fbpx

Oskar dla Emily

Place: sala widowiskowa

14 Festiwal Teatralny "Teatr Pasja Rodzinna"
Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji Teatr Miejski pl. Staszica 1
OSKAR DLA EMILY

oskar emily

Folker Bohnet, Alexander Alexy, przekład: Jacek Kaduczak, reżyseria: Romuald Szejd, scenografia: Marcin Stajewski, kostiumy: Ewa Zaborowska
obsada: Ewa Wiśniewska, Leszek Teleszyński, Konrad Darocha

"Oskar dla Emily" to komedia ukazująca kilka godzin z życia małżeństwa z 45-letnim stażem. Akcja sztuki rozgrywa się w wieczór ceremonii wręczania Oskarów. Małżonkowie są aktorami, którzy najlepsze dni mają już za sobą, ale, choć kłócą się o wszystko, w jednym się zgadzają: od rzeczywistości wolą odgrywanie ról. I tych z klasyki teatru i kina, i tych, które na bieżąco tworzą, odmawiając przyjęcia do wiadomości istnienia świata realnego. Ten świat jednak puka do nich pod postacią Jeffa, młodego człowieka dostarczającego do domów posiłki…. "Oskar dla Emily" w niezwykle interesujący sposób łączy sceny realistyczne, charakteryzujące się niezwykłą ostrością obserwacji obyczajowej, z melodramatem rodzinnym, a także z cytatami z klasyki dramatu, które doskonale komentują współczesne wydarzenia i nadają im niezwykłego, uniwersalnego znaczenia.

25.11.2013 (poniedziałek) godz. 19:00
bilet: 45 zł, 40 zł (balkon)

Informacje: tel. 67 210-5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: tel. 67 210-5000, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj