fbpx

Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

Krzysztof Mroziewicz

15 grudnia 2009 r. klub "Dialog" gościł na spotkaniu autorskim Krzysztofa Mroziewicza - to znany publicysta, korespondent wojenny, komentator spraw międzynarodowych w "Polityce" i programie "7 dni świat". Ambasador Polski w Indiach, Sri Lance i Nepalu w latach 1996-2000, Wykładowca Wydziały Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i innych wyższych uczelni; laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in. trzech Wiktorów. Autor 10 książek, w 2005 r. nominowany do tytułowy Mistrz Mowy Polskiej.
Spotkanie było promocją jego najnowszej książki "Bezczelność, bezkarność, bezsilność. Terroryzmy nowej generacji". Krzysztof Mroziewicz licznie zgromadzonej publiczności starł się wytłumaczyć, czym się różni terroryzm od terroru, dlaczego istnieje około 200 definicji terroryzmu i żadna nie jest doskonała i co jest istotą terroryzmu. Dziennikarz niezwykle interesująco opowiadał również o małych rodzinnych terroryzmach i faszyzmach, czyli o mafiach; zarówno o tej włoskiej, jak i o tej japońskiej - jakuzie. Ponieważ bohater spotkania niedawno wrócił z miesięcznego pobytu w Chinach, również o tym wyjeździe i o krajach azjatyckich w sposób niezwykle barwy mówił.
Spotkanie skończyło się po dwóch godzinach podpisywaniem książek i osobistymi rozmowami z autorem, które trwały kolejne pół godziny. Jedna z czytelniczek - Natasza Posadzy, która wykłada język hiszpański na jednej z bydgoskich szkół wyższych - porozmawiała z naszym gościem właśnie w języku hiszpańskim, czym mocno Pana Mroziewicza zaskoczyła. Dużą frajdę miał i gość i nasza czytelniczka.

Ewa Kamińska

mroziewicz 01 mroziewicz 02 mroziewicz 03 mroziewicz 04

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj