fbpx

Spotkanie z Joanną Szczepkowską

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

Joanna Szczepkowska


22 stycznia 2010 roku o godz. 19.00 w sali kameralnej Pilskiego Domu Kultury gościliśmy JOANNĘ SZCZEPKOWSKĄ – aktorkę wychowaną w świecie antyku u dziadka Jana Parandowskiego i na warszawskiej Pradze, w artystycznym, rozśpiewanym domu rodziców (ojcem był aktor Andrzej Szczepkowski). Nasz gość to także autorka opowiadań, felietonów, powieści "Kocham Paula McCartneya" oraz wspomnień "4 czerwca". Nie została politykiem, ale nie może się powstrzymać przed mówieniem prawdy. Wciąż balansuje na cienkiej lince. Dlaczego świadomie wybiera bardziej skomplikowaną i krętą drogę? O tym mogliśmy posłuchać na spotkaniu. "Mówią, że obaliłam komunizm...". Joanna Szczepkowska w książce "4 czerwca" napisała swoją prawdę o tamtych czasach – to osobista historia PRL-u, to opisana droga od dziewczynki na akademiach ku czci do działaczki opozycji, która wypowiedziała to słynne zdanie: "Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm".

Na spotkaniu aktorka bardzo barwnie i z poczuciem humoru opowiadała o swoim dzieciństwie; o tym, jak dziadek Jan Parandowski przekonywał ją, że będzie pisarką; o aktorskie i o tym, co daje, a co zabiera sława.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wielu anegdot i ciekawostek z artystycznego życia bardzo drobnej, skromnej i prawej osoby, jaką okazała się Joanna Szczepkowska.

Ewa Kamińska

szczepkowska 01 szczepkowska 02 szczepkowska 03
szczepkowska 04 szczepkowska 05 szczepkowska 06

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj