Wieczór Dobrego Kina

gra o wszystko

Gra o wszystko

WDK w RCK: 2 x …

(Molly’s Game) biograficzny, dramat, USA (140 min.)
reż. Aaron Sorkin
wyst.: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera
Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorobku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

22 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

zabicie swietego jelenia

Zabicie świętego jelenia

WDK w RCK: 2 x …

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes

(The Killing of a Sacred Deer) dramat, Irlandia, Wielka Brytania (121 min.)
reż. Yorgos Lanthimos
wyst. Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Raffey Cassidy
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.

22 lutego, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

w ulamku sekundy

W ułamku sekundy

WDK w RCK: 2 x OBOK NAS

ZŁOTY GLOB, ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, Nagroda Critics’ Choice, SREBRNA KAMERA Manaki Brothers

(Aus dem Nichts) dramat, Francja, Niemcy (106 min.)
reż. Fatih Akin
wyst.: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Açar, Samia Muriel Chancrin
W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

1 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pomiedzy slowami

Pomiędzy słowami

WDK w RCK: 2 x OBOK NAS

ZŁOTE LWE za zdjęcia i ZŁOTY KANGUR na festiwalu w Gdyni, Nagroda Jury Ekumenicznego WFF

dramat, Holandia, Niemcy, Polska (75 min.)
reż. Urszula Antoniak
wyst.: Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska, Philip Wilhelmi
Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

1 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nie jestem twoim murzynem

Nie jestem twoim murzynem

WDK w RCK: 2 x AMERYKA - DOKUMENT

Kandydat do OSCARA, Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Publiczności na Berlinale, Nagroda Publiczności MFF w Toronto, Nagroda Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles

(I Am Not Your Negro) dokument, Francja, USA (105 min.)
reż. Raoul Peck
Raoul Peck wykorzystując niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, bogaty materiał archiwalnych filmów i zdjęć, opowiada historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. W 1979 roku afroamerykański powieściopisarz i eseista James Baldwin napisał list do swojego agenta literackiego, w którym przedstawił projekt, nad którym wówczas pracował – książkę "Remember This House". Była to historia życia i następujących po sobie zabójstw trzech jego przyjaciół: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Baldwin nie dokończył książki przed swoją śmiercią w 1987 roku. Pozostawił zaledwie trzydzieści stron, a spadkobiercy pisarza powierzyli rękopis reżyserowi Raoulowi Peckowi. Postanowił on sfinalizować zarysowaną w książce Baldwina historię, tworząc zbudowaną wokół jego słów filmową podróż przez historię Afroamerykanów. Zagłębił się w złożoną spuściznę życia i śmierci trzech wybitnych osobowości amerykańskiego ruchu antyrasistowskiego, które na trwałe zmieniły społeczny i polityczny krajobraz USA.

8 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

21 x nowy jork

21 x Nowy Jork

WDK w RCK: 2 x AMERYKA - DOKUMENT

Nagroda Specjalna Festiwalu Mediów, Nagroda Specjalna Krakowskiego Festiwalu Filmowego, 8 nominacji

dokument, Polska (70 min.)
reż. Piotr Stasik
Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę ma 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną. Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli… starczy nam odwagi. "21 x Nowy Jork" może być opowieścią o tobie.

8 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

ksiezyc jowisza

Księżyc Jowisza

WDK w RCK: 2 x W INNYM ŚWIECIE

ZŁOTA KAMERA Manaki Brothers, Nagroda Główna i Nagroda za najlepsze efekty specjalne na MFF w Sitges

(Jupiter holdja) dramat, Sci-Fi, Węgry (123 min.)
reż. Kornél Mundruczó
wyst.: Merab Ninidze, Győrgy Cserhalmi, Zsombor Jéger, Mónika Balsai
Najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Prezentowany w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017 wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie. Nikogo jednak nie pozostawił obojętnym. "Księżyc Jowisza" to porażająca wizualnie opowieść, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.
Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

15 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

blask

Blask

WDK w RCK: 2 x W INNYM ŚWIECIE

Nagroda Jury Ekumenicznego MFF w Cannes

(Hikari) melodramat, Japonia (101 min.)
reż. Naomi Kawase
wyst.: Masatoshi Nagase, Ayame Misaki, Tatsuya Fuji, Kazuko Shirakawa
Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie.

15 marca, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

trzy billboardy za ebbing

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

19 nagród, 56 nominacji! 7 nominacji do OSCARA, ZŁOTY GLOB, Nagroda Critics’ Choice, Nagroda Publiczności na Camerimage…

(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) dramat, komedia, kryminał, USA, Wielka Brytania (115 min.)
reż. Martin McDonagh
wyst.: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, John Hawkes
Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

22 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

czwarta wladza

Czwarta władza

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

3 nagrody, 20 nominacji! 3 nominacje do OSCARA…

(The Post) dramat, USA (115 min.)
reż. Steven Spielberg
wyst.: Meryl Streep, Tom Hanks. Sarah Paulson, Bob Odenkirk
Dwoje wydawców dziennika "The Washington Post" Katherine Graham i Ben Bradlee staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

22 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2018 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj