fbpx

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

ELŻBIETA CHEREZIŃSKA

9 marca 2011 r. o godz. 18.00 w kameralnej scenerii kawiarni "Inspiracja" w gmachu hotelu "Gromada" odbył się dialog z kulturą. Na spotkaniu autorskim pojawiła się pilanka Elżbieta Cherezińska, z wykształcenia teatrolog, z pasji pisarka. Dwie jej ostatnie książki – "Ja jestem Halderd" i "Gra w kości" – zostały w 2010 r. nominowane do Paszportu Polityki.

"Historia mnie kręci" - mówi o sobie. "Nigdy nie potrafiłam zrozumieć tego, że w Polsce mamy tak pełen hipokryzji stosunek do historii. Polacy, jako naród, uważają, że fantastycznie znają historię, uważamy się za naród w historię zapatrzony, a jednocześnie cały czas mówimy, że jest ona dla nas wielkim balastem…".

Najpierw wraz z Szewachem Weissem, byłym ambasadorem Izraela, napisała jego biografię, potem trafiła na dzienniki Etki Daum i opublikowała je pod tytułem "Byłam sekretarką Rumkowskiego", później wydała 2 części cyklu norweskiego "Sagę Sigrun" i "Ja jestem Halderd", oraz "Grę w kości" z dylematami Bolesława Chrobrego i Ottona III.

O sobie mówi: "Kiedy piszę, rano zakład dresy, trampki, idę na pięterko i pracuję. Nie musze się malować, zakładać butów na obcasie, nie musze wyglądać… Na takie spotkanie jak dzisiejsze przychodzi już zdecydowanie inna kobieta – bo chce Państwa uszanować. I tylko tym, my dwie, pisząca i chodząca na spotkania, się różnimy".

cherezinska 01 cherezinska 02

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj