fbpx

22 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

Place: sala widowiskowa

22ft

ŁAWECZKA W SŁOŃCU

11 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 80 zł, 70 zł balkon

laweczka w sloncu

Występują: Grażyna BARSZCZEWSKA / Maria GŁADKOWSKA, Sylwester MACIEJEWSKI, Wojciech WYSOCKI
Reżyseria: Dariusz TARASZKIEWICZ

Polska prapremiera przeboju amerykańskiej sceny teatralnej. Autor sztuki współpracujący z Melem Brooksem zaprasza na spotkanie z trojgiem zabawnych postaci.

Dwóch tetryków – co się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch. Podobnie jak w innych pensjonariuszy domu seniora "Ogród w Dolinie" (bez ogrodu i bez doliny zresztą), bo Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system. Czy zostanie z nimi na dłużej?

Ta serdeczna komedia z happy endem jest radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania. Jak się bawić to na "Ławeczce w słońcu". Zapraszamy!

ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM
"Play It Again, Sam" Woody'ego Allena

12 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 100 zł, 90 zł balkon

zagraj to jeszcze raz sam

Występują: Agata DARNOWSKA, Marta KĘDZIORA, Anna LUDWICKA-MANIA, Jacek GRONDOWY, Robert MANIA, Tadeusz WNUK
Reżyseria: Marcin SOSNOWSKI

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" to wczesna komedia Woody’ego Allena. Niektórzy z Państwa znają zapewne film o tym samym tytule, który powstał niedługo później po teatralnej premierze na Broadwayu. Jest to historia młodego, znerwicowanego krytyka filmowego, którego właśnie opuściła żona. Przyjaciele próbują pomóc mu w wydostaniu się z kryzysu, ale przeszkadza mu w tym jego niepohamowana wyobraźnia, skrupuły i poczucie winy.

Jak to zwykle bywa u Allena, znajdziemy tam wątki autobiograficzne i jego nadzwyczajną znajomość kobiecej psychiki, którą zadziwia nas w swoich kolejnych dziełach.

Błyskotliwe dialogi, cytaty z filmowej klasyki i miłość do tej dziedziny sztuki, stanowią o niezwykłym poczuciu humoru autora i zapewniają widzowi niezwykłą rozrywkę.

NAJSŁODSZY OWOC

13 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 100 zł, 90 zł balkon

najslodszy owoc

Występują: Edyta HERBUŚ / Anna MATYSIAK, Katarzyna ANKUDOWICZ / Alicja KWIATKOWSKA, Krzysztof WIESZCZEK / Paweł OKRASKA, Adam ADAMONIS / Bartek FIRLET
Reżyseria: Dariusz TARASZKIEWICZ

Najsłodszy owoc znajdziesz w ogrodzie u sąsiada.

A gdyby się tak zamienić: rolami, partnerami, życiem. Ten owoc w ogrodzie sąsiada słodszy! Za ścianą mają lepiej, na pewno… Jesteście Państwo przekonani? Prapremiera austriackiej sztuki "Najsłodszy owoc" Stefana Vögla, pełna zaskakujących zakrętów akcji i przezabawnych perypetii, spróbuje poddać te pomysły analizie. Czworo przyjaciół z czasów podstawówki, "pożenionych" ze sobą, weźmie się do działania "ku uciesze" publiczności, niosąc jej rozsądne wnioski.

W spektaklu, wyreżyserowanym przez Dariusza Taraszkiewicza, dwie godziny mądrej zabawy zagwarantują Państwu znani z wielu filmów i seriali aktorzy młodego pokolenia. Choreografię przygotowała zwyciężczyni 12. edycji "Tańca z gwiazdami" Janja Lesar.

WIECZÓR PANIEŃSKI PLUS

14 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 100 zł, 90 zł balkon

wieczor panienski plus

Występują: Katarzyna SKRZYNECKA, Anna IBERSZER, Wiktoria GĄSIEWSKA, Tomasz BEDNAREK, Marek KALISZUK
Reżyseria: Maria SEWERYN

Wieczór panieński zdarza się raz… na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia.
Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek. Zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się… gwoździem do trumny szampańskiej zabawy.

Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, którą potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy, nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady.

KOLACJA DLA GŁUPCA

15 listopada 2021, godz. 17.30, 20.15

bilet: 100 zł, 90 zł balkon

kolacja dla glupca

Występują: Cezary ŻAK, Bartłomiej TOPA, Małgorzata PIECZYŃSKA, Agnieszka WIĘDŁOCHA/Marta CHODOROWSKA, Witold DĘBICKI, Michał ZIELIŃSKI
Reżyseria: Cezary ŻAK

KOLACJA DLA GŁUPCA - tytułowa "kolacja dla głupca" ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zaprasza wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierre’a Brochanta i Francois Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. Spektakl w komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.

KRÓTKA ROZMOWA ZE ŚMIERCIĄ

20 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 40 zł

krotka rozmowa ze smiercia

Występują: Aktorzy Teatru Fredry w Gnieźnie: Kamila BANASIAK, Zuzanna CZERNIEJEWSKA-STUBE / Pola DĘBKOWSKA (gościnnie), Martyna ROZWADOWSKA, Joanna ŻURAWSKA, Paweł DOBEK, Wojciech KALINOWSKI, Roland NOWAK, Wojciech SIEDLECKI
Reżyseria: Marcin LIBER

Jest jednym z niewielu doświadczeń wspólnych wszystkim ludziom: śmierć. Od wieków próbowano ją obłaskawić, oswoić, ale także oszukać czy przechytrzyć. Środkiem do tego może być rozmowa, także taka prowadzona przy pomocy dzieł sztuki. Marcin Liber w swoim spektaklu przywołuje dwa klasyczne utwory literatury staropolskiej, zadając pytanie, jaki może być współczesny sposób funkcjonowania ich obu, szczególnie w takim miejscu, jakim jest Gniezno – pierwsza stolica polskich królów, a także władców kościelnych, miasto, gdzie za słynnymi drzwiami spoczywa święty Wojciech. Jak dziś patrzymy na średniowieczny danse macabre? Czy budzi on grozę, a może jednak śmiech? Czy może być też reakcją na horror? Czy ironia, która zagości na scenie za sprawą muzyki zespołu Nagrobki, jest w stanie pomóc przezwyciężyć strach przed tym, co nieuniknione? Bez tego wszystkiego nie obędzie się ta teatralna rozmowa ze Śmiercią, przywracająca pamięć o dziełach literatury staropolskiej.

TAŃCZĄC W RYTMIE WOJNY

21 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 20 zł

tanczac w rytmie wojny

Występują: Aktorzy Teatru Wirtualnego i Teatru Tak!: Julia CIESAK, Katarzyna LEMAŃSKA-PAWŁOWSKA, Aleksandra LENIEC, Bernadeta ŁUBNIEWICZ, Dagmara MŁYNAREK, Agnieszka NOŻYŃSKA, Hanna PALUSZKIEWICZ, Monika WITEK, Filip NYKIEL, Paweł RADEBERG, Mieszko TOBERA, Wiktor TROCKI, Mateusz ZIEMICHÓD
Reżyseria: Ewelina WYRZYKOWSKA

"Tańcząc w rytmie wojny" to historia wykluwania się pacyfistki i przyszłej modernistycznej tancerki, wpisana w czas pierwszej wojny światowej. Kanwą spektaklu jest dokument – unikatowy na skalę światową, wojenny pamiętnik nastolatki. Znajdziemy zarówno w nim, jak też w spektaklu pierwszą tragiczną miłość i biedę, bunt i rodzenie się przyszłych artystycznych dokonań, dworcowy punkt czerwonego krzyża i ptysie. Wzrastanie Piete Kuhr, jednej z najciekawszych kobiet swej epoki, urodzonej i wychowanej w Pile - wtedy jeszcze w królewskim mieście Prus.

Szanowni Państwo
Ze względu na chorobę aktorki spektakl "Matka" zostaje odwołany, ale w zamian zapraszamy Państwa na spektakl "Dziewczynka z za/przyszłość boli tylko raz". Godzina występu pozostaje bez zmian. Zakupiony bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

MATKA

23 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 40 zł

matka

Występują: Aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Antonina CHOROSZY, Marta HERMAN, Malina GOEHS, Edyta ŁUKASZEWSKA, Aleksander MACHALICA, Dawid PTAK, Jan ROMANOWSKI, Waldemar SZCZEPANIAK, Mariusz ZANIEWSKI
Reżyseria: Radek STĘPIEŃ

"Skomponowałem w wagonie, jadąc do Jaworskich pod Warszawę, potworny dramat Czystej Formy pt. MATKA. O ile mi się uda, będzie wprost cudowne" — pisał Witkacy w liście do żony z 28 listopada 1924 roku. Trzy tygodnie później sztuka była gotowa, choć na swoją prapremierę musiała poczekać jeszcze czterdzieści lat, do czasu, aż na deskach Teatru Starego wystawił ją Jerzy Jarocki.

Parodia naturalistycznego teatru Strindberga, Ibsena i Przybyszewskiego? Autobiograficzny portret wszechstronnego artysty, uzależnionego od utrzymującej go matki? Filozoficzny traktat ukryty pod pozorami obyczajowego dramatu czy może narkotyczna wizja zakompleksionego megalomana? Czysta Forma — czy czysta blaga?

MATKA to opowieść o ludziach skazanych na bliskość. O bliskości, która potwornieje i przeistacza się w swoje przeciwieństwo. O więziach, które są więzami.

Uniwersalna opowieść o rodzinie. Bo to rodzina jest tym, co na początku wprawia nas w ruch, i tym, co nas ostatecznie pożera.

DZIEWCZYNKA Z ZA/PRZYSZŁOŚĆ BOLI TYLKO RAZ

23 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 40 zł

dziewczynka z za

Występują: Aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Malina GOEHS, Maciej HĄZŁA (gościnnie), Dawid PTAK, Jan ROMANOWSKI, Łukasz SCHMIDT
Scenariusz, reżyseria: Mariusz ZANIEWSKI

XXI wiek jeszcze się nie rozpoczął – żyjemy wciąż mentalnością XX stulecia, wierząc w siłę konsumpcji, energię kopalnych paliw, praktyczność plastikowych opakowań, archaiczny model edukacji i zatrudnienia. Czy przygotowujemy świat dla naszych dzieci, czy liczymy, że to dopiero one zmienią kurs ludzkości ku katastrofie? Grupa dziecięcych bohaterów spektaklu spróbuje wziąć sprawy w swoje ręce, rozpoznając i usiłując zaradzić zagrożeniom współczesności. Czy będą w stanie współpracować mimo dzielących ich różnic, ponad podziałami wynikającymi z kwestii rasy, wyznania, urodzenia, sytuacji ekonomicznej?

GODZINA SPOKOJU

29 listopada 2021, godz. 19.00

bilet: 40 zł

godzina spokoju

Występują: Aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu: Agnieszka DULĘBA-KASZA, Izabela WIERZBICKA, Jakub ŁOPATKA, Wojciech MASACZ, Marcin TRZĘSOWSKI, Michał WIERZBICKI, Lech WIERZBOWSKI
Reżyseria: Michał GRZYBOWSKI

Paryżanin Michel jest pasjonatem jazzu. Pewnego pięknego sobotniego poranka udaje mu się wreszcie upolować wymarzonego "białego kruka" – oryginalne winylowe wydanie pierwszej płyty swojego idola. Jedyne, czego pragnie, to usiąść w skupieniu w salonie i posłuchać zdobyczy. Tymczasem cały świat zdaje się mieć inne plany. Żona koniecznie musi wyznać mu tajemnicę sprzed lat, syn pojawia się niezapowiedziany, namolny sąsiad puka do drzwi ze skargą… Nie wspominając już o awarii hydraulicznej spowodowanej przez polskiego hydraulika, który wcale nie mówi po polsku. Kłamca i manipulator Michel jest gotowy zrobić wszystko, by mieć w końcu święty spokój. Jednak nie będzie to takie proste, bo wymarzona godzina szczęścia powoli zamienia się w katastrofę…

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj