fbpx

Spotkanie z Marcinem Mellerem

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

Marcin Meller

30 września na spotkaniu pt. "Lubię żyć w biegu" Klub gościł Marcina Mellera - dziennikarza TVN24 i prezentera telewizyjnego, redaktora naczelnego polskiego wydania "Playboa", korespondenta wojennego "Polityki", autora programu "Mellina" w radiu "Roxy".

Gość ponad 2 godz. bardzo barwnie opowiadał licznie zgromadzonej publiczności o pierwszej wyprawie do Afryki, którą odbył wspólnie ze swoim przyjacielem Marcinem Kydryńskim. Taką Afrykę, jaką wyczarował przed słuchaczami Marcin Meller, chciałoby się jeszcze zobaczyć. W równie barwny sposób opowiedział o pracy korespondenta wojennego - o wyjazdach do Gruzji i Górnego Karabachu, o bieganiu pod ostrzałami! Uczestników spotkania interesowała także praca w redakcji "Playboya". Gość opowiadał o kreowaniu męskich gustów i o jego stosunku do pięknych kobiet. Wspominając o początkach w pracy dziennikarskiej nawiązał do swoich korzeni - do żydowskiego pochodzenia i do Ojca Stefana Mellera, z którym był mocno związany emocjonalnie. Wszystkie opowieści obfitowały w liczne anegdoty (które roześmiana publiczność nagradzała brawami), jak również w opisy dramatycznych przeżyć. Na koniec spotkania przyznał, że do działania, do tego "życia w biegu" motywuje go ciekawość, a w drugiej kolejności próżność. A pieniądze? "Gdyby one decydowały o moim życiu, ciągle siedziałabym w Dzień Dobry TVN, i nie przyjechałbym do Piły!"

PS. Pilskiej publiczności obiecał, że porozmawia z przyjacielem Marcinem Kydryńskim, by on również odwiedził Piłę. I... udało się, pod koniec marca 2010 r. będziemy gościć go w PDK.

Ewa Kamińska

meller 01 meller 02 meller 03
meller 04 meller 05 meller 06

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj