fbpx

Spotkanie z prof. Janem Miodkiem

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"
PROFESOR JAN MIODEK

24 kwietnia 2012 r. sala widowiskowa domu kultury wypełniła się po brzegi. Prof. Jan Miodek, znany językoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego spotkał się z sympatykami polszczyzny i… jego samego! Całość rozpoczęła się koncertem pilskiego chóru "Halka". Warto podkreślić, że Pan Profesor sam również śpiewa, a Ojciec Profesora przed wojną prowadził w Kozłowej Górze zespół pieśni i tańca "Halka". Spotkanie przebiegało pod ogólnym tytułem "Kryterium estetyczne w komunikacji językowej" i o kwestii językowego smaku prof. Miodek dużo mówił, a zasłuchana publiczność (w większości kobiety) czerpała i czerpała wiedzę, co jakiś czas wybuchając salwami śmiechu, ponieważ szanowny Pan Profesor bawił publikę licznymi anegdotami.
"Rozmawiają dwie blondynki:
- Słuchaj, jak się mówi: Irak czy i Iran?
- Nie wiem, ale Miodka nie będziemy to  pytać, bo on nam powie, że można i tak, i tak!"
Wspominał także o tym, że nigdy w historii kultury polskiej nie było tak wyrazistego wyodrębnienia języka młodzieży, na co przeogromny wpływ mają elektroniczne media oraz angielszczyzna. Pan Profesor w sposób poważny i mniej poważny opowiedział nam o najważniejszych zjawiskach zachodzących we współczesnej polszczyźnie.
Odniósł się do naszego miasta i do bardzo poprawnej nazwy Pensjonat Park (gdzie nocował), czym zrobił nam wielką przyjemność.
Za przyjazd, za wykład, za poczucie humoru, za całość – Klub "Dialog" pięknie dziękuje.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj