fbpx

Archiwum kino 2019

  • Place: sala widowiskowa
bohemian rhapsody

Bohemian Rhapsody

WDK w RCK: 2 x NA DOBRY POCZĄTEK

biograficzny, dramat, muzyczny, USA, Wielka Brytania (134 min.)
reż. Bryan Singer
wyst.: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy
Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV "Mr. Robot"), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

10 stycznia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

WDK w RCK: 2 x NA DOBRY POCZĄTEK

(A Star Is Born) dramat, muzyczny, USA (135 min.)
reż. Bradley Cooper
wyst.: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam, Elliot, Andrew Dice Clay, Rafi Gavron
Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

10 stycznia 2019, godz. 20.30

bilet: 15 zł

kopciuszek historia prawdziwa

Kopciuszek. Historia prawdziwa

(Cinderella and the Secret Prince) animacja, USA (87 min.)
reż. Lynne Southerland
Po przybyciu na królewski bal, Kopciuszek i jej przyjaciele odkrywają sekret. Okazuje się, że prawdziwy książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, kontrolowany przez podstępną wiedźmę. Aby uratować księcia i pokonać siły zła, Kopciuszek uda się w niezwykłą, zaczarowaną podróż. Wspierana przez wiernych towarzyszy, trzy myszki i rezolutną czarodziejkę, dzielna bohaterka zrobi wszystko, by przywrócić ład w królestwie.

14 stycznia 2019, godz. 10.00, 16.00

15 stycznia 2019, godz. 10.00

16 stycznia 2019, godz. 10.00, 16.00

17 stycznia 2019, godz. 12.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

granica

Granica

WDK w RCK: 2 x NIEPOPRAWNI

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, Szwedzki kandydat do OSCARA

(Gräns) fantasy, romans, thriller, Dania, Szwecja (101 min.)
reż. Ali Abbasi
wyst.: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson, Ann Petrén
Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol (podając dokładną liczbę butelek, zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta), a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać. Był to bez wątpienia facet ze skłonnością do… trollowania.

17 stycznia 2019, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dziedziczki

Dziedziczki

WDK w RCK: 2 x NIEPOPRAWNI

Zdobywca ponad 20. nagród na światowych festiwalach, w tym dwóch Srebrnych Niedźwiedzi i Nagrody FIPRESCI na Berlinale 2018, Paragwajski kandydat do OSCARA

(Las herederas) dramat, Brazylia, Francja, Niemcy, Urugwaj, Paragwaj (95 min.)
reż. Marcelo Martinessi
wyst.: Ana Brun, Margarita Irún, Ana Ivanova, Nilda Gonzalez
Chela całe dnie spędza w domu, malując, ma swoje przyzwyczajenia i rytuały, których rytmu pilnuje bardziej przebojowa i harda Chiquita). Choć kobiety od dekad są parą, nauczyły się ukrywać swój związek przed wścibskimi oczami konserwatywnego paragwajskiego społeczeństwa. Gdy jednak wpadają w kłopoty finansowe, ich życie czeka rewolucja i nawet wyprzedaż drogocennego wyposażenia domu, będącego symbolem ich przynależności do elity, nie wystarczy, by utrzymać status quo. Chiquita trafia do więzienia za długi, a wycofana do tej pory Chela zmuszona jest wyjść ze skorupy i zmierzyć się z zewnętrznym światem.

17 stycznia 2019, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

miskow 2 w nowym jorku

Miśków 2-óch w Nowym Jorku

(Norm of the North 2) animacja, komedia, Indie, USA (91 min.)
reż. Tim Maltby
Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści… Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

18 stycznia 2019, godz. 10.00, 16.00

21 stycznia 2019, godz. 10.00, 16.00

22 stycznia 2019, godz. 12.00, 16.00

23 stycznia 2019, godz. 10.00, 16.00

24 stycznia 2019, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

milosc jest wszystkim

Miłość jest wszystkim

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia, Polska (130 min.)
reż. Michał Kwieciński
wyst.: Olaf Lubaszenko, Aleksandra Adamska, Joanna Balasz, Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

23 stycznia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kraina wielkiego nieba

Kraina wielkiego nieba

WDK w RCK: 2 x W RODZINIE

(Wildlife) dramat, romans, USA (104 min.)
reż. Paul Dano
wyst.: Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal, Ed Oxenbould, Bill Camp
Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

24 stycznia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

jak pies z kotem

Jak pies z kotem

WDK w RCK: 2 x W RODZINIE

komediodramat, Polska (102 min.)
reż. Janusz Kondratiuk
wyst.: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Barbara Stachura, Aleksandra Konieczna
Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych "Dziewczyn do wzięcia", to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

24 stycznia 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

dotknij nieba

Dotknij nieba

KINO PRZED HEJNAŁEM

(I Can Only Imagine) dramat, USA (110 min.)
reż. Andrew Erwin, Jon Erwin
wyst.: J. Michael Finley, Medaline Caroll, Denis Quaid, Trace Adkins
Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę – Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu, zostając ich wokalistą. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Niestety, pierwsze koncerty nie zwiastują niczego wielkiego. Sceptyczni wobec zespołu są zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów… Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda "I Can Only Imagine".

31 stycznia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

oni

Oni

WDK w RCK

(Loro) biograficzny, komediodramat, Francja, Włochy (151 min.)
reż. Paolo Sorrentino
wyst.: Toni Servillo, Elena Sofia Rici, Ricardo Scamaracio, Kasia Smutniak
Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

31 stycznia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zle sie dzieje w el royale

Źle się dzieje w El Royale

WDK w RCK

(Bad Times at the El Royale) thriller, USA (141 min.)
reż. Drew Goddard
wyst.: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm
Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło.

31 stycznia 2019, godz. 20.50

bilet: 15 zł

powrot bena

Powrót Bena

WDK w RCK: 2 x NA ŻYCZENIE

(Ben is Back) dramat, USA (103 min.)
reż. Peter Hedges
wyst.: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton
Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest "czysty" i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

7 lutego 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zabawa zabawa

Zabawa zabawa

WDK w RCK: 2 x NA ŻYCZENIE

komediodramat, Polska (88 min.)
reż. Kinga Dębska
wyst.: Dorota Kolat, Agata Kulesza, Marta Dębska, Marcin Dorociński
40-letnia prokurator Dorota pije, by – jak sama mówi – "nie zwariować". Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione "pod wpływem". Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk. Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, w którym jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

7 lutego 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

grand off

GRAND OFF
Najlepsze niezależne krótkie filmy świata 2018

OJCIEC ADNANA

najlepszy scenariusz

Dania, reż. Sylvia Le Fanau (25 min.)
Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na pobyt stały w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

PRZENIESIENIE

najlepsza reżyseria, najlepszy film fabularny

Izrael, reż. Michael Grudsky (22 min.)
Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

WEWNĄTRZ ŚCIGAM CIĘ

najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż

Irlandia, reż. Aleksander Szeser (18 min.)
Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA

najlepsza scenografia, najlepsza rola męska

Niemcy, reż. Paul Philipp, występuje: André M. Hennicke (29 min.)
NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym…

MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ

najlepsza rola kobieca

Szwecja, reż. Maria Eriksson-Hecht, występuje: Inez Dhal Torhaug (9 min.)
13-letnia Nadja poznaje przez Internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w "realu". Kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

ABRAMEK WRÓCIŁ SAM

najlepszy film dokumentalny

Polska, reż. Tomasz Wiśniewski (45 min.)
Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Gory Kalwarii i szwoleżerem Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939 r. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

KONCERT OGNIA

najlepszy film animowany

Rosja, reż. Mariia Konopatova (6 min.)
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

MLEKO

najlepszy film polski

Polska, reż. Urszula Morga (15 min.)
Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zaprasza swojego chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

12 lutego 2019, godz. 18.00

bilet: 5 zł

teraz albo nigdy

Teraz albo nigdy

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Second Act) komedia romantyczna, USA (103 min.)
reż. Peter Segal
wyst.: Jennifer Lopez, Vanessa Hudges, Leah Remini, Treat Williams
Maya jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facio z brzuchem. Powód? Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Pewnego dnia jednak zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca. I nagle wszystkie marzenia się spełniają: dostaje kierownicze stanowisko, pokaźną pensję i wstęp do wielkiego świata. Jak to możliwe? Ktoś życzliwy, bez jej wiedzy, zmodyfikował w sieci jej CV – tworząc jej zupełnie nową, ekskluzywną przeszłość: prestiżowa uczelnia, światowe kontakty i branżowe sukcesy. Maya podejmuje tę grę i pewnym krokiem wkracza na sam szczyt. Dla firmy będzie to prawdziwe trzęsienie ziemi, bo dziewczyna nie owija w bawełnę, a wielkopańskie maniery są jej obce, jak język mandaryński. Wkrótce jednak przeszłość się o Mayę upomni i to w najmniej spodziewany sposób. Będzie musiała zawalczyć nie tylko o swoją karierę, ale przede wszystkim, o tych których kocha.

13 lutego 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

juliusz

Juliusz

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (97 min.)
reż. Aleksander Pietrzak
wyst.: Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski, Jerzy Skolimowski
Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

21 lutego 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

dom ktory zbudowal jack

Dom, który zbudował Jack

WDK w RCK: 2 x …A BYWA OKRUTNIE

FILM TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

(The House That Jack Built) dramat, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja (155 min.)
reż. Lars von Trier
wyst.: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thruman, Siobhan Fallon Hogan
"Dom, który zbudował Jack" to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera "Nimfomanki", "Antychrysta" i "Melancholii". W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.
Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?
Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach ("Przełamując fale", "Tańcząc w ciemnościach"). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. "Dom, który zbudował Jack" to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

21 lutego 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

ajka

Ajka

WDK w RCK: 2 x …A BYWA OKRUTNIE

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes dla najlepszej aktorki, Kazachski kandydat do OSCARA

dramat, Chiny, Niemcy, Polska, Rosja, Kazachstan (109 min.)
reż. Sergei Dvortsevoy
wyst.: Samal Esljamova, Polina Severnaya, Andrey Kolyadov
Ajka właśnie urodziła dziecko. Nie ma przyjaciół, stałej pracy i partnera. Nie ma nawet własnego pokoju. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Wciągnięta w spiralę długów, młoda matka stoi przed najważniejszą decyzją życia: czy powinna oddać dziecko dla jego i swojego dobra?

21 lutego 2019, godz. 20.30

bilet: 15 zł

teatr w kinie

Upadek kamiennego domu

TEATR w KINIE

reż. Kazimierz Braun
wyst.: Krzyżanowska Budzisz, Krzysztof Radkowski, Marek Kępiński, Mariusz Szaforz, Bogusława Podstolska-Kras, Piotr Jędrzejczyk, Jerzy Ogrodnicki, Przemysław Sejmicki, Robert Żurek
Akcja dramatu rozgrywa się w 1948 roku na włoskiej prowincji, w wielkim domu nad brzegiem morza, wybudowanym na ruinach starorzymskiej świątyni. W rodzinne strony, do swojej samotnej matki, po latach nieobecności przyjeżdża Marco – wybitny kompozytor, cierpiący od pewnego czasu na niemoc twórczą. Mężczyznę dręczą wyrzuty sumienia – mieszkając w czasie wojny w Rzymie nie udzielił pomocy ściganemu przez gestapo Polakowi, który wkrótce zginął, zastrzelony przez Niemców. To wydarzenie tak wstrząsnęło artystą, że odtąd nie jest już w stanie komponować, prawie nie siada też do ukochanego fortepianu, targany ciągłym niepokojem nigdzie też nie jest w stanie dłużej zagrzać miejsca. W domu matki, która – aby podołać rozrzutnemu, gorączkowemu trybowi życia syna – wynajmuje pokoje lokatorom, spotyka człowieka łudząco podobnego do ofiary gestapowców… Czy niespodziewana konfrontacja z demonami przeszłości przyniesie mu ukojenie? Czy stary kamienny dom, zbudowany na rzymskich ruinach, okaże się dla niego ostoją?

27 lutego 2019, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

rodziny sie nie wybiera

Rodziny się nie wybiera

KINO PRZED HEJNAŁEM

(La ch’tite famille) komedia, Francja (107 min.)
reż. Danny Boon
wyst.: Danny Boon, Line Renaud, Laurence Arné, Valérie Bonneton
Wszyscy znają go jako pozbawionego własnej rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina.

28 lutego 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

vice

Vice

WDK w RCK

ZŁOTY GLOB, 3 x CRITCS’ CHOICE, ponad 30 nominacji

dramat, biograficzny, Hiszpania, USA, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie (132 min.)
reż. Adam McKay
wyst.: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell
"Vice" – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

28 lutego 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zle wychowanie cameron post

Złe wychowanie Cameron Post

WDK w RCK

Główna Nagroda Jury MFF w Sundance, SREBRNY KŁOS I I Nagroda Jury Młodych MFF w Valladolid

(The Miseducation Cameron Post) dramat, USA (90 min.)
reż. Desiree Akhavan
wyst.: Chloe Grace Moretz, John Gallagher Jr., Sasha Lane, Forrest Goodluck
Chloë Grace Moretz jako nastolatka, którą opiekunowie umieszczają w ośrodku zajmującym się nawracaniem młodzieży. W przypadku Cameron "grzechem" był romans z najlepszą przyjaciółką. Szefem ośrodka jest "nawrócony" gej, który choć pełen dobrych intencji nie widzi, że jego podopieczni mają problem przede wszystkim z samoakceptacją. Cameron poznaje na miejscu nieco nadgorliwą Erin oraz dwa wolne duchy - Adama i Jane Fondę. Razem próbują znaleźć sobie miejsce w nowym domu i nie zwariować. Podpatrując dole i niedole pensjonariuszy, poznajemy też wydarzenia, które doprowadziły Cameron do tego miejsca.

28 lutego 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

ksiegarnia z marzeniami

Księgarnia z marzeniami

KINO PRZED HEJNAŁEM

GOYA – najlepszy film, scenariusz, reżyser

(The Bookshop) dramat, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania (110 min.)
reż. Isabel Coixet
wyst.: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, Hunter Tremayne
Florence Green szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. "Lolitę" Nabokowa oraz "451 stopni Farenheita" Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama zrobi wiele, by zamknąć ten "sklepik". Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści.

7 marca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

roma

Roma

WDK w RCK: 2 x HIT!

10 nominacji do OSCARA, ZŁOTY GLOB, 4 x BAFTA, ZŁOTY LEW i Nagroda Specjalna MFF w Wenecji, SATELITA, GOYA… 32 nagrody, 37 nominacji

dramat, Meksyk, USA (135 min.)
reż. Alfonso Cuarón
wyst.: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey, Carlos Peralta, Nancy García García
ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo i Adela pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

7 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

aniol

Anioł

WDK w RCK: 2 x HIT!

(El ángel) dramat, biograficzny, Argentyna, Hiszpania (115 min.)
reż. Luis Ortega
wyst.: Lorenzo Ferro, Chino Darín, Daniel Fanego, Mercedes Morán
Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje, by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona, do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci".

7 marca 2019, godz. 20.30

bilet: 15 zł

miszmasz czyli kogel mogel 3

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia obyczajowa, Polska (100 min.)
reż. Kordian Piwowarski
wyst.: Grażyna Błęcka – Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Aleksandra Hamkało
Główna bohaterka Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż i córka Agnieszka – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia, który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny. Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

13 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

mlodosc astrid

Młodość Astrid

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Unga Astrid) biograficzny, dramat, Dania, Szwecja (123 min.)
reż. Pernille Fischer Christensen
wyst.: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dyrholm, Magnus Krepper
Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. "Młodość Astrid" to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

14 marca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

sny wedrownych ptakow

Sny wędrownych ptaków

WDK w RCK: 2 x …GDZIEŚ TAM

(Pájaros de verano) dramat, Dania, Meksyk, Kolumbia (125 min.)
reż. Ciro Guerra, Cristina Gallego
wyst.: Carmina Martinez, José Acosta, Natalia Reyes, Jhon Narváez
"Sny wędrownych ptaków" to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku na odległym i wietrznym pustkowiu na granicy kraju. Miejscowa rodzinie z plemienia Wayúu angażuje się w niezwykle dochodowe zajęcie, jakim była wtedy sprzedaż marihuany amerykańskim hippisom. Gdy zachłanność i namiętność ścierają się z honorem, rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Życie członków rodziny Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie. Chciwość i rywalizacja między gangami stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

14 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

aga

Ága

WDK w RCK: 2 x …GDZIEŚ TAM

dramat, Francja, Niemcy, Bułgaria (96 min.)
reż. Milko Lazarov
wyst.: Mikhail Aprosimov, Fedosia Ivanova, Sergei Egorov, Galina Tikhonova
Intymna, ale skrywająca potężny ładunek emocji, "Ága" jest opowieścią o losach Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami pod stertą futer starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości, w której czyste niebo nad ich głowami przecinają samoloty, gdzie przetrzebiono zwierzęta. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Ági - córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. Co między nimi zaszło? Czy istnieje szansa na pojednanie rodziny? Lazarov w niebanalny sposób prowadzi widzów do końca mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Poza nim czeka nas już tylko wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym skarbem okazuje się umiejętność mądrego współodczuwania.

14 marca 2019, godz. 20.15

bilet: 15 zł

ramen smak wspomnien

Ramen. Smak wspomnień

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Ramen Teh) dramat, Francja, Japonia, Singapur (89 min.)
reż. Eric Khoo
wyst.: Takumi Saitoh, Mark Lee, Jeannette Aw, Tsuyoshi Ihara
Masato (Takumi Saitoh) mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców. Na miejscu chłopak niespodziewanie odnajduje swoją babcię, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.

21 marca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

kafarnaum

Kafarnaum

WDK w RCK: 2 x HIT!

Nagroda Jury i Nagroda Jury Ekumenicznego MFF w Cannes, nominowany do OSCARA i ZŁOTEGO GLOBU

(Cafarnaúm) dramat, USA, Liban (120 min.)
reż. Nadine Labaki
wyst.: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Kwathar Al Haddad
Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w "Kafarnaum" z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym "chaos", "bezład", "gmatwaninę", dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce "Karmelu") staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez "Kafarnaum" nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, "drobne cuda": serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

21 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

szczesliwy lazzaro

Szczęśliwy Lazzaro

WDK w RCK: 2 x HIT!

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes za scenariusz, Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej

(Lazzaro Felice) dramat, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy (125 min.)
reż. Alice Rohrwacher
wyst.: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher
Tytułowy Lazzaro jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.

21 marca 2019, godz. 20.15

bilet: 15 zł

cale szczzescie

Całe szczęście

SALON KULTURALNY

komedia romantyczna, Polska (108 min.)
reż. Tomasz Konecki
wyst.: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maksymilian Balcerowski, Marlena Żukowska
W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej, który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa, niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness. Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie "sportowego trybu życia". Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta.

Po seansie: spotkanie z Piotrem Adamczykiem.

26 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

teatr w kinie

H.

TEATR w KINIE

reż. Jan Klata
wyst.: aktorzy Teatru Wybrzeże
Wybrana przez reżysera przestrzeń nie pozwalała zapomnieć o polityczno-społecznym kontekście spektaklu przygotowanego pod szyldem Teatru Wybrzeże. Tłem dla stawianych przez Jana Klatę pytań o to, co zostało z etosu pierwszej "Solidarności", była słynna hala 42 A, opuszczone i już nikomu niepotrzebne miejsce, w którym pracowała suwnicowa Anna Walentynowicz (w proteście przeciwko jej zwolnieniu wystąpili robotnicy w sierpniu 1980 roku). W tę przestrzeń wjeżdżała na siwym koniu postać w husarskiej zbroi uosabiająca postać Ducha ojca Hamleta, domagająca się od swego następcy wyrównania krzywd; uporządkowania spraw, bo – dosłownie na gruzach solidarnościowej kolebki – trwał w najlepsze bal nowych elit. Klaudiusz z Gertrudą pogrążali Elsynor w hedonistycznej beztrosce. Jacek Sieradzki pisał po latach, że H. był jednym z kopniaków wymierzanych przez teatr ówczesnemu establishmentowi, spychaniem beneficjentów przemian 1989 roku do defensywy.

27 marca 2019, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

niezwykla podroz fakira ktory utknal w szafie

Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie

KINO PRZED HEJNAŁEM

(The Extraordinary Journey of the Fakir) komedia, Francja, USA (92 min.)
reż. Ken Scott
wyst.: Dhanush, Bérénice Bejo, Erin Moriarty, Barkhad Abdi
Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?

28 marca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

girl

Girl

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ, NA GRANICY

Nagroda FIPRESCI i Nagroda Specjalna oraz ZŁOTA KAMERA MFF w Cannes, Europejskie Odkrycie Roku 2018, Nagroda Publiczności i Nagroda Specjalna MFF w San Sebastian, GRAND PRIX i Nagroda Jury Studenckiego TOFIFEST w Toruniu

dramat, Belgia (100 min.)
reż. Lukas Dhont
wyst.: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart, Tijmen Govaerts
Piętnastoletnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna.

28 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

my

My

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ, NA GRANICY

Tylko dla widzów dorosłych

(Wij) dramat, Holandia (100 min.)
reż. René Elle
wyst.: Pauline Casteleyn, Aimé Claeys, Gaia Sofia Cozjin, Axel Daeseleire
Latem w belgijsko-holenderskiej wiosce ośmioro nastolatków podejmuje grę z własną seksualnością. Do czego będą w stanie się posunąć, by przełamać wakacyjną nudę i zaspokoić potrzebę szybkiego zarobku? Na ile przekonanie o własnej dorosłości i gotowości na inicjację, będzie w stanie wytrzymać konfrontację z niedojrzałością emocjonalna typową dla tego wieku. Coraz odważniejsze eksperymenty popychają ich ku niebezpiecznej granicy między dobrem a złem.

28 marca 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

53 wojny

53 wojny

Po seansie: spotkanie z Grażyną i Wojtkiem Jagielskimi

dramat, Polska (82 min.)
reż. Ewa Bukowska
wyst.: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Krzysztof Stroiński, Dorota Kolak
Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.

29 marca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

szkola zycia

Szkoła życia

KINO PRZED HEJNAŁEM

(L’école buissonnière) komediodramat, Francja (116 min.)
reż. Nicolas Vanier
wyst. François Cluzet, Eric Elmosnino, François Berléand, Valérie Karsenti
Życie Paula od początku ograniczone było wysokimi murami sierocińca – surowego budynku, mieszczącego się na robotniczych przedmieściach Paryża. W jego życiu dominowały strach i melancholia. Los chłopca odmienia się, gdy trafia pod opiekę Célestine i Borela, mieszkających na pełnych zielonych lasów, mglistych ziem i rozległych pól terenach należących do Hrabiego de la Fresnaye. Na miejscu poznaje ekscentrycznego kłusownika Totoche’a, od którego uczy się życia, poznaje sekrety pobliskich lasów, a także odkrywa, że jego przybycie do regionu Sologne nie było przypadkowe.

4 kwietnia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

kartoteka 64

Kartoteka 64

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(Journal 64) kryminał, thriller, Dania (100 min.)
reż. Christoffer Boe
wyst. Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Johanne Louis Schmidt, Søren Pilmark
Robotnicy remontujący starą kamienicę w Kopenhadze dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Do rozwikłania zagadki przydzieleni zostają detektywi z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogø. Miejsca, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. I chociaż horror w Sprogø uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii, to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane.

4 kwietnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

dziewczyna we mgle

Dziewczyna we mgle

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(La ragazza nella nebbia) kryminał, thriller, Francja, Niemcy, Włochy (128 min.)
reż. Donato Carrisi
wyst.: Toni Servillo, Alessio Boni, Lorenzo Richelmy, Galatea Ranzi
Ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi, autora "Zaklinacza". W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem… lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu. A on zapewni im widowiskowe polowanie na potwora.

4 kwietnia 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

planeta singli 3

Planeta singli 3

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia romantyczna, Polska (103 min.)
reż. Sam Akina, Michał Chaciński
wyst.: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Bogusław Linda, Danuta Stenka
Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka.

10 kwietnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kursk

Kursk

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat, Belgia, Francja, Luksemburg (117 min.)
reż. Thomas Vinterberg
wyst.: Matthias Schoenaerts, Colin Firth, Léa Seydoux, Peter Simonischek
10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 z 118 obecnych na pokładzie marynarzy. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża Tanya Averin, sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek, gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell.

11 kwietnia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

faworyta

Faworyta

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

OSCAR, ZŁOTY GLOB, BAFTA, CRITICS CHOICE… 35 nagród, 57 nominacji

(The Favourite) biograficzny, historyczny, Irlandia, USA, Wielka Brytania (119 min.)
reż. Jorgos Lantimos
wyst.: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicolas Hoult
Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

11 kwietnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

green book

Green Book

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

3 OSCARY, 3 ZŁOTE GLOBY, CRITICS CHOICE… 11 nagród, 34 nominacje

komediodramat, USA (130 min.)
reż. Peter Farrelly
wyst.: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalo
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

11 kwietnia 2019, godz. 20.15

bilet: 15 zł

wszyscy wiedza

Wszyscy wiedzą

WDK w RCK: 2 x HIT!

(Todos lo saben) dramat, Francja, Hiszpania, Włochy (132 min.)
reż. Asghar Farhadi
wyst.: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darin, Eduard Fernández
"Wszyscy wiedzą" to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Za sprawą tego mistrzowsko poprowadzonego dramatu obyczajowego z elementami kryminału i love story, po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.
Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We "Wszyscy wiedzą" parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za "Rozstanie" i "Klienta") całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których "wszyscy wiedzą", ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.
Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

18 kwietnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zlodziejaszki

Złodziejaszki

WDK w RCK: 2 x HIT!

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, CEZAR '19… 14 nagród, 16 nominacji

(Manbiki Kazoku) dramat, Japonia (121 min.)
reż. Hirokazu Koreeda
wyst.: Lily Franky, Sakura Andô, Mayu Matsuoka, Jyo Kairi
"Złodziejaszki" to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

18 kwietnia 2019, godz. 20.25

bilet: 15 zł

teatr w kinie

Między nami jest dobrze

TEATR w KINIE

reż. Grzegorz Jarzyna (71 min.)
wyst.: Aleksandra Popławska, Danuta Szaflarska, Magdalena Kuta, Maria Maj, Adam Woronowicz, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Podsiadlik, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Warnke, Lech Łotocki
Grzegorz Jarzyna wykonuje kolejny krok w stronę filmu, kręcąc sztukę Doroty Masłowskiej – "tragikomedię wirtualną o polskiej rzeczywistości", wyznaczającą w jego karierze zwrot ku sprawom takim jak np. pamięć historyczna.

24 kwietnia 2019, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

pech to nie grzech

Pech to nie grzech

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia romantyczna, Polska (82 min.)
reż. Ryszard Zatorski
wyst.: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej – Szatan, Krzysztof Czeczot
Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr oraz jego piękna narzeczona – Weronika zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama. Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes…

25 kwietnia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

schylek dnia

Schyłek dnia

WDK w RCK: 2 x KINO WĘGIERSKIE

Nagroda FIPRESCI MFF w Wenecji

(Napszállta) dramat, Węgry (144 min.)
reż. László Nemes
wyst.: Juli Jakab, Vlad Ivanov, Marcin Czarnik, Evelin Dobos
"Schyłek dnia" to nagrodzone na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło László Nemesa, zdobywcy Oscara za "Syna Szawła". Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, wtedy wciąż jedną z najważniejszych metropolii Europy; perłę austro-węgierskiego imperium. Przewodniczką po przekwitającym niepostrzeżenie mieście jest młodziutka Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Błądzi, zapuszcza się w zaułki i ślepe uliczki, odkrywa wnętrza eleganckich sklepów, pałaców, ale też kryjówki anarchistów i nędzne robotnicze klitki. Oto świat technologicznego triumfu i cywilizacyjnego zacofania, luksusu i niepokoju; świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz. Wyrafinowanie przestaje już jednak chronić przed pulsującą na obrzeżach miasta dziką energią rewolty.
Z niesłychanie gęstej, intensywnej materii tajemnic i przeczuć; z atmosfery trawiącej świat gorączki, tka László Nemes poruszającą opowieść o końcu. Niesłychanie sugestywna aura apokalipsy, tytułowego "schyłku dnia", przypomina, że nic nie trwa wiecznie, że dzisiejsze stolice to jutrzejsze peryferie, że historia wcale nie dobiegła końca. Nostalgiczny, skąpany w dogorywającym świetle – i bardzo głośno bijący na alarm, film węgierskiego reżysera to nie tyle podróż w przeszłość, ale przede wszystkim requiem dla naszego świata.

25 kwietnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

pewnego dnia

Pewnego dnia

WDK w RCK: 2 x KINO WĘGIERSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, Nagroda FIPRESCI MFF w Cannes

(Egy nap) dramat, Węgry (99 min.)
reż. Zsófia Szilágyi
wyst.: Zsófia Szamosi, Leó Füredi, Ambrus Barcza, Zorka Varga-Blasko
Obserwujemy Annę zaledwie przez jeden dzień. Kamera towarzyszy jej, gdy przygotowuje jedzenie dla rodziny, a następnie rozwozi troje dzieci po szkołach, przedszkolach, kursach. Jest z nią, gdy gna do pracy w szkole językowej, gdy martwi się o pieniądze czy o własne małżeństwo - Anna właśnie dowiedziała się, że jej mąż mógł mieć romans. Wiadomość ta sprawia, że główna bohaterka czuje się jeszcze bardziej niedoceniana, tak jakby była zupełnie przezroczysta.

25 kwietnia 2019, godz. 20.40

bilet: 15 zł

jutro albo pojutrze

Jutro albo pojutrze

WDK w RCK: 2 x DOKUMENT

SATELITA ’19, nominacja do OSCARA, FILM INDEPENDENT – Nagroda Specjalna, MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY – Nagroda Główna, Nagroda Millenium, Nagroda Publiczności

(Minding the Gap) dokumentalny, USA (100 min.)
reż. Bing Lu
wyst.: Keire Johnson, Bing Lu, Zack Mulligan, Nina Bowgren
Rockford w stanie Illinois. W samym sercu amerykańskiego "pasa rdzy", trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji.

2 maja 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

o ojcach i synach

O ojcach i synach

WDK w RCK: 2 x DOKUMENT

SUNDANCE – Główna Nagroda Jury, KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY – Nagroda Specjalna i Złoty Róg, nominacja do OSCARA

(Of Fathers and Sons) dokumentalny, Niemcy, Libia, Syria, Katar (98 min.)
reż. Talal Derki
Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie "Powrót do Homs", który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

2 maja 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

wilkolak

Wilkołak

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

FPFF w Gdyni – Złote Lwy na reżyserię i muzykę

dramat, horror, Polska (88 min.)
reż. Adrian Panek
wyst.: Kamil Polnisiak, Nicolas Przygoda, Sonia Mietielica, Danuta Stenka, Werner Daehn
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

9 maja 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

monument

Monument

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat, Polska (108 min.)
reż. Jagoda Szelc
wyst.: Zuzanna Lit, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska
Uwikłani w tajemniczą sytuację studenci ulegają stopniowemu odczłowieczeniu, poniżani przez despotyczną menedżerkę hotelu i przymuszani do wykonywania niezrozumiałych dla nich zadań. Podejrzewają głębsze znaczenie tych wydarzeń, ale nie zdają sobie sprawy, że w tym hotelu czas i przestrzeń są pojęciami względnymi.

9 maja 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

w domu innego

W domu innego

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(The Aftermaht) melodramat, wojenny, Niemcy, USA, Wielka Brytania (108 min.)
reż, James Kent
wyst.: Keira Knightley, Alexander Skarsgard, Jason Clarke, Martin Compeston
Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża, Lewisa, brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, Rachael ze zdumieniem odkrywa, że Lewis podjął zaskakującą decyzję: pozwolił, by dzielili wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem i jego zbuntowaną córką. W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie.

15 maja 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

hiszpanski temperament

Hiszpański temperament

KINO PRZED HEJNAŁEM

GOYA – najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy aktor debiutujący

(Ocho apellidos vascos) komedia, Hiszpania (98 min.)
reż. Emilio Martínez Lázaro
wyst.: Clara Lago, Dani Rovira, Carmen Machi, Karra Elejalde
Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić, a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, do miasta tymczasem przyjeżdża ojciec, by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty? "Dzikie historie" w hiszpańskim stylu z hiszpańskim charakterem i temperamentem.

16 maja 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

petra

Petra

WDK w RCK: 2 x KINO HISZPAŃSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

dramat, Hiszpania, Francja, Dania (107 min.)
reż. Jaime Roselas
wyst.: Bárbara Lennie, Àlex Brendemühl, Joan Boety, Marisa Pardes
Dla znawców kina Jaimego Rosalesa - wytrawnego i cenionego twórcy slow cinema - prezentowana na festiwalu w Cannes "Petra" może być nie lada zaskoczeniem. Koronkowa fabuła prowadzi widza przez labirynt zawiłej, rodzinnej historii, w której za wieloma zakrętami kryją się zdumiewające sekrety. Tytułowa bohaterka Lennie) przyjeżdża na wieś do pracowni bogatego i okrutnego artysty, by dowiedzieć się, kto jest jej ojcem. W tym miejscu losy Petry skrzyżują się nie tylko z egoistycznym rzeźbiarzem, ale też jego zahukanym synem i nerwową żoną. Intrygująco sfotografowany obraz Rosalesa łączy w sobie dramatyzm antycznej tragedii i rozwiązania typowe dla rasowej telenoweli.

16 maja 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

yuli

Yuli

WDK w RCK: 2 x KINO HISZPAŃSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

dramat, Hiszpania (115 min.)
reż. ĺciar Bollaín
wyst.: Carlos Acosta, Andrea Doimeadios, Cesar Dominguez, Laura De la Uz
Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w największą pasję Yulego i otwiera przez nim drzwi do najlepszych zespołów baletowych świata.

16 maja 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

dzika grusza

Dzika grusza

WDK w RCK: …TYLKO JEDEN SEANS

(Ahlat Ağaci) dramat, Francja, Turcja (188 min.)
reż. Nuri Bilge Ceylan
wyst.: Dogu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüclü
Bohater "Dzikiej gruszy", absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z mieszanką niechęci i pobłażania na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie - i wymarzonej karierze pisarza - okazują się trudne do urzeczywistnienia.

23 maja 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

teatr w kinie

Burza

TEATR w KINIE

reż. Krzysztof Warlikowski
wyst.: Adam Ferency, Stanisława Celińska, Magdalena Cielecka, Jacek Poniedziałek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Renate Jett, Redbad Klijnstra, Andrzej Chyra, Marek Kalita, Lech Łotocki, Zygmunt Malanowicz, Marianna Orłoś, Teresa Owczynnikow, Maria Świerszcz
Zamiast mądrej baśni Williama Shakespeare’a, pełnej magicznych mocy prowadzących ludzi do pojednania, w Burzy Krzysztofa Warlikowskiego mamy opowiedzianą w minorowym tonie rzecz o winie i przebaczeniu. To Burza współczesna, którą pamięta się z powodu sugestywnego świata wykreowanego przez Warlikowskiego: wypadek lotniczy z trzęsącymi się w fotelach manekinami pasażerów, powracający stłumiony dźwięk odrzutowych silników, Kaliban-squatters, którego Miranda "przez litość mówić nauczyła", w wykonaniu austriackiej aktorki – Renate Jett, knajacka para Trinkulo i Stefano, kobiety w łowickich strojach zamiast greckich bogiń. Warlikowski odarł tekst Shakespeare’a z elementów baśniowych. Wszystko rozegrał w ascetycznej przestrzeni: "jest w zasadzie pusta albo może raczej spustoszona (przez analogię ze spustoszeniem emocjonalnym i psychicznym, jakie zdaje się cechować postaci tej Burzy), ale z pustki nie wyłania się żadna magia; ogołocenie sceny służy tu raczej obnażeniu psychicznemu i moralnemu, teatr jak w Hamlecie pełni funkcję wędki na sumienia" – pisał Janusz Majcherek.

29 maja 2019, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

stateczek eliasz

Stateczek Eliasz

Seans dla przedszkolaków

(Elias og Storegaps Hemmelighet) animowany, Norwegia (73 min.)
reż. Simen Alsvik
Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Jednak Eliasz daje sobie radę. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.

31 maja 2019, godz. 9.30

bilet: 10 zł

walc w alejkach

Walc w alejkach

KINO PRZED HEJNAŁEM

BERLINALE - nagroda Gildii Filmowej, nagroda Jury Ekumenicznego

(In den Gängen) dramat, Niemcy (125 min.)
reż. Thomas Stuber
wyst.: Franz Rogowski, Sandra Hüller, Peter Kurth, Andreas Leupold
Christian rozpoczyna pracę jako osoba odpowiedzialna za wykładanie towaru na sklepowe półki i zaczyna poznawać skomplikowane, nieco surrealistyczne zaplecze wielkiego supermarketu. Młody mężczyzna nawiązuje też nowe znajomości, a w jednej z koleżanek z pracy, Marion, nawet się zakochuje. Niestety, wybranka jego serca jest już mężatką, a dodatkowo pewnego dnia idzie na dłuższe zwolnienie lekarskie. Wówczas Christian wpada w emocjonalny dół i niewiele brakuje, by demony jego starego życia znów go dopadły.

6 czerwca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

slodki koniec dnia

Słodki koniec dnia

WDK w RCK

SUNDANCE Nagroda Specjalna Jury dla Krystyny Jandy, MASTERCARD OFF CAMERA - Nagroda Główna

dramat, Polska (90 min.)
reż. Jacek Borcuch
wyst.: Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Antonio Catania, Vincent Riotta
Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

6 czerwca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

przedszkolanka

Przedszkolanka

WDK w RCK

SUNDANCE Nagroda Specjalna - Najlepszy reżyser dramatu

(The Kindergarten Teacher)
dramat, USA (96 min.)
reż. Sara Colangelo
wyst.: Maggie Gyllenhaal, Gael García Bernal, Ato Blankson-Wood, Libya Pugh
Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

6 czerwca 2019, godz. 19.45

bilet: 15 zł

pech to nie grzech

Pech to nie grzech

SALON KULTURALNY

komedia romantyczna, Polska (108 min.)
reż. Ryszard Zatorski
wyst.: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej – Szatan, Krzysztof Czeczot
Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr oraz jego piękna narzeczona – Weronika zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama. Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes…

Po seansie: spotkanie z Anną Dereszowską

10 czerwca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

gloria bell

Gloria Bell

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

dramat, komedia, romans, USA, Chile (102 min.)
reż. Sebastián Lelio
wyst.: Julianne Moore, John Turturro, Sean Astin, Michael Cera
Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie trzyma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.

12 czerwca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zlodziejaszki

Złodziejaszki

KINO PRZED HEJNAŁEM

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, CEZAR '19… 14 nagród, 16 nominacji

(Manbiki Kazoku) dramat, Japonia (121 min.)
reż. Hirokazu Koreeda
wyst.: Lily Franky, Sakura Andô, Mayu Matsuoka, Jyo Kairi
"Złodziejaszki" to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

13 czerwca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

podwojne zycie

Podwójne życie

WDK w RCK

(Doubles vies) komedia, obyczajowy, Francja (108 min.)
reż. Olivier Assayas
wyst.: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigneohnny, Christa Théret
Swoimi bohaterami uczynił Assayas członków paryskiej bohemy, przeżywających właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne), pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet), odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka…

13 czerwca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

przemytnik

Przemytnik

WDK w RCK

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, NAGRODA SPECJALNA JURY MFF w Wenecji, NAGRODA SPECJALNA Camerimage

(The Mule) dramat, kryminał, USA (116 min.)
reż. Clint Eastwood
wyst.: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Dianne Wiest
Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

13 czerwca 2019, godz. 20.00

bilet: 15 zł

maria sklodowska curie

Maria Skłodowska-Curie

POKAZ SPECJALNY

biograficzny, dramat, Belgia, Francja, Niemcy, Polska (100 min.)
reż. Marie Noelle
wyst.: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna
Opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

18 czerwca 2019, godz. 18.00

bilet: 10 zł

chlopiec z burzy

Chłopiec z burzy

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Storm Boy) familijny, przygodowy, Australia (99 min.)
reż. Shawn Seet
wyst.: Finn Little, Geoffrey Rush, Jai Courtney
Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

27 czerwca 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

kurier

Kurier

Wakacyjny WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

historyczny, sensacyjny, Polska (114 min.)
reż. Władysław Pasikowski
wyst.: Philippe Tłokiński, Bradley James, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht
Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

27 czerwca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

alibi.com

Alibi.com

KINO PLENEROWE

komedia, Francja (90 min.)
reż. Philippe Lacheau
wyst.: Philippe Lacheau, Elodie Fontan, Julien Arruti
Firma Grega – Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej – Alibi.com zapewni Ci wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakocha się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg: otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co robi więc Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut. Wkrótce jednak zaczyna cienko śpiewać, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Greg musi więc zbudować piętrową ściemę, która w przypadku wpadki pogrzebie jego wielką miłość, szczęście i złotodajną firmę. A kłamstwo, jak wiadomo, ma raczej krótkie nogi…

28 czerwca 2019, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

manu badz soba

Manu. Bądź sobą!

(Manou the Swift) animacja, familijny, Niemcy (88 min.)
reż.: Christian Haas, Andrea Block
Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

1 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

2 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

3 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

4 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

tolkien

Tolkien

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

biograficzny, dramat, USA (112 min.)
reż. Dome Karukoski
wyst.: Nicholas Hoult, Lily Collins, Colm Meaney, Mimi Keene
"Tolkien" ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie "braterstwa" staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o "Władcy pierścieni".

4 lipca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

mia i bialy lew

Mia i biały lew

(Mia et le lion blanc) familijny, przygodowy Francja (100 min.)
reż. Gilles de Maistre
wyst.: Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood
Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

5 lipca 2019, godz. 10.00, 16.00

8 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

9 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

10 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

11 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

bodyguard zawodowiec

Bodyguard zawodowiec

KINO PLENEROWE

komedia, akcja, USA, Chiny, Holandia (118 min.)
reż. Patrick Hughes
wyst.: Ryan Reynolds, Salma Hayek, Samuel L. Jackson, Gary Oldman
Michael Bryce (Ryan Reynolds) jest najlepszym ochroniarzem na świecie. Niektórzy twierdzą, że jeśli chroni cię Bryce, stajesz się nieśmiertelny. Jednak tym razem zadanie może przerosnąć nawet jego. Bryce ma przetransportować przez pół świata byłego płatnego zabójcę (Samuel L. Jackson), który zdecydował się zeznawać przeciw zbrodniarzowi wojennemu, którego reżim ma na sumieniu tysiące istnień. Ich tropem rusza cała armia agentów, płatnych morderców i łowców nagród, a po drodze okaże się, że nie tylko ich życie będzie zagrożone. Oskarżony zbrodniarz jest gotowy skorzystać z pomocy terrorystów, byle nie dopuścić do procesu.

5 lipca 2019, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

vox lux

Vox Lux

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

dramat, muzyczny, USA (114 min.)
reż. Brady Corbet
wyst: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin, Raffey Cassidy
Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

11 lipca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

lego przygoda 2

Lego przygoda 2

(The Lego Movie 2: The Second Part) animowany, komedia, przygodowy, USA (106 min.)
reż. Mike Mitchell
Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO, Emmet, Lucy, Batman i ich przyjaciele wyruszają w podróż do odległych nieodkrytych światów, także do galaktyki pełnej fantastycznych planet, dziwacznych postaci i nowych chwytliwych piosenek. Podróż ta stanie się dla nich sprawdzianem odwagi, kreatywności i umiejętności Architektów, a ponadto pokaże, jak bardzo są wyjątkowi.

12 lipca 2019, godz. 10.00, 16.00

15 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

16 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

17 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

18 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

gra o wszystko

Gra o wszystko

KINO PLENEROWE

dramat, biograficzny, USA (140 min.)
reż. Aaron Sorkin
wyst.: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera
Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorobku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

12 lipca 2019, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

krew boga

Krew Boga

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

dramat, historyczny, Polska, Belgia (100 min.)
reż. Bartosz Konopka
wyst.: Krzysztof Pieczyński, Karol Bernacki, Wiktoria Gorodeckaja, Jacek Koman
Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie "starej wiary" Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…

18 lipca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

robaczki z zaginionej dzungli

Robaczki z zaginionej dżungli

(Minuscule - Les mandibules du bout du monde) animowany, komedia, przygodowy, Francja, Chiny (92 min.)
reż. Helene Giraud, Thomas Szabo
Kiedy mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im zagraża firma budowlana, planująca wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.

19 lipca 2019, godz. 10.00, 16.00

22 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

23 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

24 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

25 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

milosc az po slub

Miłość aż po ślub

KINO PLENEROWE

komedia, Francja (94 min.)
reż. Reem Kherici
wyst.: Reem Kherici, Nicolas Duvauchelle, Julia Piaton, Sylvie Testud
Czasem najlepszym wyjściem jest wyjście za mąż. Juliette zajmuje się organizacją ślubów, ale sama jest zadowoloną z życia singielką. Facetów traktuje dość rozrywkowo i beztrosko korzysta z własnej urody. Szczególnie, że w dzieciństwie była szkolnym "brzydkim kaczątkiem". Wszystko jednak zmienia się, gdy okoliczności zmuszają ją do organizacji wesela Alexii, znienawidzonej koleżanki z podstawówki. Co gorsza narzeczonym Alexii okazuje się być Mathias, uroczy facet, z którym Juliette spędziła niedawno upojną noc. Trzeba być nie lada zawodowcem, by zorganizować szczęście wrednej krowie i mężczyźnie, którego się kocha. Juliette nie może sobie pozwolić na stratę tego zlecenia. Ślub musi się odbyć… ale kto będzie panną młodą, to się jeszcze okaże…

19 lipca 2019, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

kobieta idzie na wojne

Kobieta idzie na wojnę

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(Kona fer í stríð) komedia, dramat, przygodowy, Islandia, Francja, Ukraina (101 min.)
reż. Benedikt Erlingsson
wyst.: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, David Thor Jonsson, Omar Gudjonsson
Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z Gór", niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

25 lipca 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

agent kot

Agent Kot

(Marnies Welt) animacja, komedia, Belgia, Niemcy (92 min.)
reż. Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych "detektywów" zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, "agenci ściśle fajni" zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.

26 lipca 2019, godz. 10.00, 16.00

29 lipca 2019, godz. 10.00, 16.00

30 lipca 2019, godz. 10.00, 16.00

31 lipca 2019, godz. 11.00, 16.00

1 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

pelnia zycia

Pełnia życia

KINO PLENEROWE

biograficzny, dramat, romans, Australia, Wielka Brytania (118 min.)
reż. Andy Serkis
wyst.: Andrew Garfield, Claire Foy, Hugh Bonneville, Tom Hollander
Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie szukać nadziei?

26 lipca 2019, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

agent kot

Agent Kot

(Marnies Welt) animacja, komedia, Belgia, Niemcy (92 min.)
reż. Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych "detektywów" zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, "agenci ściśle fajni" zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.

1 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

tajemnice joan

Tajemnice Joan

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(Red Joan) dramat, biograficzny, romans, Wielka Brytania (100 min.)
reż. Trevor Nunn
wyst.: Judi Dench, Sophie Cookson, Stephen Campbell Moore, Tom Hughes
Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji. Rok 1938. Młoda Joan (Sophie Cookson) studiuje fizykę w Cambridge. Nieśmiała i łatwowierna dziewczyna szybko daje się uwieść uroczemu i tajemniczemu Leo (Tom Hughes), który wkrótce staje się jej przewodnikiem po obcym, ale intrygującym świecie ideologii komunistycznej. Romantyczna idylla trwa aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Joan pracuje w ośrodku badań nad bombą atomową, gdy Leo prosi ją o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. Joan dowiaduje się, że jest tylko narzędziem w rękach ukochanego i sama musi wybrać pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju a bliskimi i ich ocaleni.

1 sierpnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

praziomek

Praziomek

(Missing Link) animacja, komedia, przygodowy, USA, Kanada (95 min.)
reż.: Chris Butler
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot - brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

2 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

5 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

6 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

7 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

8 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

wszystkie pieniadze swiata

Wszystkie pieniądze świata

KINO PLENEROWE

thriller, kryminalny, USA (132 min.)
reż. Ridley Scott
wyst.: Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Timothy Hutton
Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach "nie do rozwiązania"…

2 sierpnia 2019, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

i znowu zgrzeszylismy dobry boze

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?) komedia, Francja (99 min.)
reż. Philippe de Chauveron
wyst.: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun
Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

8 sierpnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

paskudy

Paskudy. UglyDolls

(UglyDolls) animacja, komedia, przygodowy, USA (87 min.)
reż.: Kelly Asbury
Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Uglyville. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?! Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież paskudne jest cudne!

9 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

12 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

13 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

14 sierpnia 2019, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

trafikant

Trafikant

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Der Trafikant) dramat, Austria, Niemcy (113 min.)
reż. Nikolaus Leytner
wyst.: Simon Morze, Bruno Ganz, Johannes Krisch, Emma Drogunova
Wiedeń, rok 1937. 17-letni Franz przyucza się do pracy w trafice - małym sklepie oferującym gazety, czasopisma i wyroby tytoniowe. Dowiaduje się tutaj sporo nie tylko o swoim fachu, lecz także o życiu i miłości. W razie wątpliwości o rady pyta eksperta, który jest stałym klientem sklepu, 82-letniego Zygmunta Freuda. Ostatecznie jednak okazuje się, że kobiety są dla poważanego Freuda taką samą zagadką, jak dla młodego Franza. Jednocześnie ważą się losy właściciela trafiki - Żyda, co w Austrii budzącego się nazizmu jest dramatycznym naznaczeniem.

5 września 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

piranie

Piranie

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie za scenariusz

(La paranza dei bambini) dramat, Włochy (111 min.)
reż. Claudio Giovannesi
wyst.: Francesco Di Napoli, Ar Tem, Viviana Aprea, Alfredo Turitto
Nastolatki - Nicola, Tyson, Lollipop, Ciastek - chcą zarabiać pieniądze, kupować markowe ubrania i nowe skutery, nosić drogie zegarki. Kiedy ostatni z dawnych bossów mafii zostaje aresztowany, Nicola wpada na pomysł, że zrealizują swoje marzenia, zajmując jego miejsce. Uzbrojeni wyjeżdżają na ulice Neapolu i przejmują władzę. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci, handlują narkotykami, zabijają bez skrupułów, niczym w grze na PlayStation, są jak piranie - niewinnie wyglądające rybki, a jakże groźne. Dopiero po chwili orientują się, że to droga bez powrotu.

5 września 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

krolowa kier

Królowa Kier

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

Zwycięzca nagrody publiczności na festiwalu filmowym Sundance

(Dronningen) dramat, Dania, Szwecja (127 min.)
reż. May el-Toukhy
wyst.: Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper, Liv Esmår Dannemann
Anne (Trine Dyrholm) jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter (Magnus Krepper) to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh) – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka?

5 września 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

imprezowi rodzice

Imprezowi rodzice

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Drunk Parents) komedia, USA (97 min.)
reż. Fred Wolf
wyst.: Alec Baldwin, Salma Hayek, Jim Gaffigan, Joe Manganiello
Po odesłaniu córki na studia, Frank (Baldwin) i Nancy (Hayek) powracają do swojego domu na bogatym przedmieściu. W towarzystwie pełnym próżnych i zblazowanych sąsiadów robią wszystko, by ukryć fakt, że są kompletnie spłukani. Kiedy finanse pary dosłownie sięgają dna, Frank i Nancy wymyślają genialny plan. Postanawiają za grube pieniądze wynająć dom sąsiada, który wyjechał z miasta na kilkumiesięczne wakacje. Szalony pomysł, zamiast łatwej kasy, przynosi serię przekomicznych i zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń.

12 września 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

pavarotti

Pavarotti

WDK w RCK: 2 x MAESTRO

biograficzny, dokumentalny, USA, Wielka Brytania (110 min.)
reż. Ron Howard
wyst.: Luciano Pavarotti, Andrea Griminelli, Nicoletta Mantovani
Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich.
W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

12 września 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

maksymiuk koncert na dwoje

Maksymiuk. Koncert na dwoje

WDK w RCK: 2 x MAESTRO

dokumentalny, Polska (75 min.)
reż. Tomasz Drozdowicz
wyst.: Jerzy Maksymiuk, Ewa Maksymiuk
Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.

12 września 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

i znowu zgrzeszylismy dobry boze

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?) komedia, Francja (99 min.)
reż. Philippe de Chauveron
wyst.: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun
Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

18 września 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

pamiatki claire darling

Pamiątki Claire Darling

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat, komedia, Francja (94 min.)
reż. Julie Bertuccelli
wyst.: Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni, Alice Taglioni, Laure Calamy
Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje…
W związku z powyższym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling.

19 września 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

bol i blask

Ból i blask

WDK w RCK: 2 x MISTRZ

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes za pierwszoplanową rolę męską

(Dolor y gloria) dramat, Hiszpania (113 min.)
reż. Pedro Almodovar
wyst.: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Nora Navas
Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji, zwłaszcza miłosnych, z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

19 września 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

w deszczowy dzien w nowym jorku

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

WDK w RCK: 2 x MISTRZ

(A Rainy Day in New York) komedia, USA (92 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Timothee Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law
Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

19 września 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

teatr w kinie

Spiskowcy

TEATR w KINIE

reż: Jan Englert
wyst.: Mateusz Rusin, Józef Pawłowski, Agata Kulesza, Beata Ścibakówna, Patrycja Soliman, Wojciech Malajkat, Mariusz Bonaszewski, Jan Frycz, Michalina Łabacz, Daniel Olbrychski, Cezary Kosiński, Krzysztof Wakuliński, Grzegorz Kwiecień, Arkadiusz Janiczek, Jarosław Gajewski, Kacper Matula, Karol Pocheć, Jakub Gawlik, Ryszard Janikowski, Karol Dziuba, Mateusz Kmiecik, Hubert Paszkiewicz
Zamach terrorystyczny na ministra spraw wewnętrznych Cesarstwa Rosyjskiego z 1904 roku stał się dla Josepha Conrada przyczynkiem do filozoficznych rozważań o rewolucji, anarchii i rosyjskiej autokracji. Adaptując jego głośną powieść, W oczach Zachodu, Jan Englert uchwycił etyczne i tożsamościowe rozterki bohaterów uwikłanych w polityczne wydarzenia początku wieku. W imię abstrakcyjnych pojęć: zarówno wolności, jak i przeciwstawianej jej "wierności", jednostki są gotowe poświęcić wszystko, łącznie z własnym życiem i honorem. Człowiek, jak podkreśla jedna z postaci, "może zdradzić tylko swoje sumienie".

25 września 2019, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

ocalic i zginac

Ocalić i zginąć

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Sauver ou périr) dramat, Francja (118 min.)
reż. Frédéric Tellier
wyst.: Pierre Niney, Anais Demoustier, Chloe Stefani, Vincent Rottiers
Franck jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Ich credo to: ratuj albo giń! Ma piękną żonę, spodziewają się bliźniąt, są szczęśliwi. Podczas jednej z interwencji gaszenia pożaru Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów, a sam wpada w pułapkę ognia. Kiedy budzi się w centrum leczenia oparzeń, uświadamia sobie, że jego twarz rozpłynęła się w płomieniach, a jego ciało już nigdy nie będzie takie samo. Czy teraz ktoś "uratuje" jego? Czy będzie to wciąż kochająca żona? A może młoda ciężarna kobieta, która da mu nową pracę?

26 września 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

nie obchodzi mnie

Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy

WDK w RCK: 2 x ROZLICZENIE

MFF w Karlowych Warach – Kryształowy Globus dla najlepszego filmu, POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Îmi este indiferent daca în istorie vom intra ca barbari) dramat, Czechy, Francja, Niemcy, Bułgaria, Rumunia (140 min.)
reż. Radu Jude
wyst.: Ioana Iacob, Alex Bogdan, Alexandru Dabija, Ilinca Manolache
"Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy". Te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły czystki etniczne na froncie wschodnim. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, co doprowadziło do zamordowania tysięcy Żydów. Ambitna i dociekliwa twórczyni spotyka się jednak z ostracyzmem ze strony własnych aktorów, a także z naciskami ze strony lokalnego urzędnika Movili.

26 września 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

mowa ptakow

Mowa ptaków

WDK w RCK: 2 x ROZLICZENIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

dramat, Polska (138 min.)
reż. Xawery Żuławski
wyst.: Sebastian Fabijański, Eryk Kulm, Jaśmina Polak, Andrzej Chyra
Licealny nauczyciel historii Ludwik zostaje upokorzony przez nacjonalistycznie i katolicko nastawionych uczniów. W jego obronie staje polonista i niespełniony pisarz Marian. Zostaje on jednak zwolniony, gdyż ratując historyka, użył w samoobronie noża. Brat Mariana, Józef to ambitny kompozytor, którego toczy trąd. Obaj bracia próbują zarobić, napisawszy piosenkę-przebój. Żeby utrzymać Józefa, jego dziewczyna Ania zatrudnia się jako sprzątaczka u dyrektora banku Jakubca, choć musi znosić szykany ze strony jego ciężarnej żony.

26 września 2019, godz. 20.30

bilet: 15 zł

ptaki spiewaja w kigali

Ptaki śpiewają w Kigali

SALON KULTURALNY

dramat społeczny, Polska (113 min.)
reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
wyst.: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński, Ciza Remy Muhirwa
Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

Po projekcji: spotkanie z Jowitą Budnik poprowadzi Kinga Burzyńska.

30 września 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

pozwol mi upasc

Pozwól mi upaść

WDK w RCK: 2 x FATUM

4 Nagrody Islandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej oraz 8 nominacji

(Lof mèr að falla) dramat, Islandia, Finlandia, Niemcy (136 min.)
reż. Baldwin Zophoníasson
wyst.: Elín Sif Halldórsdóttir, Eryún Björk Jakobsdóttir, Kristen Þóra Haraldsdóttir
Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

3 października 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

miedzy morzem a oceanem

Między morzem a oceanem

WDK w RCK: 2 x FATUM

ZŁOTA MUSZLA i Nagroda Specjalna MFF w San Sebastian, nominacje do nagrody GOYA’19

(Entre dos aguas) dramat, Hiszpania (136 min.)
reż. Isaki Lacuesta
wyst.: Israel Gómez Romero, Francisko José Romero
Isra i Cheito to dwaj bracia, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu. Kiedy Isra zostaje zwolniony z więzienia, a Cheito wraca do domu po długiej przygodzie z Marines, bracia spotykają się na wyspie San Fernando. To spotkanie przyniesie ze sobą pamięć o gwałtownej śmierci, jaką ich ojciec poniósł, gdy byli chłopcami, ale też będzie szansą na pogodzenie się z tym, co się wydarzyło, i na zbliżenie się do siebie.

3 października 2019, godz. 20.25

bilet: 15 zł

yuli

Yuli

KINO PRZED HEJNAŁEM

Nagroda Jury MFF w San Sebastian, 5 nominacji do nagrody GOYA’19

dramat, biograficzny, Hiszpania, Kuba, Niemcy, Wielka Brytania (104 min.)
reż. Iciar Bollain
wyst.: Carlos Acosta, Pedro Acosta, Santiago Alfonso, Keyvin Martinez
Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w największą pasję Yulego i otwiera przez nim drzwi do najlepszych zespołów baletowych świata.

10 października 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

synonimy

Synonimy

WDK w RCK: 2 x …PROSTO Z BERLINA

ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ i Nagroda FIPRESCI MFF w Berlinie

(Synonymes) dramat, Francja, Niemcy, Izrael (123 min.)
reż. Nadav Lapid
wyst.: Tom Mercier, Quentin Dolmaire, Louise Chevillotte, Uria Hayik
Młody Izraelczyk, Yoav, przyjeżdża do Paryża. Po traumatycznych przejściach związanych ze służbą wojskową ma nadzieję zacząć nowe życie. Pragnie odciąć się od swojego kraju i trudnej przeszłości, nawet na poziomie językowym. Niestety, zna jedynie podstawy francuskiego, więc żeby ułatwić sobie komunikację oraz naukę, zaczyna wyszukiwanie synonimów do słów z języka hebrajskiego.

10 października 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

antologia duchow miasta

Antologia duchów miasta

WDK w RCK: 2 x …PROSTO Z BERLINA

(Réportoire des villes dispartues) dramat, Kanada (97 min.)
reż. Denis Côté
wyst.: Robert Naylor, Josée Deschenes, Jean-Michel Anctil, Larissa Corriveau
Akcja "Antologii duchów miasta" toczy się w miasteczku w Quebecu w środku mroźnej zimy. Senną atmosferę tego miejsca zakłóca wypadek samochodowy, w którym śmierć ponosi nastoletni chłopak. Wkrótce okazuje się, że to dopiero początek dziwnych zdarzeń rozgrywających się na granicy świata żywych i umarłych.

10 października 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

oszustki

Oszustki

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(The Hustle) komedia kryminalna, USA (94 min.)
reż. Chris Addison
wyst.: Anne Hathaway, Rebel Wilson, Alex Sharp, Dean Norris
Młody milioner stanie się obiektem rywalizacji dwóch oszustek, zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn.

16 października 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zlodziej i oszustka

Złodziej i oszustka

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Lying and Stealing) kryminał, USA (100 min.)
reż. Matt Aselton
wyst.: Theo James, Emily Ratajkowski, Fred Melamed, Ebon Moss-Bachrach
Ivan to nieuchwytny złodziej, którego specjalnością są dzieła sztuki, wykradane bogatym kolekcjonerom z Los Angeles. Elyse jest aspirującą aktorką, której karierę w Hollywood komplikuje mroczna przeszłości i rosnące długi. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Ivana. Jego specjalnością jest omijanie zabezpieczeń i perfekcyjne kradzieże. Ona jest mistrzynią uwodzenia, która zmienia swój wygląd i tożsamość w mgnieniu oka. Razem łączą siły, organizując ostatni śmiały skok, który ma im przynieść fortunę. Ale życie potrafi wywrócić do góry nogami nawet najbardziej misterny plan…

17 października 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

polityka

Polityka

WDK w RCK: 2 x …A TYMCZASEM

obyczajowy, Polska (135 min.)
reż. Patryk Vega
wyst.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Sthur, Daniel Olbrychski
W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

17 października 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

dzieki bogu

Dzięki Bogu

WDK w RCK: 2 x …A TYMCZASEM

SREBRNY NIEDŹWIEDŹ - Nagroda Grand Prix Jury MFF w Berlinie

(Grâce à Dieu) dramat, Belgia, Francja (137 min.)
reż. François Ozon
wyst.: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud, Éric Caravana
Bohaterami filmu są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości. Próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.

17 października 2019, godz. 20.25

bilet: 15 zł

stateczek_eliasz

Stateczek Eliasz

PÓŁMARATON FILMOWY

(Elias og Storegaps Hemmelighet) animacja, Norwegia (73 min.)
reż.: Simen Alsvik, Karsten Fullu
Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Jednak Eliasz daje sobie radę. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.

19 października 2019, godz. 10.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

magiczny dywan

Magiczny dywan

PÓŁMARATON FILMOWY

(Hodja fra Pjort) animacja, familijny, Dania (81 min.)
reż. Karsten Kiilerich
Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swej zaginionej wnuczki. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

19 października 2019, godz. 11.30

wejściówki do odbioru w kasie RCK

rodziny sie nie wybiera

Rodziny się nie wybiera

PÓŁMARATON FILMOWY

(La ch’tite famille) komedia, Francja (107 min.)
reż. Danny Boon
wyst.: Danny Boon, Line Renaud, Laurence Arné, Valérie Bonneton
Wszyscy znają go jako pozbawionego własnej rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina.

19 października 2019, godz. 13.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

krecisz mnie

Kręcisz mnie

PÓŁMARATON FILMOWY

(Tout le monde debut) komedia romantyczna, Francja (107 min.)
reż. Franck Dubosc
wyst.: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein
Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, "podobnie jak on" poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

19 października 2019, godz. 15.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

dobry wojak szwejk

Dobry wojak Szwejk

PÓŁMARATON FILMOWY

(Dobrý voják Švejk) komedia, Czechosłowacja (108 min.)
reż. Karel Steklý
wyst.: Rudolf Hušinský, Svatopluk Beneš, František Filipovský
Szwejk, zwolniony wcześniej z wojska z powodu notorycznego idiotyzmu, wiedzie spokojny żywot w praskiej dzielnicy Vinohrady, utrzymując się z handlu nierasowymi psami. Lecz w dniu zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, do drzwi naszego bohatera stuka Historia… Okazuje się wówczas, że przypomniała sobie o nim administracja cesarstwa austro-węgierskiego, wcielając go na nowo do służby wojskowej. Szwejk, z niezwykłą (z pozoru) gorliwością stosuje się do oficjalnych patriotycznych haseł, kompromitując przy tym ich bezdenną głupotę i powodując nieustanne katastrofy.

19 października 2019, godz. 17.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

pali sie moja panno

Pali się, moja panno

PÓŁMARATON FILMOWY

(Hoři, ma panenko!) komediodramat, Włochy, Czechosłowacja (73 min.)
reż. Miloš Forman
wyst.: Jan Vostrčil, Josef Šebánek, Josef Velnoha
Trwają przygotowania do corocznego Balu Strażaków. W tym roku ma być to szczególna okazja ponieważ Królowa Piękności wybrana w trakcie balu ma wręczyć specjalną nagrodę za długoletnią służbę byłemu przewodniczącemu komitetu strażackiego 86 letniemu Aloizovi Vranie. "Pali się moja panno" to jeden z pierwszych filmów Milosza Formana. Jest to gorzka komedia o ludzkich niedostatkach. Ponieważ wszystko co się dzieje wokół strażackiego balu w podkarkonoskiej wsi na pierwszy rzut oka może się wydać zabawne, nie mniej jednak ogólny wydźwięk pozostaje gorzki.

19 października 2019, godz. 19.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

co robimy w ukryciu

Co robimy w ukryciu

PÓŁMARATON FILMOWY

(What We Do in the Shadows) horror, komedia, Nowa Zelandia, USA (86 min.)
reż. Jemaine Clement, Taika Waititi
wyst.: Jemaine Clement, Taika Waititi, Jonny Brugh
Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

19 października 2019, godz. 21.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

comedy club

COMEDY CLUB

PÓŁMARATON FILMOWY

Tuż po zakończeniu ostatniego filmu, zaprezentujemy – po raz pierwszy w naszym kinie – stand up na ekranie.
Dzięki uprzejmości Comedy Central pokażemy jeden z odcinków "Comedy Club", z udziałem Michała Meyera, Mieszka Minkiewicza, Ryśka Mazura i Michała Pałubskiego.
Zapraszamy.

19 października 2019, ok. godz. 22.30

slugi wojny

Sługi wojny

KINO PRZED HEJNAŁEM

sensacyjny, thriller, Polska (130 min.)
reż. Mariusz Gawryś
wyst.: Piotr Stramowski, Maria Kania, Paweł Królikowski, Karolina Czarnecka
Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa "Sambor". Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą. Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

24 października 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

wysoka dziewczyna

Wysoka dziewczyna

WDK w RCK: 2 x ONE

Nagroda FIPRESCI MFF w Cannes

(Dylda) dramat, Rosja (130 min.)
reż. Kantemir Bałagow
wyst.: Wiktoria Miroshnichenko, Wasilisa Perelygina, Andriej Bykow, Igor Shirokow
W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa, oglądamy miasto i ludzi podnoszących się z ruin. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Bohaterki "Wysokiej dziewczyny", Masza i Ija, próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia.

24 października 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

niewidoczne zycie siostr gusmao

Niewidoczne życie sióstr Gusmao

WDK w RCK: 2 x ONE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(A Vilda Invisível de Eurídice Gusmão) dramat, Brazylia (145 min.)
reż. Karim Aïnouz
wyst.: Ferrnanda Montenegro, Carol Duarte, Júlia Stockler, Gregório Duvivier
W swoim nowym filmie brazylijski reżyser przenosi nas do Rio de Janeiro pierwszej połowy lat 50. Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć.
Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie tracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.

24 października 2019, godz. 20.20

bilet: 15 zł

integracja

16. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin
Mały Festiwal TY i JA 2019

Wszechwidzący

(he All Seeing Blind) Turcja (17 min.)
reż. Nuri Cihan Özdogan
Złoto Saddama, zdobycz z wojny w Iraku, ukryte w bawełnie, jest szmuglowane do Turcji. Przemytnicy chcąc zapobiec kradzieży powiedzieli niewidomym robotnikom, że oczyszczają bawełnę z kamieni. Nie wiedzą, że wśród robotników jest ktoś, kto widzi.

The Unlimited House of Krip

Wielka Brytania (28 min.)
reż. Garry Robson, Jane Farley
Film pokazuje ekstrawagancki świat tańca vogue z udziałem osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy pokazu zaprosili osoby niesłyszące do prezentacji tańca vogue podczas House of Suarez Vogue Ball w Liverpoolu. Podtrzymywane są tradycje międzynarodowych domów mody, a jednocześnie prezentowane są zupełnie nowe i wyjątkowe możliwości wprowadzając do pokazów język migowy. Członkowie Unlimited House of Krip prezentują swoje doświadczenia i możliwości od prób do wyjścia na wybieg.

W czyimś łóżku

(The Beds Of Others) Hiszpania (15 min.)
reż. Jonay Garcia
Laura jest seksualną asystentką wspomagającą osoby z dysfunkcjami. Marco, jej partner, nie akceptuje jej zajęcia. Być może jedyną rzeczą, której potrzebujemy w życiu jest czułość.

Podróż do cudotwórcy

(Journey To The Miracle Man) Dania (65 min.)
reż. Lisa Vipola, Fabian Wigren
Z nadzieją ale i z wątpliwościami Fabian i Lisa wyruszają w podróż, która zmieni ich spojrzenie na świat. W małej wiosce Abadiânia w Brazylii mieszka Jan od Boga, jeden z najlepszych uzdrowicieli na świecie. Lisa i Fabian mają coś wspólnego, obydwoje cierpią na przewlekłe i nieuleczalne choroby. Fabian od dziecka choruje na reumatyzm. U Lisy w wieku 20 lat zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Jest zmęczona akceptowaniem swojej choroby i pragnie zmiany. Kiedy nawiązuje kontakt z kobietą, która organizuje wycieczki do cudotwórcy, dostrzega możliwość całkowitego uleczenia. Fabian nie jest przekonany, ale daje się namówić. Pytaniem jest czy cudotwórca jest wybawcą wszystkich, którzy go odwiedzili i czy trzeba wierzyć by zostać uleczonym?

Niebo bez gwiazd

(Sky Without Stars) Polska (52 min.)
reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz
To historia o niezwykłej relacji między ojcem, który prawie całkowicie stracił wzrok i jego 7-letnim synem, który staje się jego przewodnikiem. Robert uczy Gabrysia umiejętności potrzebnych mu w przyszłości, ponieważ to, co syn ogląda po raz pierwszy, ojciec prawdopodobnie widzi po raz ostatni.

30 października 2019, godz. 18.00

wstęp wolny

nasze zmagania

Nasze zmagania

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Nos batailles) dramat, Belgia, Francja (98 min.)
reż. Guillaume Senez
wyst.: Romain Duris, Basile Grunberger, Lena Girard Voss, Lucie Debay
Olivier robi co w jego mocy, by walczyć z niesprawiedliwością w pracy. Jednak z dnia na dzień, gdy jego żona Laura odchodzi, zostaje sam z dziećmi i codziennymi obowiązkami. W obliczu tych nowych wyzwań stara się znaleźć równowagę. Nie ma wyboru - Laura nie wróci.

31 października 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

parasite

Parasite

WDK w RCK: 2 x …NIECO POGODNIEJ

ZŁOTA PALMA w Cannes – najlepszy film

(Gi-saeng-chung) komedia, thriller, Korea Południowa (132 min.)
reż. Bong Joon-ho
wyst.: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam
"Parasite" to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan, jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy - dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów - są w stanie po to wszystko sięgnąć. "Parasite" to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

31 października 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

niezbedna koniecznosc

Niezbędna konieczność

WDK w RCK: 2 x …NIECO POGODNIEJ

(Perdrix) komedia romantyczna, Francja (99 min.)
reż. Erwan Le Duc
wyst.: Swann Arlaud, Maud Wyler, Fanny Ardant, Nicolas Maury
Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną.
Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre’a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette.

31 października 2019, godz. 20.20

bilet: 15 zł

gdzie jestes bernadette

Gdzie jesteś, Bernadette?

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Where’d You Go, Bernadette?) komediodramat, USA (104 min.)
reż. Richard Linklater
wyst.: Cate Blanchett, Billy Crudup, Emma Nelson, Kristen Wiig
Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee, dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette…

6 listopada 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

z najwyzszego szczytu

Z najwyższego szczytu

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Tout là-haut) przygodowy, Francja, Indie (98 min.)
reż. Serge Hazanavicius
wyst.: Kev Adams, Vincent Elbaz, Mélanie Bernier, Bérénice Bajo
Film – pełnometrażowy debiut reżyserski Serge’a Hazanaviciusa, aktora i brata Michela Hazanaviciusa – nie jest oparty na faktach, jak np. oscarowy „"Człowiek, który zjechał z Everestu" (1975). To fantazja, ale ukształtowana przez rzeczywistą tragedię: film dedykowany jest Marco Siffrediemu, który jako pierwszy, i dotąd jedyny, podjął próbę zjechania z Czomolungmy na snowboardzie Kuluarem Hornbeina, Złotym Graalem wyczynowego snowboardu, i zaginął podczas zjazdu.
Główny bohater filmu, Scott Ferret, ma marzenie, aby tego Złotego Graala zdobyć, i cały film trzyma się konwencji marzenia właśnie: Hazanaviciusa nie interesują przesadnie kwestie moralne, osobiste, a nawet techniczne. Wybiera przygodę i piękno: światło na śniegu, spektakularność zjazdów i snowboard jako taniec.

