fbpx

Spotkanie z Zimochem i Kuźniarem

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

Zimoch i Kuźniar


16 grudnia 2011 r. o godz. 18.00 w piątek pod namiotem stojącym na pl. Zwycięstwa pojawili się dwaj przyjaciele: Jarosław Kuźniar, gwiazda porannego programu "Wstajesz i wiesz" w TVN24 oraz Tomasz Zimoch, dziennikarz sportowy I programu Polskiego Radia. Ten wyjątkowo dowcipny, błyskotliwy i… przystojny duet zaserwował pilanom godzinną konwersację na temat fenomenu profesji komentatora sportowego. Młodszy o pokolenie Jarosław Kuźniar, słynący z ciętego języka, prowadził spotkanie według zasad komercyjnej telewizji, że nie może być nudno, trzeba prowokować. Natomiast Tomasz Zimoch - postać absolutnie nietuzinkowa, znana z żywiołowych relacji z imprez sportowych relacjonowanych w Polskich Radiu – jego apetyty skutecznie hamował, co trochę rozczarowało widownię. Tomasz Zimoch na spotkaniu pojawił się z workiem pełnym pamiątek sportowych, o których mówił dużo i ciekawie. I tak np. były to: czerwona rękawica hokeisty, czy but Zbigniewa Bońka z przegranego meczu Polska-Brazylia w 1986 r.

Panowie rozmawiali także o kulturze języka polskiego (Tomek Zimoch nigdy nie powie "Skok Małysza był w dechę"!).

Przypomnijmy: w 2009 r. otrzymał Złoty Mikrofon "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu". 27 marca 2010 został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w pracy dziennikarskiej, za propagowanie kultury fizycznej oraz idei olimpijskiej.

Sam mówi: "Moje usta to jest jednocześnie kamera, to jest jednocześnie głośnik, to są uszy, nos, bo to wszystko trzeba usłyszeć, powąchać i przetworzyć na opowieść, na słowo".

foto: Henryk Siwkowski

kuzniar zimoch 01 kuzniar zimoch 02 kuzniar zimoch 03
kuzniar zimoch 04 kuzniar zimoch 05

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj