Repertuar kino

mikolaj w kazdym z nas

Mikołaj w każdym z nas

SEANS DLA DZIECI

(Snekker Andersen og Julenissen) familijny, Norwegia (70 min.)
reż.: Terje Rangnes
wyst.: Trond Espen Seim, Anders Bassamo Christiansen, Ingeborg Raustøl, Johanna Mørck
Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu…

10 stycznia, godz. 10.00

pokaz zamknięty

czlowiek z magicznym pudelkiem

Człowiek z magicznym pudełkiem

KINO PRZED HEJNAŁEM

romans, Sci-Fi (103 min.)
reż. Bodo Kox
wyst.: Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz, Helena Norowicz
Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam "utyka" w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

11 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

florida project

The Florida Project

WDK w RCK: 2 x …NA DOBRY POCZĄTEK

4 NAGRODY, 18 NOMINACJI

dramat, USA (115 min.)
reż. Sean Baker
wyst.: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto, Bria Vinaite
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

11 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dusza i cialo

Dusza i ciało

WDK w RCK: 2 x …NA DOBRY POCZĄTEK

POKAZ PRZEDPREMIEROWY
MFF w Berlinie – ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ, Nagroda FIPRESCI, NAGRODA JURY EKUMENICZNEGO, EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA, Camerimage – ZŁOTA ŻABA, kandydat do OSCARA…

(Testről és Lélekről) dramat, Węgry (116 min.)
reż. Ildikó Enyedi
wyst.: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy
Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.

11 stycznia, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kryptonim hhhh

Kryptonim HHhH

KINO PRZED HEJNAŁEM

biograficzny, thriller, wojenny, Belgia, Francja, USA, Wielka Brytania (120 min.)
reż. Cédric Jimenez
wyst.: Jason Clare, Rosamund Pike, Jack O’Connell, Jack Reynor
Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy. Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.

18 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

na karuzeli zycia

Na karuzeli życia

WDK w RCK: 2 x HIT

(Wonder Wheel) dramat, USA (91 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Kate Winslet, Jim Belushi, Juno Temple, Justin Timberlake
Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty jest operatorem karuzeli. Mickey to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

18 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

cicha noc

Cicha noc

WDK w RCK: 2 x HIT

ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni

komediodramat, Polska (97 min.)
reż. Piotr Domalewski
wyst.: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik
Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

18 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

wszyscy moi mezczyzni

Wszyscy moi mężczyźni

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Home Again) komedia romantyczna, USA (97 min.)
reż. Hallie Meyers – Shyer
wyst.: Reese Witherspoon, Nat Wolff, Jon Rudnitsky, Pico Alexander
Po rozstaniu z mężem, Alice wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?

24 stycznia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

fantastyczna kobieta

Fantastyczna kobieta

WDK w RCK: 2 x ONA

Festiwal w Berlinie: SREBRNY NIEDŹWIEDŹ, NAGRODA JURY EKUMENICZNEGO, NAGRODA TEDDY, kandydat do OSCARA…

(Una mujer fantástica) dramat, Chile, USA, Niemcy, Hiszpania (104 min.)
reż. Sebastián Lelio
wyst.: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Aline Küppenheim
Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

25 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kobieta z lodu

Kobieta z lodu

WDK w RCK: 2 x ONA

(Bába z ledu) komediodramat, romans, Czechy, Francja, Słowacja (106 min.)
reż. Bohdan Sláma
wyst.: Zuzana Krónerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil
Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nie najlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać…

25 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

links

 

kup bilet

bilet

 

napisz do nas

write

 

zapisz się do Newslettera

zapisz się

Copyright 2012-2018 Regionalne Centrum Kultury w Pile

Szukaj