7 listoada 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

boze cialo

Boże Ciało

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

Polski kandydat do OSCARA, MFF w Wenecji – Nagroda Specjalna, FPFF w Gdyni – 3 x ZŁOTE LWY i 7 innych nagród

dramat obyczajowy, Polska (115 min.)
reż. Jan Komasa
wyst.: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

7 listopada 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

czarny mercedes

Czarny Mercedes

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

kryminał, Polska (120 min.)
reż. Janusz Majewski
wyst.: Maria Dębska, Artur Żmijewski, Aleksandar Milićević, Andrzej Zieliński
W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera. Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS.

7 listopada 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

slicznotki

Ślicznotki

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Hustlers) dramat, USA (107 min.)
reż. Lorene Scafaria
wyst.: Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles, Keke Palmer
Dziewczyny pracujące w jednym z najmodniejszych klubów go-go w Nowym Jorku tracą wszystkie oszczędności w wyniku krachu finansowego 2008 roku. Cały świat za kryzys wini nadzianych finansistów z Wall Street, którzy są częstymi gośćmi klubu. Szastają kasą niczym Wilki z Wall Street, podczas gdy ofiary ich machinacji nie mają z czego żyć. Dziewczyny postanawiają wymierzyć im sprawiedliwość i odzyskać stracone pieniądze. Pod wodzą pięknej i znającej życie Ramony organizują błyskotliwy przekręt. Wykorzystując swoje wdzięki i znajomość męskiej psychiki, sprawiają, że rekiny finansjery łykają przynętę jak płotki. Kasa płynie szerokim strumieniem, a dziewczyny rzucają się w wir szalonego i rozrzutnego życia. Wkrótce zachłyśnięte sukcesem i słodkim smakiem zemsty zaczynają tracić czujność…

4 grudnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

dogonic marzenia

Dogonić marzenia

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Ride Like a Girl) biograficzny, dramat, sportowy, Australia (98 min.)
reż. Rachel Griffiths
wyst.: Teresa Palmer, Sam Neill, Sullivan Stapleton, Sophia Forrest
Michelle Payne od dziecka wiedziała, co chce robić w życiu. Marzyła o niemożliwym: zwycięstwie w Melbourne Cup - najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu konnym na dystansie 2 mil na świecie. Wyścigu, którego nigdy nie wygrała żadna kobieta. Mając 15 lat Michelle rzuciła szkołę, żeby zostać dżokejką, ale jej obiecującą karierę przerwała rodzinna tragedia oraz bardzo poważny wypadek na koniu. Pomimo wszelkich przeciwności, przy wsparciu ojca oraz brata, Michelle postanowiła walczyć o swoje marzenia.

5 grudnia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

portret kobiety w ogniu

Portret kobiety w ogniu

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

MFF w Cannes – NAGRODA SPECJALNA za film, ZŁOTA PALMA za scenariusz

(Portrait de la juene fille en feu) dramat historyczny, Francja (120 min.)
reż. Céline Sciamma
wyst.: Noémi Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami, Valeria Golino
Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, "Portret kobiety w ogniu". Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.
Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, "Portret kobiety w ogniu" umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

5 grudnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

tajemnica henriego picka

Tajemnica Henriego Picka

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Le mystère Henri Pick) komediodramat kryminalny, Francja, Belgia (100 min.)
reż. Rémi Bezançon
wyst.: Fabrice Luchini, Camille Cottin, Alice Isaaz, Bastien Bouillon
Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony przez rodzinę i znajomych raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii, niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna publicznie podważa autorstwo powieści, przez co traci żonę i pracę. Rozpoczyna więc prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.

5 grudnia 2019, godz. 20.10

bilet: 15 zł

jak zostac swietym mikolajem

Jak zostać Świętym Mikołajem?

MIKOŁAJKI W KINIE

(Jullemandes Datter) familijny, Dania (92 min.)
reż. Christian Dyekjær
wyst.: Ella Testa Kusk, Peter Sejer Winther, Martin Buch, Mia Lyhne
Lucia mieszka ze swoimi rodzicami na północy Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów. Lucia nie daje jednak za wygraną i przekonuje dyrektora szkoły, aby pozwolił jej udowodnić, że jest tak samo dobra jak oni. By to osiągnąć, musi spełnić największe, świąteczne marzenie pewnego chłopca o imieniu Albert — sprawić, aby jego ojciec cierpiący na tajemniczą chorobę wyzdrowiał…

Po seansie: spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia 2019, godz. 10.00

bilet: 12 zł

1800 gramow

1800 gramów

SALON KULTURALNY

dramat obyczajowy, Polska (100 min.)
reż. Marcin Głowacki
wyst.: Magdalena Różczka, Piotr Głowacki, Maciej Zakościelny, Danuta Stenka
Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa, kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?

Po seansie: spotkanie z Piotrem Głowackim poprowadzi Kinga Burzyńska

9 grudnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

milosc i milosierdzie

Miłość i miłosierdzie

KINO PRZED HEJNAŁEM

religijny, dramat historyczny, fabularyzowany dokument, Polska (90 min.)
reż. Michał Kondrat
wyst.: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus
Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa.

12 grudnia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

mlody ahmed

Młody Ahmed

WDK w RCK: 2 x O POTRZEBIE MIŁOŚCI

MFF w Cannes – ZŁOTA PALMA za reżyserię, MFF w Valladolid – nagroda za scenariusz

(Le jeune Ahmed) dramat, Belgia, Francja (84 min.)
reż. Jean – Pierre Dardenne, Luc Dardenne
wyst.: Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddion, Victoria Bluck
Tytułowy Ahmed od rozrywek czy kontaktów z rówieśnikami woli czytanie Koranu i naukę u zaprzyjaźnionego imama. Jego zachowanie wkrótce staje się problemem zarówno dla rodziny, jak i nauczycieli. Chłopiec nie podaje ręki kobietom, innowierców nie toleruje, jest głuchy na lamenty troskliwej matki, na dodatek zaczyna przejawiać skłonność do przemocy. To wszystko sprowadza go na złą drogę, a w rezultacie - do zakładu poprawczego. Otoczony znakomitą opieką, resocjalizowany na różne sposoby, pozornie traci swój rewolucyjny zapał. Ahmed pozostaje nieprzenikniony, z twarzą pozbawioną emocji wydaje się czasem wcieleniem czystości, kiedy indziej zaś czystego zła.

12 grudnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

blad systemu

Błąd systemu

WDK w RCK: 2 x O POTRZEBIE MIŁOŚCI

MFF w Berlinie- SREBRNY NIEDŹWIEDŹ i NAGRODA SPECJALNA, Transatlantyk – NAGRODA PUBLICZNOŚCI, Niemiecki kandydat do OSCARA, POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Systemsprenger) dramat, Niemcy (118 min.)
reż. Nora Fingscheidt
wyst.: Helena Zengel, Gabriela Maria Schmeide, Lisa Hagmeister
Benni ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są "łamaczami systemu". Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

12 grudnia 2019, godz. 19.40

bilet: 15 zł

echo

Echo

Produkcja: TV ASTA i SEMiF
Scenariusz i reżyseria: Tomasz Janczar
Obsada: Anna Bieżyńska, Robert Gulaczyk, Michał Krzywicki, Magdalena Biegańska, Dagmara Brodziak i Rafał Cieluch
"Echo" to opowieść o młodej kobiecie, która po przebytej chorobie próbuje odnaleźć się w zastanej rzeczywistości. Nie wszystko wydaje się jednak takie jak przedtem… Kinga ma koszmary, jej relacje z chłopakiem są z pozoru dobre, ale raczej oziębłe. Do Kingi nie dociera, fakt, że coś jej dolega… Tymczasem koszmary przeradzają się w widzenia na jawie. Rzeczywistość zlewa się ze snami i już trudno jej ocenić co dzieje się naprawdę.

Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały w całości na terenie miasta Piły.

14 grudnia 2019, godz. 17.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

aspromonte

Aspromonte

KINO PRZED HEJNAŁEM

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Aspromonte – La terra degli ultimi) dramat, Włochy (89 min.)
reż. Mimmo Calopresti
wyst.: Valeria Bruni Tedeschi, Marcello Fonte, Francesco Colella, Marco Leonardi
Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, która łączyłaby je z większymi ośrodkami, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznacza tu natura oraz jasne zasady, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność. Ma to jednak i złe strony, gdyż w Africo wszystko pozostaje w stanie zawieszenia, co wzmaga jedynie frustrację mieszkańców.

19 grudnia 2019, godz. 11.00

bilet: 10 zł

obywatel jones

Obywatel Jones

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

FPFF w Gdynie – 2 x ZŁOTE LWY za najlepszy film i najlepszą scenografię, NAGRODA SPECJALNA

thriller polityczny, Polska, Ukraina, Wielka Brytania (119 min.)
reż. Agnieszka Holland
wyst.: James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle
Młody dziennikarz Gareth Jones zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks, pracującą dla Waltera Duranty’ego, dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę.

19 grudnia 2019, godz. 18.00

bilet: 15 zł

ikar legenda mietka kosza

Ikar. Legenda Mietka Kosza

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

FPFF w Gdyni - 5 x ZŁOTE LWY – za najlepszą rolę męską, najlepszą muzyką, najlepszą charakteryzację, najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia, SREBRNE LWY i ZŁOTY KLAKIER – Nagroda Publiczności

biograficzny, Polska (119 min.)
reż. Maciej Pieprzyca
wyst.: Dawid Ogrodnik, Cyprian Grabowski, Piotr Adamczyk, Maciej Chroboczek
Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom Mietek Kosz zostaje wirtuozem fortepianu. Bill Evans uznał Kosza za jednego trzech najwybitniejszych muzyków swoich czasów i chciał nagrywać z nim w Stanach Zjednoczonych. Jednak okrzykniętemu geniuszem chłopakowi z polskiej prowincji oszałamiająca kariera nie daje szczęścia. Nie umie żyć bez ludzi, bez miłości i przyjaźni. W każdej nowo poznanej kobiecie próbuje odnaleźć bezgraniczną miłość i oddanie, którego doświadczył w dzieciństwie od swojej matki.

19 grudnia 2019, godz. 20.15

bilet: 15 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj