fbpx

Spotkanie z Romualdem Koperskim

Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog"
ROMUALD KOPERSKI

Dla Klubu "Dialog" rok 2012 rozpoczął się spotkaniem z niezwykłym pasjonatem Romualdem Koperskim. To podróżnik, przewodnik i pionier wypraw po Syberii, pilot samolotowy, pisarz, fotografik, muzyk. Określenia te można by mnożyć i mnożyć. To niezwykły gość o niezwykłych pasjach. Do Piły przyjechał na spotkanie i z wystawą "SYBERIA", którą można było oglądać przez dwa tygodnie.

Na spotkaniu obejrzeliśmy ogromną ilość zdjęć opatrzonych komentarzem Koperskiego. Nasz gość wielokrotnie wzdłuż i wszerz przemierzył Syberię. Jest ojcem rajdu samochodowego "Transsyberiada", którego najtrudniejsza edycja odbyła się na trasie Atlantyk-Pacyfik-Atlantyk. Zorganizował również Międzynarodowy Rajd Samochodowy dla Kobiet "Yekaterina". Odbył także dziesiątki wypraw, m.in. do Jakucji, w Góry Czerskiego, do Mongolii czy w polarne regiony Syberii. Nazwisko Koperskiego figuruje również w Księdze Rekordów Guinessa, bowiem w styczniu 2010 r. wykonał najdłuższy koncert fortepianowy na świecie (103 godz. 8 s). W Pile po spotkaniu zagrał koncert fortepianowy muzyki rosyjskiej, czym zachwycił odbiorców.

Obecnie podróżnik przygotowuje się do próby pokonania łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego w ramach projektu "Trans-Pacyfik Solo 2013".

O tych wszystkich wyjazdach, wyprawach opowiadał słuchaczom na spotkaniu, ubarwiając opowieści zdjęciami. A potem przyszła kolej na autografy…

"Tyle pasji w jednym człowieku" – dziwili się uczestnicy spotkania, którzy tłumnie stawili się w sali widowiskowej PDK.

foto: Dariusz Trojanowski

koperski 01 koperski 02 koperski 03
koperski 04 koperski 05 koperski 06
koperski 07 koperski 08 koperski 09

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj