fbpx

Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"
Tomasz Tomaszewski

23 marca 2012 r. na spotkaniu z artystą fotografikiem Tomaszem Tomaszewskim gościem specjalnym miała być Małgorzata Niezabitowska, prywatnie żona Pana Tomasza. Niestety, ze względów zdrowotnych nie dojechała.

Mistrz fotografii to człowiek niezwykły, zdobywca prestiżowych nagród, od dwudziestu lat współpracownik "National Geographic", autor wielu albumów, niedoszły fizyk, niezmiennie od lat zakochany w swojej żonie, intelektualista, który sam o sobie mówi, że nie ma talentu, poszukuje doświadczenia prawdziwego życia zamiast szczęścia, wierzy, że życiorys składa się w równym stopniu z działań, jak i zaniechań. Ponadto twierdzi, że żyjemy w czasach, w których wszystko odchodzi w zapomnienie, zarówno dziesięcioro przykazań, jak i macierzyństwo, rodzina, a nawet palenie dobrych cygar…

W Pile odbyło się spotkanie/warsztaty pod tytułem "Opowiadanie rzeczywistości obrazem", które trwało 3 godziny. "W zachodnich szkołach uczy się młodych ludzi, że dzielenie się z innymi tym, czego się ma w nadmiarze, jest obowiązkiem każdego człowieka. Dlatego ja chciałby podzielić się z państwem swoim doświadczeniem…" – tak zaczął spotkanie Tomaszewski i opowiadał o tym, że fotografia została odarta ze swojej tajemniczości i magii. Swoje opowiadania Tomasz Tomaszewski ubarwiał fotografiami, które zrobił w różnych częściach świata, często dla potrzeb "National Geographic".

Po spotkaniu odbył się wernisaż wystawy "HADES?". Na wystawie artysta fotografik pokaz Górny Śląsk, gdzie etos pracy, tradycje i rytuały wydały się autorowi żywe, widoczne i barwne.

Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem i można ją było oglądać w Pilskim Domu Kultury jeszcze przez miesiąc.

foto: Dariusz Trojanowski

 tomaszewski 01  tomaszewski 02  tomaszewski 03  tomaszewski 04  tomaszewski 05

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj