Kino przed hejnałem

krolowa hiszpanii

Królowa Hiszpanii

KINO PRZED HEJNAŁEM

(La Reina de España) komediodramat, Hiszpania (128 min.)
reż. Fernando Trueba
wyst.: Penélope Cruz, Antonio Resines, Jorge Sanz, Santiago Segura
Gwiazda filmowa wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji "Królowa Hiszpanii". Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć "akcja!" zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców – zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości – rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.

14 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

paryz moze poczekac

Paryż może poczekać

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Paris Can Wait) komedia romantyczna, Japonia, USA (82 min.)
reż. Eleanor Coppola
wyst.: Diane Lane, Alec Baldwin, Aranaud Viard, Elise Tielrooy
Życie Anne powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta – Michaela i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego i nieobecnego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques, proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

21 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

nie ma tego zlego

Nie ma tego złego…

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Marie-Francine) komedia, Belgia, Francja (85 min.)
reż. Valérie Lemercier
wyst.: Valerie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent
Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu… rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc - piszą dla niej CV i przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się dokładnie w takiej samej sytuacji jak ona. Pomiędzy nimi rozpocznie się romans i wróci druga młodość. W końcu jak mówi stare porzekadło: nie ma tego złego… co by na dobre nie wyszło.

28 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2017 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj