Wieczór Dobrego Kina

twoj vincent

Twój Vincent

WDK w RCK …I GOŚCIE

TYLKO JEDEN SEANS

(Loving Vincent) animacja, dramat, kryminał, Polska, Wielka Brytania (85 min.)
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
wyst.: Douglas Booth, Jerome Flyn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna przyciska dłonie do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Po projekcji – spotkanie z Anną Kluzą i Robertem Gulaczykiem, którzy brali udział w realizacji filmu.

14 grudnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

the square

The Square

WDK w RCK: 2 x KINO SKANDYNAWSKIE

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, 5 nominacji Europejskiej Akademii Filmowej

komedia, Dania, Szwecja, Francja, Niemcy (142 min.)
reż. Ruben Östlund
wyst.: Claes Bang, Elizabeth Moss, Dominic West, Terry Notary
Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

21 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

morderstwo w hotelu hilton

Morderstwo w hotelu Hilton

WDK w RCK: 2 x KINO SKANDYNAWSKIE

GRAND PRIX MFF w Sundance

(The Nile Hilton Incident) kryminał, Dania, Szwecja, Francja, Niemcy (106 min.)
reż. Tarik Saleh
wyst.: Fares Fares, Mari Malek, Yasser Ali Maher, AhmeD Selim
Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

21 grudnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

i tak cie kocham

I tak Cię kocham

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, NAGRODA PUBLICZNOŚCI MFF w Locarno

(The Big Sick) komedia romantyczna, USA (119 min.)
reż. Michael Showalter
wyst.: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
"I tak cię kocham", czyli cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno. Produkcja: Judd Apatow ("Druhny", "Wykolejona").
Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.
Na ekranie znany z serialu "Dolina Krzemowa" Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan ("Słowo na M"), która jako nowe ucieleśnienie "dziewczyny z sąsiedztwa" stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano (serial "Wszyscy kochają Raymonda") i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za "Fortepian" – Holly Hunter.
"I tak cię kocham", uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady (Variety), było odkryciem festiwalu Sundance, zdobyło nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje.
"I tak cię kocham" podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

28 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

patti cakes

Patti Cakes

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

NAGRODA GŁÓWNA JURY MFF w Sundance

dramat, USA (108 min.)
reż. Geremy Jasper
wyst.: Danielle Macdonald, Bridget Everett, Siddharth Dhananjay, Mamoudou Athie
Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką. Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos).

28 grudnia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2017 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj