Wieczór Dobrego Kina

podwojny kochanek

Podwójny kochanek

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(L’amant double) thriller, Francja, Belgia (110 min.)
reż. François Ozon
wyst.: Marione Vacth, Jérémie Renier, Jaqueline Bisset
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

2 listopada, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nasz najlepszy rok

Nasz najlepszy rok

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(Ce qui nous lie) komediodramat, Francja (113 min.)
reż. Cédric Klapisch
wyst.: Pio Marmaï, Ana Giradot, François Civil, Jean-Marc Roulot
Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie.

2 listopada, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

ptaki spiewaja w kigali

Ptaki śpiewają w Kigali

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat społeczny, Polska (113 min.)
reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
wyst.: Jowita Budnik. Eliane Umuhire, Witold Wieliński
Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

9 listopada, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

krolewicz_olch

Królewicz Olch

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat, Polska (101 min.)
reż. Kuba Czekaj
wyst.: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach
Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

9 listopada, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2017 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj