fbpx

Spotkanie z Szymonem Hołownią

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"

SZYMON HOŁOWNIA

4 lutego 2011 r. w wypełnionej sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią i promocja jego najnowszej książki "Bóg. Życie i twórczość". Szymon Hołownia – przez jednych lubiany i szanowany, przez innych krytykowany – to dziennikarz i publicysta pisujący m.in. w "Newsweek Polska", dyrektor programowy kanału religia.tv, a od 2008 r. współprowadzący z Marcinem Prokopem w TVN program "Mam talent", z ilorazem inteligencji 152.
Spotkanie w Pile z "wielką klasą" współprowadził ks. Remigiusz Szauer, duszpasterz akademicki, który uważa: "Dobrze, że jest ktoś, kto w dyskursie publicznym otwarcie mówi o sprawach wiary i Boga. Bóg zaistniał na spotkaniach". To właśnie na rozmowie o Bogu i o wierze upłynęło niezwykle ciekawe i barwne spotkanie. Szymon Hołownia mówił w sposób bardzo otwarty i bezpośredni, a dialog wzbogacony był licznymi dygresjami, zarówno ze strony pisarza, jak i ze strony ks. Remigiusza.
Na koniec ustawiła się bardzo długa kolejka osób, które chciały uzyskać autograf autora, co potwierdzało, że nie przyszli oni po to, by zobaczyć Szymona Hołownię jako prowadzącego "Mam talent", ale ze względu na potrzeby związane z wiarą.
Mam nadzieję, że spotkanie z Szymonem Hołownią – jego osoba, osobowość, jego książki – okazało się choć dla kilku osób ważne.

Ewa Kamińska

holownia 01 holownia 02 holownia 03 holownia 04 holownia 05

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj