyzna się nudzi…

Znakomita komedia jednego z czołowych współczesnych dramaturgów amerykańskich, od lat bawiącego i wzruszającego publiczność Stanów Zjednoczonych i Europy. Główny bohater, Barney niedawno skończył 45 lat. Ma udaną rodzinę, opinię "przyzwoitego człowieka" i dochodową restaurację. Jego życie wydaje mu się jednak nudne, wypełnione tylko obowiązkami męża, ojca i biznesmena. Brakuje w nim szaleństwa, spontaniczności, dreszczu prawdziwych emocji i ryzyka. Decyduje się więc na zerwanie z dotychczasowym stylem życia i postanawia zorganizować schadzki z trzema przypadkowo spotkanymi kobietami…

 

Sprzedaż biletów na 16 Festiwal Teatralny - "Teatr pasja rodzinna"
od 3 września 2015, od godz. 8.00, tylko w kasie RCK.
Internetowa sprzedaż biletów 3 września 2015, od godz. 15.00.

UWAGA:
PODUCHA DLA STUDENTA I LICEALISTY - 15 zł za każdy spektakl (na 15 min. przed spektaklem za okazaniem legitymacji). Ilość miejsc ograniczona.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj