fbpx

Spotkanie z Arno Giese

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"
ARNO GIESE

9 maja 2012 r. o godz. 18.00 w sali kameralnej PDK odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarzem, publicystą i fotoreporterem "Arno Giese – strażnik historii".
Arno Giese jest korespondentem prasy polonijnej w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, na Litwie, dla której od 2003 roku pracuje w Pile. W między czasie napisał tam 15 książek. W uznaniu za jego wieloletnie zaangażowanie na rzecz pojednania między narodami w Europie został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, a minister kultury RP nadał mu tytuł Zasłużony dla Kultury Polskiej. Natomiast 3 lutego 2012 roku Starosta Pilski przyznał mu w dziedzinie kultury i sztuki statuetkę Lider Sukcesu 2011.
"Dobro i zło są w sercu człowieka, żądzą się innymi prawami: i nieważne są: język, religia, narodowość i rasa" – tak całe życie mówił Arno Giese.
Urodzony 24 sierpnia 1941 roku w Schneidemühl – w Pile Arno Giese wyjechał do Niemiec w ramach łączenia rodzin w roku 1978 r. Roman Chwaliszewski mówi o nim: "Niemiec z krwi i kości, ale ma dwa płuca duchowe – niemieckie i polskie".
Członek paryskiego Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie. Specjalizuje się w tematyce religijnej, nie stroni jednak od tematyki politycznej, kulturalnej, gospodarczej i społecznej. Inicjator powstania Polskiej Misji Katolickiej w Bonn.
Na spotkaniu, w którym uczestniczyło wielu sympatyków, przyjaciół i rodzina Arno Giese, autor opowiadał o swojej wieloletniej pracy nad 17 tomami "Królowej Narodu" oraz o swojej pracy jako korespondent polskiej prasy polonijnej.

giese 01 giese 02 giese 03
giese 04 giese 05

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj