fbpx

500-lecie Miasta Piły - Fox i Kayah

Place: sala widowiskowa

500 LECIE MIASTA PIŁY

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile
zaprasza na koncert
FOX

fox

Utwór "Go ahead" zapowiada najnowszy producencki album FOX'a, który swoją premierę będzie miał już 5 marca. To również pierwszy utwór na płycie, którego taneczny charakter bardzo dobrze oddaje klimat całej płyty. Na albumie oprócz Pauliny Przybysz można usłyszeć również Tomka Organka z Sofy, Natalię Lubrano, Bunia z Dick4Dick i Marsiję z Loco Star. Od wydania przez Kayax pierwszej producenckiej płyty Fox’a – "Fox Box" minęły 2 lata. W tym czasie, oprócz komponowania materiału na nowy album, Michał Fox Król zajął się również produkcją ostatniego albumu Marii Peszek "Jezus Maria Peszek", co zostało zauważone i podkreślane w wielu recenzjach albumu, który został okrzyknięty przez większość dziennikarzy najważniejszą polską płytą tego roku. Fox to jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej, na stałe współpracujący z Marią Peszek i Kayah. Zadebiutował 10 lat temu z zespołem "15 minut projekt", którego album został fenomenalnie przyjęty przez media i publiczność.

 

9.06.2013r(niedziela) godz. 21:00
plac Staszica, Piła

KAYAH

kayah

KAYAH - polska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna, a także osobowość telewizyjna. Zadebiutowała utworem "Córeczko" w 1988 roku, jednak to jej pierwsza autorska płyta, Kamień z 1995 roku, uczyniła z niej jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. W latach 90. wylansowała takie przeboje jak "Fleciki", "Supermenka" i "Na językach", a z Goranem Bregoviciem nagrała album Kayah i Bregović (1999), na którym znalazły się hity "Śpij kochanie, śpij" i "Prawy do lewego". W 2001 roku założyła własną wytwórnię płytową, Kayax, w której wydaje muzykę wielu cenionych wykonawców. Obecnie nadal nagrywa, a jej ostatni solowy album studyjny to Skała z września 2009. Łączna sprzedaż jej albumów wynosi ponad milion egzemplarzy.

 

9.06.2013 (niedziela) godz. 22:00
plac Staszica, PIŁA

Informacje: tel. 67 210-5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin imprezy masowej

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj