fbpx

Cicho-sza: Czytamy Miłosza!

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

Cicho-sza: Czytamy Miłosza!

Rok 2011 został ogłoszony rokiem Czesława Miłosza. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zorganizowała w Dyskusyjnych Klubach Książki przy wielkopolskich bibliotekach publicznych w Wielkopolsce warsztaty literackie pt. „Cicho-sza: Czytamy Miłosza”. W maju w Klubie „Dialog” PDK odbyło się spotkanie dotyczące twórczości Czesława Miłosza. Z uczestnikami klubu i czytelnikami spotkał się prof. Piotr Śliwiński, krytyk literacki. Po warsztatach został ogłoszony konkurs na miniesej „Czego nas uczy Czesław Miłosz?”. Z pilskiego klubu swoje eseje napisały Janina Kolis i Danuta Klemczak. Obie panie swoimi pracami wygrały trzydniową wycieczkę do Krakowa „Śladami Miłosza”, która odbyła się w dniach 12-14 września. Dodatkowo praca Danuty Klemczak otrzymała główne wyróżnienie.
Wędrówka po Krakowie rozpoczęła się od obejrzenia rzeźb „Haiku” Aleksandra Janickiego, symbolizujących twórczość Miłosza, a umieszczonych przed Muzeum Narodowym. Spacer po Kazimierzu i po Starym Rynku zakończył koncert „Sacrum profanum”, inspirowany twórczością Miłosza. Bardzo ciekawa okazała się wizyta w mieszkaniu Czesława Miłosza i spotkanie z sekretarką poety Agnieszką Kosińską. W trakcie zwiedzania można było przyjrzeć się z bliska ostatnim rękopisom, a nawet wziąć do ręki dyplom i medal, które poeta otrzymał w związku z Nagrodą Nobla. Na zakończenie wizyty w Krakowie uczestnicy odwiedzili grób poety w podziemiach kościoła na Skałce.
Pilskie uczestniczki wyjazdu „Śladami Miłosza” zgodnie uznały, że pobyt w Krakowie zaowocował w niezapomniane przeżycia oraz wzbogacił ich w wiedzę o życiu i twórczości Noblisty.

milosz 01 milosz 02 milosz 03 milosz 04

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj