fbpx

Gelsomino w kraju kłamczuchów

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji Teatr Miejski  Piła pl. Staszica 1
Zaprasza na spektakl
GELSOMINO W KRAJU KŁAMCZUCHÓW

gelsomino

Jest to historia chłopca obdarzonego głosem o niezwykłej sile, tak potężnej, że nie rozbija wszystkiego dookoła w pył tylko wtedy, gdy mówi szeptem. Przysparza mu to wielu kłopotów – ludzie boją się go, uważają za cudotwórcę bądź też za magika. Gelsomino rusza więc w świat i dociera do Krainy Kłamczuchów, przedziwnego miejsca, w którym koty szczekają, psy miauczą, a w piekarni kupuje się atrament. Rządy, jak to w bajkach bywa, sprawuje zły monarcha, który nakazuje ludziom kłamać. Tutaj głos Gelsomina przydaje się znakomicie. Bez skrupułów niszczy on swoim śpiewem więzienie, burzy pałac samozwańczego króla Giacomone, zwalcza tyranię i kładzie kres kłamstwu. Gazety przestają podawać fałszywe informacje, ludzie zaczynają nazywać rzeczy po imieniu, nawet psy na nowo uczą się szczekać, a koty miauczeć – życie wraca wreszcie do normalności.

9.05.2013 (czwartek) godz. 12:00 i 17:00
bilet: 10 zł

Informacje: tel. 67 210-5007 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: tel. 67 210-5000, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj