fbpx

Dziadek do orzechów

Place: sala widowiskowa

Narodowy Balet Kijowski z towarzyszeniem Orkiestry
Widowisko baletowe
Dziadek do orzechów

10 grudnia 2019, godz. 19.00

bilet: 130 zł, 120 zł balkon

dziadek do orzechow

Akt 1
Wieczór wigilijny. Salon. Państwo Stahlbaum kończą przygotowania do wieczornego przyjęcia.
Klara i jej brat Jaś z niecierpliwością oczekują na przybycie gości. Zjawiają się goście zachwyceni pięknie przygotowanym domem i choinką. Rozpoczyna się przyjęcie, podczas którego tańczą zarówno rodzice jak i dzieci. Następnie dzieci otrzymują prezenty, które wszystkich wprawiają w zachwyt. Jedynie prezent Klary, szkaradny Dziadek do Orzechów, podoba się tylko jej. Przyjęcie się kończy. Goście wracają do swoich domów. Klara wymyka się do salonu by jeszcze chwilę popatrzeć na swą ukochaną zabawkę i tam, trzymając ją w objęciach, zasypia.
Wówczas rozpoczyna się magiczny sen dziewczynki. W salonie zjawiają się przerażające myszy, które straszą dziewczynkę i próbują odebrać jej Dziadka do orzechów leżącego pod choinką. Wówczas zabawka przemienia się w Księcia i ratuje Klarę z opresji, wyganiając złośliwe myszy. Oboje zakochują się w sobie. Myszy jednak nie dają za wygraną i wracają do salonu z rozzłoszczonym Królem na czele. Na rozkaz Księcia przybywają żołnierzyki. Pomiędzy dwoma armiami rozegrana zostaje bitwa. Król myszy zostaje pokonany, a zakochani przenoszą się do zimowej krainy, gdzie tańczą razem adagio wśród spadających płatków śniegu. Znów gonią ich rozzłoszczone myszy, które udaje się zatrzymać dzięki Królowej Śniegu i wywołanej przez nią burzy śnieżnej.
Śnieżynki umożliwiają głównym bohaterom dalszą wędrówkę do magicznej Krainy Słodyczy.

Akt 2
Klara wraz z Księciem pojawiają się w Krainie Słodyczy, gdzie zostają serdecznie powitani przez Królową wraz ze Słodyczami, reprezentującymi różne narodowości. Rozpoczyna się ceremonia zaślubin Klary i Księcia, którą przerywa wtargnięcie myszy. Tytułowy bohater pokonuje mysz i po raz drugi ratuje swoją ukochaną. Wszyscy radośnie świętują uroczystość ślubną prezentując swoje tańce: - Hiszpańska Czekolada – Arabska Kawa – Chińska Herbata – Rosyjski Cukier – Francuski Marcepan. Solowe popisy Słodyczy zakończone zostają eleganckim RÓŻOWYM WALCEM. Następnie na scenie pojawia się księżniczka Klara ze swoim Księciem i prezentują popisowe  pas de deux. Scenę kończy wspólna coda wszystkich postaci.
Klara budzi się z niesamowitego snu, znów znajduje się w salonie domu Państwa Stahlbaum ze swoją ulubioną zabawką – tytułowym Dziadkiem do orzechów w objęciach.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj