Repertuar kino

sama przeciw wszystkim

Sama przeciw wszystkim

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Miss Sloane) dramat, Francja, USA (132 min.)
reż. Jonathan Madden
wyst.: Jessica Chastain, Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw, Alison Pill
Elizabeth Sloane jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

6 grudnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zgoda

Zgoda

WDK w RCK: 2 x NA FAKTACH

NAGRODZONY NA FESTIWALU w Locarno, Montrealu i Gdyni

dramat, wojenny, Polska (87 min.)
reż. Maciej Sobieszczański
wyst.: Julian Świeżewski, Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz, Danuta Stenka
Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród "niechętnych komunistycznej władzy". Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin, Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie…

7 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

czarnkow

Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany

dokument fabularyzowany, TV ASTA (52 min.)
I Wojna Światowa zbliżała się do końca. Armia niemiecka, w ciągu 4 lat walk, została poważnie osłabiona. Społeczeństwo było już bardzo zmęczone przedłużającą się wojną. W wielu miejscach budził się ruch oporu. W Czarnkowie, wielkopolskim miasteczku, jednym z organizatorów przyszłego powstania jest Włodzimierz Raczyński, który organizuje broń, szuka ochotników, lecz wie, że to nie wystarczy – potrzebny jest mu doświadczony dowódca, który będzie w stanie od strony wojskowej zapanować nad sytuacją. Wybór padł na służącego w armii pruskiej, tak jak wielu Polaków w owym czasie, Zdzisława Orłowskiego.
Film przedstawia historię dwóch kuzynów, których zaangażowanie i walka miały włączyć Czarnków w granice tworzącej się II Rzeczpospolitej. Opowiada o ludziach, którzy podjęli walkę o wolną Polskę, aby po 120 latach niewoli ich miasto i powiat znalazło się w granicach powstającego państwa polskiego. Trud jaki włożyli powstańcy w odzyskanie niepodległości Wielkopolski jest nie do oszacowania.

9 grudnia, godz. 17.00

wejściówki w kasie RCK

maudie

Maudie

WDK w RCK: 2 x NA FAKTACH

NAGRODA PUBLICZNOŚCI na festiwalu DWA BRZEGI

dramat, romans, biograficzny, Irlandia, Kanada (115 min.)
reż. Aisling Walsh
wyst.: Sally Hawkins, Ethan Hawke, Kari Matchett, Gabrielle Rose
Wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem, a kruchą, ale pełną energii kobietą, która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

7 grudnia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

krolowa hiszpanii

Królowa Hiszpanii

KINO PRZED HEJNAŁEM

(La Reina de España) komediodramat, Hiszpania (128 min.)
reż. Fernando Trueba
wyst.: Penélope Cruz, Antonio Resines, Jorge Sanz, Santiago Segura
Gwiazda filmowa wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji "Królowa Hiszpanii". Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć "akcja!" zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców – zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości – rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.

14 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

twoj vincent

Twój Vincent

WDK w RCK …I GOŚCIE

TYLKO JEDEN SEANS

(Loving Vincent) animacja, dramat, kryminał, Polska, Wielka Brytania (85 min.)
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
wyst.: Douglas Booth, Jerome Flyn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna przyciska dłonie do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Po projekcji – spotkanie z Anną Kluzą i Robertem Gulaczykiem, którzy brali udział w realizacji filmu.

14 grudnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

paryz moze poczekac

Paryż może poczekać

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Paris Can Wait) komedia romantyczna, Japonia, USA (82 min.)
reż. Eleanor Coppola
wyst.: Diane Lane, Alec Baldwin, Aranaud Viard, Elise Tielrooy
Życie Anne powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta – Michaela i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego i nieobecnego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques, proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

21 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

the square

The Square

WDK w RCK: 2 x KINO SKANDYNAWSKIE

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, 5 nominacji Europejskiej Akademii Filmowej

komedia, Dania, Szwecja, Francja, Niemcy (142 min.)
reż. Ruben Östlund
wyst.: Claes Bang, Elizabeth Moss, Dominic West, Terry Notary
Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

21 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

morderstwo w hotelu hilton

Morderstwo w hotelu Hilton

WDK w RCK: 2 x KINO SKANDYNAWSKIE

GRAND PRIX MFF w Sundance

(The Nile Hilton Incident) kryminał, Dania, Szwecja, Francja, Niemcy (106 min.)
reż. Tarik Saleh
wyst.: Fares Fares, Mari Malek, Yasser Ali Maher, AhmeD Selim
Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

21 grudnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nie ma tego zlego

Nie ma tego złego…

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Marie-Francine) komedia, Belgia, Francja (85 min.)
reż. Valérie Lemercier
wyst.: Valerie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent
Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu… rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc - piszą dla niej CV i przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się dokładnie w takiej samej sytuacji jak ona. Pomiędzy nimi rozpocznie się romans i wróci druga młodość. W końcu jak mówi stare porzekadło: nie ma tego złego… co by na dobre nie wyszło.

28 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

i tak cie kocham

I tak Cię kocham

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, NAGRODA PUBLICZNOŚCI MFF w Locarno

(The Big Sick) komedia romantyczna, USA (119 min.)
reż. Michael Showalter
wyst.: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Przekroczenia granic strzec będą zdeterminowani rodzice ukochanej, na drodze szczęściu staną również oczekiwania rodziny Kumaila. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła.

28 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

patti cakes

Patti Cakes

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

NAGRODA GŁÓWNA JURY MFF w Sundance

dramat, USA (108 min.)
reż. Geremy Jasper
wyst.: Danielle Macdonald, Bridget Everett, Siddharth Dhananjay, Mamoudou Athie
Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką. Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos).

28 grudnia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2017 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj