fbpx

Klub "Dialog" - Joanna Szczepkowska

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Klub „DialoG”
zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książek
Joanna Szczepkowska
"Kto ty jesteś. Początek sagi rodzinnej"
"Wygrasz, jak przegrasz"

szczepkowska ksiazki

Joanna Szczepkowska - aktorka teatralna, filmowa, pisarka i felietonistka, pedagog;  w 2010 roku została wybrana na prezesa Związku Artystów Scen Polskich (jako pierwsza kobieta na tym stanowisku). Jej ostatnie pozycje książkowe to: Piasek ze szkła, Dzisiaj nazywam się Charles (tomik poezji), Zagrać Marię, ADHD i inne cudowne zjawiska. Wykład nieprzewidywalny (sztuka teatralna).

28 października 1989 w Dzienniku Telewizyjnym powiedziała: Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Zdanie to stało się symbolem zmian, jakie nastąpiły w Polsce po wyborach parlamentarnych w 1989, pierwszych wolnych (częściowo) wyborach od zakończenia II wojny światowej.

W biografii "Wygrasz, jak przegrasz" pojawiają się wątki rodzinne, czyli zmieniające się relacje z rodzicami i córkami, rozstanie z mężem. O mężczyznach w swoim życiu właściwie nie pisze, chyba, że w roli mentorów, autorytetów, przyjaciół. Kulisy swojej zawodowej działalności autorka opisuje bardzo wstrzemięźliwie. Myliłby się każdy, kto sądzi, że to opowieść uładzona i ugrzeczniona. Joanna Szczepkowska ukazuje źródła swoich "środowiskowych konfliktów", pomówień, "zatargów" z mediami oraz hołdowanie odchodzącym wartościom takim, jak jakość, treść czy styl. Pokazuje, że nie wszystko jest na sprzedaż i że nie we wszystko się zaangażuje pomimo kuszących apanaży.

W książce "Kto ty jesteś" Joanna Szczepkowska z pasją reportera odtwarza historię swojej rodziny. Wnuczka Jana Parandowskiego, córka Andrzeja Szczepkowskiego, odkrywa tajemnicę pochodzenia dziadka, z subtelnym poczuciem humoru kreśli sylwetki słynnych aktorów i pisarzy, którzy odwiedzali jej dom rodzinny. Wciągająca panorama świata polskiej inteligencji.

Teatr Miejski, pl. Staszica 1,
10 lutego 2015, godz. 18.00
sala kameralna, wstęp wolny

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj