fbpx

Spotkanie z Jerzym Utkinem

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

Jerzy Utkin

"Dworować jak Stańczyk" - to tytuł spotkania autorskiego z Jerzym Utkinem, pilskim poetą, prozaikiem i dziennikarzem "Tygodnika Pilskiego", członkiem Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Spotkanie miało miejsce 6 października 2009 r. w holu głównym PDK.
Pilskiego poetę do Stańczyka - symbolu patriotycznej postawy obywatelskiej, który jako uprzywilejowany krytyk ostro wyśmiewał niezdrowe pomysły władców i oportunizm dworzan - porównał znawca literatury, dziennikarz "Akantu" Stanisław Chyczyński, który uważa że Jerzy Utkin w przemyślany sposób wyszydza i piętnuje dobrze znane przywary Polaków i bolączki naszego życia publicznego.
Jego najnowsza książka "Czas milczenia" pokazuje, ze Jurek Utkin stał się odporny na współczucie i empatię, że chce w poezji pokazywać człowieka z jego ciemnościami, z jego złą stroną. Nam, czytelnikom poezji czasami marzy się Utkin piszący trochę zawadiacko, trochę romantycznie - na co gość odpowiedział: że w pewnym momencie poetę liryka (jakim był) przezwyciężył w nim poeta zaangażowany.
Spotkanie obfitowało w anegdoty, a chwilami - kiedy gość czytał swoje wiersze - było cicho i romantycznie. Wszyscy popadali w zadumę. Na koniec spotkania wszyscy życzyli autorowi, by nie obniżał lotów, bo poetą wysokiej klasy już jest. Z czego my, wszyscy pilanie, bardzo się cieszymy. I czekamy na kolejne wiersze.
W spotkaniu uczestniczyli: starosta pilski Tomasz Bugajski, wiceprezydent Paweł Dahlke i generał Zenon Kułaga, radny Powiatu Pilskiego.

Ewa Kamińska

utkin 01 utkin 02 utkin 03

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj