fbpx

Spotkanie z Zofią Grabowską-Andrijew

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

ZOFIA GRABOWSKA-ANDRIJEW

"Przez lustro z ciekłego błękitu" - 8 kwietnia 2011 r. godz. 17.30 w kawiarni "Inspiracja" w hotelu "Gromada" odbyło się spotkanie autorskie z poetką Zofią Grabowską-Andrijew.

Gość spotkania jest filologiem, polonistką, poetką, autorką wielu publikacji, artykułów i recenzji w prasie ogólnopolskiej. Jako poetka zadebiutowała późno – w 2002 roku zestawem wierszy "Pory roku". Wydała dwa tomiki: "Pomiędzy" i "Twarzą w twarz". Wiersze zebrane w drugim tomiku zaskakują psychologiczną głębią. Poetka zastanawia się, co zastanie "po drugiej stronie lustra"; i to między lustrem a twarzą odbywa się poszukiwanie niełatwej do ustalenia prawdy o człowieku. Kolejne sonety to opowieści poruszające wyobraźnię czytelnika, pełne optymizmu i autoironii.

Jak zauważyli czytelnicy, wyciszona tonacja wierszy nie jest zwodzeniem czytelnika, że świat jest piękny tylko czasami. To pewien sposób patrzenia na rzeczywistość, który daje chwile spokoju, pozwala odetchnąć pełną piersią bez obawy przed wdychaniem trujących wyziewów miasta. Bo jak pisze Adam Zagajewski "Wiersz powinien się kończyć lepiej niż Zycie. Po to jest".

Oba tomiki graficznie opracował Alfred Aszkiełowicz, a trzeba przyznać, że grafika jest nierozerwalnie związana z wierszami.

 

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj